Skocz do zawartości
prego

Uszczelki w samochodzie na zimę - jak zabezpieczyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

do zabezpiecznia uszczelek na zime jest sporo drogich silikonowych środków - ale jak to można zrobić taniej... Prosze o wasze praktyczne porady...

 

Ja słyszałem ze wazylina techniczna jest odpowiednia, ale niestety dośc ciężko się ja nakłada i strasznie brudzi uszczelki ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przykry przypadek z wazeliną na uszczelkach.

Po pierwsze nakłada się ją wtedy, gdy nie jest jeszcze zimno.

Po nałożeniu wazeliny na uszczelki w październiku miałem w styczniu problemy z otwarciem drzwi. Być może nałożyłem jej za dużo, ale wazelina wsiąkała w gumę.

To był ostatni raz w życiu, kiedy użyłem do tego celu wazeliny.

Owszem, można ją stosować, ale w celu zabezpieczenia klem przed ich utlenianiem.

Od tamtej pory, a było to dwa lata temu używam silikonu w sprayu, ale właśnie wyczerpał mi się jego zapas.

Powiem Tobie, że silikon taki jest o niebo lepszy i skuteczniejszy niż wazelina.

Po nałożeniu warstwy silikonu przez całą zimę miałem spokój z uszczelkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do zabezpiecznia uszczelek na zime jest sporo drogich silikonowych środków

No nie przesadzajmy, ja za 400ml silikonu do uszczelek ( w sprayu) zapłaciłem wczoraj całe 9,99zł, no chyba że mówisz o kosmetykach z serwisu, no ale tam zaglądam w ostateczności. W sumie to 3 browarki mniej w lodówce, no ale uszczelki....mam nadzieje, ze przetrwają zimę. Pzdr :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do uszczelek używam kremu do rąk z gliceryną, nie ważne jakie mrozy otwieranie drzwi bez problemu :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja w swoich poprzednich autach spryskiwałem uszczelki zwykłym Plakiem do nabłyszczania. Świetnie sobie dawał radę.

 

Pozdrawiam,

Arapaho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kutfa a ja dzisiaj nalozylem wazeline. no nic najwyzej sie zetrze i polozy cos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat stosuję silikon, przy systematycznym smarowaniu żadnych problemów. Opakowanie za 10 pln wystarcza mi na rok.

W latach osiemdziesiątych stosowałem krem Nivea :rotfl: ale brudził ciuchy przy wsiadaniu do samochodu. Wazelina jest bardzo dobra tylko trzeba jej użyć jak jest jeszcze ciepło. Silikon jest o.k. nie brudzi, nie śmierdzi i szybko wsiąka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam silikonu zero problemu, a cena - tak jak piszecie nie przekracza 10zł. Nawet w lecie przejade uszczelki silikonem szczególnie jak jest duży upał i Pasko stoi na słonku, przynajmniej dłużej będą służyć a guma się nie zestarzeje.

Pozdrowienia z zasypanego Bielska :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na uszczelkach jest jeszcze talk. Jak popsikałem to zrobiły sie mazaki, ale rzeczywiście tylko silikon w sprayu, zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem silikonu do uszczelek za jakieś 10złotych i daje rady. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam specjalny srodek w spreyu, w markecie to wydatek zedu 10PLN :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności