Skocz do zawartości
Variant CL

2 anteny wymienne na magnesie

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba było tak od razu:) że MAGNES jest "przypisany" DO ANTENY...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem o tym doskonale i o tym wlasnie pisze. Moze po kolei: mam antene na magnesie do dachu - stroje ja, jest OK, odkrecam bata i przykrecam druga antene do tego samego magnesu, rowniez ja stroje do radia i moim zdaniem powinno chodzic bez problemu. DLa mnie magnes to tylko uchwyt do bata, wiadomo niedasz magnesu malego do MKL bo odleci przy 80km/h. NO i chyba o to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze antena kazda ma swoja charaktrystyke i to rozumiem, ale sam bat ma w sobie cewke itd ktora powoduje jej prawidlowe dzialanie, a magnes to tylko uchwyt do dachu, oczywiscie jest dobrany do wielkosci bata wiec trzeba to z glowa robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac juz sie boje wypowiadac :) bo dla mnie jesli magnes od MKL ma 16cm a od MICHIGAN podajze z 10 to dla mnie nie widze problemu podmiany bata. Oczywiscie podkreslajac to ze trzeba zestroic obie anteny oddzielnie z radiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile kosztuje MICHIGAN bez magnesu ??

 

Zadałem też pytanko na CB-radio FORUM, na razie oglądają...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego to ci nie odpowiem bo nie mam pojeia, nawet nie wiem czy jest taka opcja kupna?! No chyba ze podejdziesz do auta ktory taka antene ma na dachu :) oczywiscie zartuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Variant CL, za każdym razem jak będziesz zmieniał antene (czyt. bat) to będziesz musiał na nowo stroić, bo baty różnią się długością

 

Trzeba było tak od razu:) że MAGNES jest "przypisany" DO ANTENY...:P

raczej antena/bat do radia ;)

 

to usiłują Ci wytłumaczyć koledzy

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załamka...

 

DZIĘKI WSZYSTKIM I POZDRAWIAM...!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, a może zastanów się nad helicalem...

Jest taka antenka Sirio T3-27 o długości 630 mm, podobno istnieje możliwość montażu jej na magnesie, choć polecam montaż na uchwycie, bardzo dobra antena, odbiór i nadawanie na poziomie anten dolnocewkowych o długości 100-120 mm.

 

Wtedy problem zmiany anteny w ogole nie istnieje...

Antenka kosztuje kolo 80-90 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

A ja wam mowię że można zmieniać anteny na magnesie.Zakładając że magnes nie będzie zmieniał położenia na dachu a obie anteny będą zestrojone to będzie ok.Co ma do tego długość bata?Przecież będzie zmieniał razem z cewką.Jak masz ML145 to załóż w jej miejsce president missouri.Gwarantuję że będzie to śmigało.

 

Inaczej: a jak macie antenę powiedzmy LEMM AT1700 przykręcaną na motylek to twierdzicie że jak przykręce w jej miejsce LEMM AT900 to będzie źle? Jeśli obie będą prawidłowo zestrojone to będzie git :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja wam mowię że można zmieniać anteny na magnesie.Zakładając że magnes nie będzie zmieniał położenia na dachu a obie anteny będą zestrojone to będzie ok.Co ma do tego długość bata?Przecież będzie zmieniał razem z cewką.

Też mi się tak wydaje. Przecież samo odłączenie i ponowne podłączenie anteny nie powoduje (chyba) jej rozstrojenia.

A jeżeli nie idzie przekręcić samego bata to można uciąć kabel w bagażniku i załączać tam jedną lub drugą antenę poprzez beczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartuzi
A ja wam mowię że można zmieniać anteny na magnesie.Zakładając że magnes nie będzie zmieniał położenia na dachu a obie anteny będą zestrojone to będzie ok

Popieram. Zawsze myślałem, że antenę stroi się do samochodu a nie do radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja nie zamierzam zmieniać położenia magnesu, bo mam zaznaczone gdzie ma on stać i zawsze zakładam go w to samo miejsce...

 

Czyli president missouri bez problemu wkręcę na magnes od ML-145 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
Czyli president missouri bez problemu wkręcę na magnes od ML-145 ???

Bez. Dla pewności porównaj jeszcze gwinty ale na 99% są te same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pshemo

Tez mi sie wydawaly dziwne opinie, ze nie mozna zamieniac anteny na magnesie. Sam jestem zainteresowany czyms krotszym na miasto.

Na 'chlopski rozum' taki maly wywod:

- podpinam antene A, stroje ja poprzez zmiane dlugosci bata, jest zestrojona i dziala prawidlowo

- moge ja odkrecic od radia i przykrecic i nic sie nie dzieje, bo cale zestrojenie jest 'przenoszone' razem z antena. Przeciez odkrecajac antene i ja ponownie przykrecajac mam ja nadal zestrojona, bo nie zmieniam dlugosci promiennika.

- odkrecam A i przykrecam B. Czy przez to odkrecona antena A jest teraz niezestrojona do mojego zestawu? Nie. Nadal przeciez A ma ta sama dlugosc bata. Jak powtornie podlacze A to bedzie nadal zestrojona.

- jak mi sie urwie bat od A i jak kupie sobie sama cewke z promiennikiem i zestroje z zestawem to bedzie dzialac? Bedzie.

- no to teraz zakladamy ze bat sie nie ukrecil, ale mam 2 x ML-145. Obie zestrojone z zestawem. Moge je sobie zamieniac? Moge. Bo tak naprawde to 'z punktu widzenia radia' bedzie z grubsza to samo (beda to 2 dobrze zestrojone anteny).

- no to ostatni krok - a jak sobie jedna ML-145 podmienie na Missouri zestrojona z moim zestawem to bedzie dzialac? Wedlug mnie tak - bedzie. Dlaczego? Bo samo odpiecie anteny od magnesu nie powoduje zmiany strojenia (nie zmienia sie dlugosc promiennika), a to co ja sobie w miedzyczasie podlacze do radia to nie ma wplywu na antene lezaca 40km dalej na warsztacie w garazu ;-) Jak ja powtornie podepne to bedzie dzialac tak samo.

Czy sie myle? Jesli tak, to gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
Czy sie myle? Jesli tak, to gdzie?

Nie mylisz się.Będzie dokładnie tak jak piszesz :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację tylko

1 Magnes jest zawsze w tym samym miejscu, najlepiej nie ściągany

2 Anteny stroisz jednocześnie by odbywało się to w tych samych warunkach (mam na myśli położenie terenu, odległości od sieci energetycznych , budynków itd wszystko co ma wpływ na swr)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności