Skocz do zawartości
stanley 24

Preparat do wyciszania silników

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może używał preparatów do regeneracji i wyciszania silników. Dokładnie chodzi mi o wyciszenie silnika bo dość głośno pracuje. Słyszałem o takim preparacie jak BILSTEIN-2000. Dodaje się go do oleju i niby ma to pomódz. Czy to jest prawda,czy ktoś może tego używał. Proszę o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem FORD-a, to raz zalałem coś takiego - ale nazwy nie pamiętam. Było to dostępne w salonie Opla i jedyne co pamiętam, to puszka miała czarną etykietę. Po użyciu owego specyfika, dało się odczuć, ze silnik jest cichszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po użyciu owego specyfika, dało się odczuć, ze silnk jest cichszy
A po jakim czasie zrobił się z powrotem głośniejszy? Żaden płym nie połączy się z metalem aby wyciszyc silnik. Może i uszczelni na krótki czas. Ale potem licz się z remontem. Szukaj przyczyny głośnej pracy silnika. Moto Doktor to rozwiązanie dla ciągników bądź starych motorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J@ceq - nie wiem, bo rok pojeździlem i sprzedałem, ale do czasu sprzedaży wszystko było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Coś takiego proponuje zalać. Na AFN-ie już właśnie próbowałem :) wyszło :ok:

To jest na bazach olejowych i do złudzenia podobny jest konsystencją do oleju silnikowego a nie jak jakieś ceramizery, które przypominają mazidło.

 

2006101255232.jpg

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redspider

nie uzywajcie takiego szmelcu !!! Pomaga na jakis czas ale zastanowcie sie jak to dziala i co robi z silnikiem !!! Mialem kiedys zalane takie badziewie w golfie 2 - dzialalo - przestalo i potem byly wieksze wydatki !!! NIE POLECAM !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi kuku szczególnie w PDkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat DIESLI się nie wypowiem, bo lalem to do "benzyniaka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Panowie, redspider i J@ceq sprecyzujcie czego nie polecacie bo wprowadziliście już sporo zamieszania w tym temacie. Nicy co robi źle silnikowi ten Bilstein czy L-M. Sprecyzujcie bo Wasze wypowiedzi niestety tutaj tylko czynią zamieszanie. Co do Liqui-Moly to nie podejrzewam, że próbowaliście tego bo to jest zupełnie nowy środek i nadaje się do silników TDI VP jak i do PD. Otrzymałem z Liqui-Moly Germany pisemne dopuszczenie tego środka LIM3721 do użytku w silnikach PD w objętości 7% do 8% w oleju.

 

 

Redspider - jaki środek do tego Golfa II zalałeś, dokładnie ?

J@ceq - jaki środek do TDI-PD ma niby nie podchodzić i robić kuku?

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Redspider - jaki środek do tego Golfa II zalałęś, dokładnie ?

J@ceq - jaki środek do TDI-PD ma niby nie podchodzić i robić kuku?

 

Doctor :D:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

kuczlaw, oby bo ja zanim cokolwiek zastosuję to robię bardzo szeroki wywiad, kompletuję pisemne zatwierdzenia aż w końcu testy na sobie lub zaprzyjaźnionych autach, jeśli taka zgoda nastąpi. Niesprawdzonej informacji nie wprowadzam w obieg.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja zanim cokolwiek zastosuję to robię bardzo szeroki wywiad, kompletuję pisemne zatwierdzenia aż w końcu testy na sobie lub zaprzyjaźnionych autach, jeśli taka zgoda nastąpi. Niesprawdzonej informacji nie wprowadzam w obieg.

 

I tak powinno być :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleje dodawane do silników mają określone właściwości. Każda ingerencja w taki olej powoduje zmianę tychże. I z takiego powodu producent w zeszycie 3.2 pojazdu w podpunkcie "dodatki do olejów" pisze ; "Do olejów nie należy dolewac żadnych dodatków.

Szkody powstałe po dodaniu takich środków nie są objęte zakresem gwarancji." na dowód skopiuję w/w stronę i wrzucę na forum. Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

J@ceq, kazdy zna te zapisy więc wklejanie czegokolwiek mija się z celem. Ja pytałem Ciebie skoro wypowiadasz się o TDI-PD jakiego nie zalecasz preparatu i skąd wiesz, że coś złego czyni w PD-ku. Jakieś konkrety, doświadczenia itp a nie instrukcję obsługi VW bo ona jest dla przeciętnego człowieka, którego auto niewiele obchodzi.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J@ceq, Twój samochód nie jest już na gwarancji, o tym producent w instrukcji nie napisał.

Reszte dopisze HHA

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne Hani. Myślę jednak że wszelka zmiana wartości oleju przez dodanie jakiegokolwiek płynu może spowodowac skutki nieodwracalne w silniku. Wszyscy znamy dodatki reklamowane przez znanych rajdowych kierowców które miały podnosic jakośc sinika a nawet go regenerowac. Skoro producent zaleca używanie oleju 505.01 aż do śmierci tegoż znaczy że silnik nie może pracowac na czym innym. Z całym szacunkiem Hani do tego co robisz na forum ,myślę że tu się mylisz. Chyba że VW wyraźnie określa że w/w produkt posiada homologację wydaną przez nich. Pozdrowienia :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne Hani. Myślę jednak że wszelka zmiana wartości oleju przez dodanie jakiegokolwiek płynu może spowodować skutki nieodwracalne w silniku. Wszyscy znamy dodatki reklamowane przez znanych rajdowych kierowców które miały podnosic jakośc sinika a nawet go regenerować. Skoro producent zaleca używanie oleju 505.01 aż do śmierci tegoż znaczy że silnik nie może pracowac na czym innym. Z całym szacunkiem Hani do tego co robisz na forum ,myślę że tu się mylisz. Chyba że VW wyraźnie określa że w/w produkt posiada homologację wydaną przez nich. Pozdrowienia :ok:

 

A ty tym postem pokazujesz ze ( sorry jezeli sie zle wyraze ) " VW jest dla Ciebie GURU "

 

Producent zaleca ( tak to napisałeś ) a nie nakazuje używać tego oleju cały czas. Znam przypadki ( z forum wzięte ) ze ktoś zalał PD`ka czymś jak 10w40 i jeździł tak i nic sie nie działo.

 

Po drugie twoja instrukcja zostala ( napisana, wydrukowana ) w 2002 roku a od tego czasu wiele sie juz zmieniło w tych sprawach. Wiec jak dla mnie bardzo wazne sa uwagi osób które już takowych preparatów spróbowały i maja jakaś wiedzę w tym temacie.

 

Z tego o ile znam HAA ( zdążyłem go poznać na forum ) to nie polecał by nikomu czegoś co może zaszkodzić jego autu ( nie sprawdzonego i nie przetestowanego przez niego samego ) ( obędzie sie bez zbędnych opinii).

 

To teraz moje doświadczenia z tego typu środkami: używalem tego do golfa 2 1.8 90 km. i ładnie wyciszało silnik.

 

HAA który ty dokładnie polecasz do AFN`a ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ty tym postem pokazujesz ze ( sorry jezeli sie zle wyraze ) " VW jest dla Ciebie GURU "

 

Producent zaleca ( tak to napisałeś ) a nie nakazuje używać tego oleju cały czas. Znam przypadki ( z forum wzięte ) ze ktoś zalał PD`ka czymś jak 10w40 i jeździł tak i nic sie nie działo.

 

Po drugie twoja instrukcja zostala ( napisana, wydrukowana ) w 2002 roku a od tego czasu wiele sie juz zmieniło w tych sprawach. Wiec jak dla mnie bardzo wazne sa uwagi osób które już takowych preparatów spróbowały i maja jakaś wiedzę w tym temacie.

 

Z tego o ile znam HAA ( zdążyłem go poznać na forum ) to nie polecał by nikomu czegoś co może zaszkodzić jego autu ( nie sprawdzonego i nie przetestowanego przez niego samego ) ( obędzie sie bez zbędnych opinii).

 

To teraz moje doświadczenia z tego typu środkami: używalem tego do golfa 2 1.8 90 km. i ładnie wyciszało silnik.

 

HAA który ty dokładnie polecasz do AFN`a ?

 

Pozdrawiam

Byc może macie rację. Forum jest po to aby wyrazic swoją opinię. W związku z tym napisałem też

Z całym szacunkiem Hani do tego co robisz na forum

I rozumiem twoją reakcję ale każdy z nas może się mylic. Radzę dokładnie czytac posty. Dodam również że wielokrotnie podpierałem się opiniami Hani - ego, dzięki temu również zagłębiłem temat PD-ków i zalałem olejem rekomendowanym przez niego. Jeśli cię to HANI uraziło to szczerze przepraszam ale tylko Bóg się nie myli. Reasumując lejcie sobie do aut co chcecie ja nie mam nic przeciwko temu ani nie mogę miec, ale forum jest po to aby wyrazic siebie i pomóc innym.

To teraz moje doświadczenia z tego typu środkami: używalem tego do golfa 2 1.8 90 km. i ładnie wyciszało silnik.
i ja również używałem tego do golfa I 1.5 D. Też wyciszało ale potem miałem takie przedmuchy że po odkręceniu korka olejowego czapkę zrzucało z głowy a twarz wyglądała jak po prysznicu olejowym.
VW jest dla Ciebie GURU
- i dlatego nim jeżdrzę a nie innym autem. Nie wiem dlaczego taki atak na mnie. Pozdrowionka dla wszystkich. A jeśli kogoś uraziłem to przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

J@ceq i n0w3y_pl, czego używaliście do tych Golfów? LIM3721 ??? Nie sądzę bo to zbyt nowy środek. Ukazał się w 2007 roku. A jak coś odradzacie czy doradzacie to zawsze nazywajcie to po imieniu tak by wszyscy mieli 100% jasnosć tematu. Jest cała masa środków wręcz szkodliwych Moto-Doktor lub nic nie zmieniających takich jak krajowy Motor-Life Plastmala, helonderski Xeramic. Jest natomiast pewna grupa produktów, która polepsza kulturę pracy silnika i nie szkodzi silnikom to są amerykański Militec-1 (orginał), niemiecki LIM3721 od Liqui-Moly. Więcej tych dobrych nie znalazłem.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności