Skocz do zawartości
peresada

wymiana sprężyn przód

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie zalozylem zawieszenie gwintowane zauwazylem ze auto krzywo stoi o jakis 1cm. Opuszczony na amorach jest tak samo wszystko pomierzone. Czy moze to byc sprawa zle zalozonych wachaczy tzn: ze z jednej strony jest bardziej napiety niz z drugiej i dzwiga mi auto o centymetr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie zalozylem zawieszenie gwintowane zauwazylem ze auto krzywo stoi o jakis 1cm. Opuszczony na amorach jest tak samo wszystko pomierzone. Czy moze to byc sprawa zle zalozonych wachaczy tzn: ze z jednej strony jest bardziej napiety niz z drugiej i dzwiga mi auto o centymetr ?

 

Nie, na gwincie masz regulacje to pewnie wina tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na gincie mam odmierzone z prawej i z lewej tyle samo :) a do tego jak opuscilem z jednej strony ten centymetr to szyba mi pekla nie wiem czy to przez to czy wczesniej byl pukniety i buda jest krzywa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz poprawić wachacze żeby się ustawiły równo czyli auto na kołach i popuścisz śruby od dolnych wachaczów i dokręcisz. Jeśli auto było bite warto podjechać na ramę, żeby sprawdzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dalem do znajomego mechanika i powiedzial mi ze 1/4 podlogi jest z innego auta i ktos to przyspawal krzywo o 1cm i dlatego teraz auto krzywo stoi :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ! Panowie chciałbym zapytać o jedna sprawę,posiadam PASKA 99r 1,9tdi 90km ahu kombi i potrzebuje podnieść przód bo zawadzam o wyższy próg... pytanie jakie sprężyny wybrać,jakie oznaczenie kolorystyczne powinno być? czy 3brązowe i jeden biały pasek czy inne! nowe czy używane oryginały? POMOCY

 

Ja właśnie wróciłem do seryjnych w B5 kombi VARIANT (oznaczenie 2 brązowe 1-den biały), na JAMEX'ach przód siadł mi 3 cm i koleiny stały się problemem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,może też się dołącze. U mnie po wymianie sprężyn i amorów z przodu auto nierówno stoi tj między jedną a drugą strona jest ok 1,2 cm różnicy.Sprężyny i amory są nowe.Wcześniej stało równo a teraz zonk. Znajomy mechanik mówi że z czasem to się wyrówna ale jakoś mnie to nie przekonuje. Niby nie dużo ale kłuje w oczy aż diabli. Co może być nie tak?Macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na K&F jest 9 cm od opony 195/65/15 do błotnika (mierzone w pionowej osi koła).

A na koleiny zrobiłem sobie aluminiowa płytę pod silnik.

 

witam,może też się dołącze. U mnie po wymianie sprężyn i amorów z przodu auto nierówno stoi tj między jedną a drugą strona jest ok 1,2 cm różnicy.Sprężyny i amory są nowe.Wcześniej stało równo a teraz zonk. Znajomy mechanik mówi że z czasem to się wyrówna ale jakoś mnie to nie przekonuje. Niby nie dużo ale kłuje w oczy aż diabli. Co może być nie tak?Macie jakiś pomysł?

Wiem że przedtem stało równo, ale sprawdź jeszcze stan tylnych sprężyn.

Informacje o sprężynach znajdziecie jeszcze tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam passat B5 kombi i mam takie pytanie.Szykuje się do wymiany tylnych amorków i ciekawi mnie czy można wstawić jakiś inne spręzyny niz te orygnalne...no żeby autko było troszku wyżej :) Może nie w tym dziale pisze,ale króciutką rade bym potrzebowa,któryś z panów się orientuje ? Pozdrawiam :niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem na tył oprócz sprężyn standardowych - seryjnych dodatkowe sprężyny, które wkłada się do wewnątrz oryginalnej sprezyny. Auto jest tak samo komfortowe a poszło do góry z tyłu o ok 4 cm (butla z gazem w bagażniku). Są pewnię do kupienia na aledrogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wynalazek te dodatkowe sprężyny. Masz jakieś foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kompletuję i chcę przełożyć mcPersony przód i tył z seryjnych na 1BE i mam kilka pytań.

Co wchodzi w skład kompletnej kolumny z przodu i tyłu ?

 

Przód:

- amortyzator

- sprężyna

- odbój

- osłona

- ?

 

 

Tył:

- amortyzator

- sprężyna

- odbój

- osłona

- ?

 

Nie chciałbym rozbebeszać tego co mam w tej chwili założone, chciałbym przełożyć P&P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj poduszki amortyzatorów z przodu i z na tyle.

Ja dodatkowo jak miałem tył rozgrzebany to jeszcze wymieniłem tuleje tylnej belki (wkłady gumowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności