Skocz do zawartości
gulu666

Kalibracja licznika

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem w Passacie B5 okłamuje mi licznik przy 100km/h o około 15 km/h wiec jak wskazuje 100km/h to w rzeczywistości jadę 115km/h. Opony są w porządku i kola takie jak powinny być rozmiar i profil. Czy jest na to rada żeby skalibrować VAGiem. Posiadam laptopa i VAG. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
am taki problem w Passacie B5 okłamuje mi licznik przy 100km/h o około 15 km/h

a skąd wiesz że ci okłamuje?

 

Opony są w porządku i kola takie jak powinny być rozmiar i profil.

czyli jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zorientowałem sie kiedy wracając z Warszawy jak co tydzień sprawdziłem ilość przejechanych kilometrów i na każde 100km przejechanych mylił sie o ponad 10 km. Tzn zawsze wracając z Warszawy przejeżdzałem dystans te sama droga innymi samochodami 210 km, a na tym wskazywało 180km. Później zbadałem jadąc samochodem i za mną jechał kolega i sie okazało, a na końcu sprawdziłem GPS. Jadąc pokazuje prędkość i mylil sie o 13-15 km/h przy prędkości 100km/h. Opony są 205/60 R15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jakiś paprak kiedyś grzebał w liczniku czyt. korekta przebiegu i teraz masz problem z licznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może być różnica w wskazywaniu prędkości jak może był zmieniany licznik wczesniej był np do 220km/h, a teraz 260km/h?? Da się cos z tym zrobić czy to raczej nierealne?? Bo najprostszym sposobem wymiana licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może być różnica w wskazywaniu prędkości jak może był zmieniany licznik wczesniej był np do 220km/h, a teraz 260km/h??

 

w passiach nie było takich liczniczków. ZTCW wszystkie są do 260. Zarówno te przed FL (3B) jak i po FL (3BG).

 

Twoje oponki mają niezauważalnie inny (1.8%) rozmian od seryjnych 195/65/15, więc to nie kwestia opon. Podepnij się do kompa i zobacz błędy... Może jakiś czujnik prędkości nawala? Nie ma błędów ABSu? (każde koło ma osobny czujniczek i wartości w km/h można podejrzeć w trakcie jazdy - jest to niezależne od wskazań licznika głównego i wyskalowane w wartościach takich jak auto z fabryki wyjechało - praca czujnika ABSu zależy m.in. od różnic prędkości obrotowych kół, dlatego te wartości są wyprowadzone i można je porównywać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to porównać najlepiej?? VAGiem da sie znaleźć jakiś błąd w tym wysterowaniu, czy można zmienić ewentualnie to wysterowanie?? ABS nie ma żadnych błędów. Da sie jakoś wprowadzić adaptację innych ustawień??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie to porównać najlepiej?? VAGiem da sie znaleźć jakiś błąd w tym wysterowaniu, czy można zmienić ewentualnie to wysterowanie?? ABS nie ma żadnych błędów. Da sie jakoś wprowadzić adaptację innych ustawień??

 

nie mam pojęcia w jaki sposób robi się takie korekty. Na pewno jest to kwestia przestawienia jakiegoś współczynnika mnożenia ilości impulsów w czasie. Co do podglądu wartości z czujników prędkości ABS to masz je w measuring blocks jak dopukasz się do modułu sterownika ABS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić w kanale 16 czy liczba K-ilość impulsów przejechanej drogi wynosi 5 (4182).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marecek - pewny jestes, ze wszystkie liczniki były do 260-u :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Passatach 1.6 były do 220 km/h spotkałem sie z takim licznikiem. A w 1.8 już były 260 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba problem jest rozwiazany :D Znajdź identyczny licznik, wstaw i bedzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik jest najprostszym rozwiazaniem. Myslalem ze da sie to inaczej zrobic. Ale widze ze bedzie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marecek - pewny jestes, ze wszystkie liczniki były do 260-u :?:

 

zdaje mi się, żę w AFN miałem do 220km/h :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się AFN maja do 220 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz w vaga w w licznik 17,pozniej kodowanie i masz podgląd ,zdjae sie ostatnią cyfre sie podmienia aby licznik skorygować.

 

P.s

wymiana licznika to zły pomysł,a immo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ostatnia liczbę?? Proszę o dokładniejszy opis. Np na jaka liczbę?? Kodowanie czy Adaptację??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak istnieje problem okłamywania i miałem to kiedyś u siebie.W passacie 1,8 zmieniłem licznik na inny kupiony z allegro ale posiadający MFA . Po znalezieniu kodu licznika i przeprogramowaniu kluczy wszystko było O.K. tylko po jakimś czasie zwróciłem uwagę że są dziwne wolne obroty.Poinformowałerm o tym znajomego który wczesniej mi zmieniał licznik i sprawdził wasem że licznik był od wersji 2,3 5v i to było problemem.Sprawę załatwił urzadzeniam VAS i wszystko hulało dalej jak należy. Różnica obrotów przekładała sie w oczywisty sposób również na zakłamanie prędkości.Pozdro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jamper

Zgadzam się z GULU wystarczy podmienic jedna liczbe w kodowaniu kolego.Licznik był pewnie od czego innego i po zmianie nie zmienili kodowania.Podaj kodowanie licznika to napisze ci co podmienic. 5 minut roboty a nie cały licznik rwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn gdzie sprawdzic te liczbe VAGiem?? W 17 Instruments i dalej co wcisnac?? (Recode Module )?? czy cos inego?? Ktora funckje dokladnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności