Skocz do zawartości
Gość rzeszow

[ wnętrze] przeciagniecie kabla miedzy kabiną a silnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rzeszow

czesc,

chce kupic na allegro termometr samochodowy z czujnikiem za pomocą ktorego mozna mierzyc temp. na zewnatrz.

 

 

pytanie - czy w prosty sposób mozna go przeciągnąć miedzy kabiną, a komorą silnika ??

Nie ma z tym problemu ???

W którym miejscu bedzie najłatwiej ??

 

 

Pozdrawiam z Rzeszowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zaglądając do komory silnikowej zauważyłem ze na wysokości pompy hamulcowej są dwie dziury zatkane gumowymi korkami jeden otwór tak jakby na wysokości skrzynki bezpiecznikowej otwór gdzieś 20-25 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie;) akurat w pasku to nie problem, odchyl dywanik pod pedałami i bedziesz mial jasna sytuacje :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się przyjrzysz ściance grodziowej to zobaczysz że masz otwory zatkane gumowymi korkami, czarne gumowe wielkości monety 5 zł. Jeden jest np. na wysokości zbiorniczka wyrównawczego chłodziwa. Wyciągasz go od strony silnika, robisz dziurę, wkładasz kabel i działa :) kabel złapiesz w środku. Takie same otwory są po prawej stronie. Nie wyciągaj korków z podszybia (możliwość przeciekania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Ja tylko dodam, że po przeciągnięciu przewodu przez którąkolwiek z zaślepek otworów w grodzi, dobrze na wszelki wypadek czymś uszczelnić taki kabel (szczególnie na podszybiu) choćby silikonem, a najlepiej masą poliuretanową, która lepiej się trzyma powierzchni niż silikon...

Swoją drogą, ilość wolnych przejść przez przegrodę będzie zależna od wyposażenia auta :D (klima, etc.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc,

chce kupic na allegro termometr samochodowy z czujnikiem za pomocą ktorego mozna mierzyc temp. na zewnatrz.

 

 

pytanie - czy w prosty sposób mozna go przeciągnąć miedzy kabiną, a komorą silnika ??

Nie ma z tym problemu ???

W którym miejscu bedzie najłatwiej ??

 

 

Pozdrawiam z Rzeszowa

 

ja też zamontowałem sobie taki termometr, a dokłądnie taki :

termometr

i czujnik temperatury zew. założyłem w lewym lusterku zewnętrznym, co prawda więcej z tym roboty jest, bo trzeba zdjąć tapicerke w drzwiach, rozważałem też właśnie gdzieś tam pod maską, ale nie mogłem znaleźć dobrego miejsca, czyi takiego, gdzie nie będzie dochodziło ciepło od silnika, a podczas jazdy pęd powietrza nie będzie wiał na czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Co ciekawe, fabryczny czujnik temperatury zewnętrznej jest zamocowany po prawej stronie kratki wlotu powietrza dla chłodnicy... W weekend może zrobię zdjęcie, gdzie fabryka montuje (aktualnie mam tam brak, ale już mam czujnik, tylko zamontować) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio zaglądając do komory silnikowej zauważyłem ze na wysokości pompy hamulcowej są dwie dziury zatkane gumowymi korkami jeden otwór tak jakby na wysokości skrzynki bezpiecznikowej otwór gdzieś 20-25 mm

 

:ok: ciągnołem tam kable do zasilania CB i skrzyni basowej

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak się przyjrzysz ściance grodziowej to zobaczysz że masz otwory zatkane gumowymi korkami, czarne gumowe wielkości monety 5 zł. -

 

jak to jest wielkosc 5 zl to ja jestem papiezem :hurra:

 

Ponadto nie bedzie sprawa jasna pod wycieraczka !!!! trzeba zdiac oslone od bezpiecznikow i przekaznikow, jak i cala polke- dopiero wtedy mozemy siegnac po kabel poprowadzony przez te otwory :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności