Skocz do zawartości
Koćko

[silnik] nagrzewnica, co zrobic przed wymiana?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również nie widzę zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cobra123

dopływ i odpływ sa tam takie trójniki ale raczej ze względu na instalację gazową odprowadzenie do parownika

poza tym jak była stara jeszcze nagrzewnica wpięta tak samo na tych trójnikach to wszystko było ok

teraz nowa i nie działa ogrzewanie

panowie mam pytanko!!!!!!!

rozebrałem ponownie cały tunel wyjąłem nagrzewnice zalałem wrządkiem i co stwierdziłem.

nagrzewnica nagrzała sie tylko 1/3 długosci od góry.

na tych plaskikach co idą do wezy zobaczyłem iż wygląda mi to na jakiś przelew (zaznaczone kółkiem na czerwono

strzałki odpowiednio czerwona wlot niebieska wylot

czy dobrze kojarzę te możliwości ?????/

na drugim zdjeciu pokazuje ile jest nagrzana nagrzewnica

nagrzewnica.JPG

nagrzewnica 2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest przelew, wlot i wylot powinien być oddzielony przegrodą. Może po prostu trafiłeś na niesprawną nagrzewnicę(brak tej przegródki), widać że to jest no name.

Wlot i wylot masz dobrze zaznaczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na drugim zdjeciu pokazuje ile jest nagrzana nagrzewnica

 

I to jest ta nowa nagrzewnica?

Ja bym to do reklamacji zaniósł. Weź inną podłącz i zanim poskładasz plastiki zobacz jak grzeje.

Obstawiam że ta co masz jest jakaś niedorobiona :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cobra123

 

a to co jest w tym czerwonym kółku to sie nie łączy wylot z wlotem

bo jak wlałem wrzątek to drugim (wylotem ) woda wyleciała

a nagrzewnica tak jak zaznaczyłem 1/3 była ciepła

wiec o co chodzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cobra123

Odpiszcie mi co mam robić jakiej nagrzewnicy szukać???

Na allegro za długo sie czeka a potrzebuje na wczoraj

czego szukac w sklepach zeby znowu nie kupić

bubla

tamtą reklamowałem i czekam???

Pilnie ******

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nagrzewnice za 30zł to wszystko jakieś bezimienne, kup drugą taką tylko najlepiej w innym sklepie i innym pudełku i bedzie dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cobra123
Te nagrzewnice za 30zł to wszystko jakieś bezimienne, kup drugą taką tylko najlepiej w innym sklepie i innym pudełku i bedzie dobra.

 

 

zrobiłem jak muwiliście kupiłem nowa nag za 40 zeta w innym opakowaniu zalałem ja gorącą woda i cała zrobiła sie gorąca

usmiech na twarzy mam w końcu

ZALECAM WSZYSTKIM ZANIM WŁORZĄ NAGRZEWNICE DO AUTA PIERW JĄ SPRAWDZCIE

ja tego nie zrobiłem wiec kosztowało mnie to troche czasu na ponowny demontaż i nerwy

punkty poleciały na wasze konta

JESZCZE RAZ DZIEKI

'MONTER " SŁAWEKM65 " SEBAM "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze ja dodam swoje małe przemyślenia odnośnie słabnącego ogrzewania w pasku z zagazowanym silnikiem benzynowym. Gazownicy wpinaja parownik poprzez trujniki rownolegle do nagrzewnicy. Parownik ma maly opor przepływu, a starsze nagrzewnice większy, się zamulają bardzo szybko. Ja sobie przepiołem w szereg, dwie korzyści:

1 brak cieknących trujników

2 więkzy przepływ płynu przez nagrzewnice - szbciej cieplo było czuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! mam problem z ogrzewaniem w passacie(b4)2.0 benzynka + lpg ,mam go już drugą zime, w pierwszą nawet przy -15stopni wystarczyło przejechać 2km i w aucie byo cieplutko a teraz wygląda to tak że w tą zime ogrzewanie osłabło ale kiedy dodawałem gazu tak do 2,5tys obrotów to dmuchał ciepłe powietrze a jak odouściłem to tylko letnie , teraz nawet na wysokich obrotach leci tylko letnie powietrze,w sumie raz letnie a raz wogule zimne ...i tak termostat jest ok bo trzyama temperature 90stopni a węże od nagrzewnicy obydwa są jednakowo gorące(wlot, wylot) no i linka od regulacji też jest ok.. i teraz nie wiem czy to wina nagrzewnicy czy klapki? pomocy bo zimno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam! mam problem z ogrzewaniem w passacie(b4)2.0 benzynka + lpg ,mam go już drugą zime, w pierwszą nawet przy -15stopni wystarczyło przejechać 2km i w aucie byo cieplutko a teraz wygląda to tak że w tą zime ogrzewanie osłabło ale kiedy dodawałem gazu tak do 2,5tys obrotów to dmuchał ciepłe powietrze a jak odouściłem to tylko letnie , teraz nawet na wysokich obrotach leci tylko letnie powietrze,w sumie raz letnie a raz wogule zimne ...i tak termostat jest ok bo trzyama temperature 90stopni a węże od nagrzewnicy obydwa są jednakowo gorące(wlot, wylot) no i linka od regulacji też jest ok.. i teraz nie wiem czy to wina nagrzewnicy czy klapki? pomocy bo zimno...
a może pompa wody nie wyrabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak myślałem o pompie ale węże dość szybko sie nagrzewają i pompa raczej daje rade, a jak pisałem wcześniej waż od wylotu nagrzewnicy też jest gorący..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też tak myślałem o pompie ale węże dość szybko sie nagrzewają i pompa raczej daje rade, a jak pisałem wcześniej waż od wylotu nagrzewnicy też jest gorący..
a masz klimę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam klimy
może masz mało płynu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płynu jest dosyć bo sprawdzałem, jest na max

 

---------- Post added at 21:59 ---------- Previous post was at 21:57 ----------

 

a po za tym mam czujnik od płynu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
płynu jest dosyć bo sprawdzałem, jest na max

 

---------- Post added at 21:59 ---------- Previous post was at 21:57 ----------

 

a po za tym mam czujnik od płynu:)

a żadnych dziwnych odgłosów nie ma typu kamyczki czy bulgotanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie,zero dziwnych odgłosów, nie wiem co jest grane..jutro mam zamiar puścić wode pod ciśnieniem przez nagrzewnice, a jest możliwość zeby nagrzewnica z zewnątrz była zatkana jakimiś smieciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz zapowietrzony układ. Wiem że w VW powinien się sam odpowietrzyć, ale mi się ten wężyk kiedyś zapchał i były podobne objawy, może być również tak jak myślisz zamulona nagrzewnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie,zero dziwnych odgłosów, nie wiem co jest grane..jutro mam zamiar puścić wode pod ciśnieniem przez nagrzewnice, a jest możliwość zeby nagrzewnica z zewnątrz była zatkana jakimiś smieciami?
możliwe ze sie zatkała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności