Skocz do zawartości
piernik

Przepływomierz, gdzie kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dopadła mojego paska awaria przepływomierza- bład na Vagu 16486. Sprawdziłem w/g tematów na forum , napiecia itp. Napewno przepływomierz , tylko u mnie w Toruniu w ASO koszt 550zł Bosch ( zdanie starego)- brak pierburga.Zwracam sie do kolegów o namiary sklepu gdzie można kupić za rozsadną cene ( w jednym z postów padła cena ok. 330zł) może być i w Warszawie ( mam tam rodzine). Nie chciałbym kupować jekiegoś szajsu za 150zł i mieć co chwile poroblem , tylko za rozsądną cene coś sprawdzonego.

Dane szczytane z orginału :

037 906 461C

0 280 217 117 / chociaż w faq jest w tabeli 0 280 217 217/

AEB 1.8T

Może być namiar na sam wkład. - 861 28 2 B poniżej jest jeszcze 104

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

piernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chciałbym kupować jekiegoś szajsu za 150zł i mieć co chwile poroblem , tylko za rozsądną cene coś sprawdzonego

wywal lepiej 550 zł i zapomnij o problemie. Dobrzy spece radzą: jeśli przepływka do VW to tylko oryginalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Dokładnie, w ASO i koniecznie z wymianą za około 30zł

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jesli nie jest jeszcze klapniety do konca to wrzuc przeplywomierz na noc do oleju hamulcowego, tak robia czesto w serwisach i ja swoj w ten sposob uratowalem, zyje do dzis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wrzuc przeplywomierz na noc do oleju hamulcowego,

 

Hmmm, jakaś nowość..... Napisz coś więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano dowiedzialem sie od kumpla serwisu ze czesto w ten sposob ratuja przeplywomierzeze, nalej oleju hamulcowego do jakiegos pojemnika (tylko zeby czysty byl) (ja moczylem w oleju ELF) i wrzocasz przeplywoierz, zostaw na noc rano wyciagnij, na szmatke i niech wyschnie dobrze, potem wrzocasz do autka i sprawdzasz czy dziala. u mnie zaczal dzialac i chodzi do dzis - juz prawie rok.

 

oczywiscie sposob nie zawsze dziala bo jesli jest juz wywalony calkwicie to male prawdopodoiestwo zeby go w ten sposob uratowac, u mni po postu auto czesto zaczelo tracic moc i pomyslalem czemu nie warto sprobwac, napewno mu to nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekOKI

Witam,

W moim AWT testuję własnie przepływomierz 0 280 218 063 (w ofercie sa też inne) z oferty FALKEN GRUPPE rozprowadzany na Allegro przez aklogis za 130 pln.

NA ww. przepływomierzu pokonałem dopiero nicałe 2000km - tak więc zobaczymy dopiero czy może on być tanią alternatywą przy wymianie przepływki czy nie.

Dam znać czy to co kupiłem jest cokolwiek warte - póki co jest OK.

 

 

dziadekOKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

550?? jawewrocku w firmie RS placilem 250 zl za BOSCHA z robocizna :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JediNet

A ja koledzy i koleżanki podpowiem wam jeden myk jak oszczędzić na wymianie przepływomierza. Otóż w 2006 miałem wymienianą przepływkę. Zakupiłem w FOTA nowy przepływomierz powietrza Boscha (ceny nie pamiętam). Okazało się że kupiłem nie ten numer jaki powinien być i tuba była za krótka. Wziąłem przekręciłem do starej tuby tylko sam czujnik. W sklepie przy zakupie powiedzieli mi że jak oddam starą przepływkę to oddadzą mi 200 PLN. Padnięty czujnik wkręciłem do tej krótkiej tuby i oddałem całość do sklepu. Oddali umówioną kaskę a ja byłem cały :rotfl::hurra: Tak więc w niedrogi sposób wymieniłem przepływomierz i śmigam do dziś. Wydałem na całą operacje jakieś niecałe 300 PLN.

 

Wspomnę tylko że mój silnik to 1,9 TDi AHU 66kW

 

Poszukaj może jakiegoś znajomego mechanika niech Ci tylko zakupi przepływkę a wymienisz sobie ją sam. Nie jest to skomplikowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za zainteresowanie , ale to co się dowiadywałem to za orginał Boscha trzeba zapłacić przeszło 500zł , jeśli Bosch kosztuje 300zł - to powiedziano mi że to nie orginał.

Wiem ,że w necie jest sporo ofert po 150-300zł tylko czekam na podpowiedzi kolegów z 1.8T AEB co wymieniali i na co?. Moim paskiem mam przejechane 175kkm i to jego 1 awaria przepławki ( data na czujniku 05.98). Troche mnie kusi zakup odpowiednika Boscha , ale czy te oferowane np. na Allegro to nie szajs.

Co do moczenia w płynie hamulcowym - to odpada , był mój już czyszczony preparatem spray do elektroniki i nic to nie dało.U mnie ojawy były takie ,że po dodaniu gazu powyżej 2tys. następowało szarpanie , brak ciągu - nie dało się gwałtownie przyspieszyć . Jeżdżę z wypiętą wtyczką , wkręca się na obroty powolnie , ale nie szarpie.

Zastanawiam się czy wydać te 550zł , czy nie warto , bo przecież nie bedę jeździł nim kolejne 9 lat.

Czekam na podpowiedzi kolegów co mają AEB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego ja mam taki sam motor 1,8T AEB i ostatnio wymieniałem u siebie przepływomierz, pierwszy zakup był to zamiennik firmy Motorcraft,niemiecka firma(450zł) padł po ok 14tkm w moim przypadku to ok 2 miesiące ,więc był drugi zakup bo niestety tamten dałem na reklamacje i termin rozpatrzenia 14dni -naszczęście uznali i dostałem kase- a kupiłem zamiennik za 150zł i zrobiłem już na nim ok 50tkm i jest ok ,tu masz link ( http://www.przeplywomierz.pl/sklep,2474,,,03,,pl-pln,321203,0.html ) firma mieści się we Wrocławiu dają rok gwarancji i mają super szybką dostawe ,zamawiałem o 16 miałem w Warszawie na drugi dzień rano o 9. Myśle że warto za tą cene i rok gwarancji jest.pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czas zakończyć temat przepływomierza - zakupiony, wymieniony, auto nabrało ponownie kopa.

Zakupiłem zamiennik z tego adresu

http://www.allegro.pl/item267267278_przeplywomierz_0280217117_037_906_461c_037906461c.html

Jak narazie wszystko jest OK - czas pokarze jak długo.

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej było dać 100zł więcej i kupić nową przepływkę Pierburga?? Ja za swoją przepływkę Pierburga dałem 250zł (z instalacją), starą przepływkę mam w domu.

 

wymieniałem to w firmie SZIK w Tyczynie pod Rzeszowem, link do strony serwisu http://www.szik.pl

 

Szybko i profesionalnie, pytać o Darka - pomocny chłopak :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę co rozprowadza części po warsztatach , ale ten numer Pierburga jest ciężko osiągalny do mojego autka , a i produkcja Pierburga jest podobno mała.Wybrałem to co było w ofercie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię stary temat... Jaki przepływomierz najlepiej wsadzić do AWT, i gdzie mogę go dostać, w rozsądnej cenie (sprzedaż wysyłkowa, sklepy we Wrocławiu i okolicach)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkopię stary temat... Jaki przepływomierz najlepiej wsadzić do AWT, i gdzie mogę go dostać, w rozsądnej cenie (sprzedaż wysyłkowa, sklepy we Wrocławiu i okolicach)?

AWT

06A 906 461L - przepływomierz nadw. >> 3B-2-100 000.

06A 906 461N -j.w. nadw. 3B-2-100 001>>

06A 906 473A - czujnik przepływomierza nadw. >> 3B-2- 100 000.;)

 

Można kupić np.w sklepie Gajos http://sklep.gajos.com.pl/sklep/

InterCars, Fota, ASO na wymianę.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daazz

ja posiadam takie przepływki z silnika aeb i apu.używane po 150zł z gwarancja rozruchową.pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos ma pojecie jaka jest cena w ASO przeplywki do mojego paska i jesli mozna to podajcie numer katalogowy

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czy ktos ma pojecie jaka jest cena w ASO przeplywki do mojego paska i jesli mozna to podajcie numer katalogowy

pozdrawiam

 

074 906461B - cena ok.1150zł, cena na wymianę ok.550zł.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

a czy moznna kupic sam wklad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności