Skocz do zawartości
pro rider

Regulacja xenonów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy za każdym razem gdy zapala sie xenon powinien sie wypoziomować góra dół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TAK

 

Moj czasami sie poziomuje a czasami nie przynajmniej tak mi sie wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Moj czasami sie poziomuje a czasami nie przynajmniej tak mi sie wydaje.

Pewnie Ci sie wydaje-moze za pozno wlaczasz swiatla, zeby zobaczyc samopoziomowanie-bo one nie ustawiaja sie, kiedy ja wlaczasz, tylko od razu po uruchomieniu silnika :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moj czasami sie poziomuje a czasami nie przynajmniej tak mi sie wydaje.

Pewnie Ci sie wydaje-moze za pozno wlaczasz swiatla, zeby zobaczyc samopoziomowanie-bo one nie ustawiaja sie, kiedy ja wlaczasz, tylko od razu po uruchomieniu silnika :ok:

 

Czyli aby zobaczyc samopoziomow3anie powinienem moze najpierw zapalic xenon a nastepnie odpalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli aby zobaczyc samopoziomow3anie powinienem moze najpierw zapalic xenon a nastepnie odpalić?
...i w taki sposób przyspieszyć wypalanie sie palników, bo one wyłączą sie i włączą ponownie, a tego przetwornice nie lubią.

Po prostu uruchamiasz silnik i od razu włączasz światła - ot takie to trudne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Po prostu uruchamiasz silnik i od razu włączasz światła - ot takie to trudne

Dokladnie :ok:

Xenon nie lubi, jak sie go wlacza i wylacza i tak w kolko-dlatego swiatla powinno sie wlaczac dopiero po uruchomieniu silnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pool

Witam, mam małe pytanie jak sprawdzić albo co może być przyczyną braku samopoziomowania xenonów (seryjnie w moim aucie) i w którym miejscu znajdują się te czujniki ? Może przyczyną jest instalacja lub może uszkodzone końcówki. Kiedyś działały bez zarzutu - po uruchomieniu silnika i załączeniu reflektorów najpierw szły w dół a potem w górę a teraz ani drgną. Nie chcę oślepiać innych jak załaduję bagażnik do pełna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam małe pytanie jak sprawdzić albo co może być przyczyną braku samopoziomowania xenonów (seryjnie w moim aucie) i w którym miejscu znajdują się te czujniki ? Może przyczyną jest instalacja lub może uszkodzone końcówki. Kiedyś działały bez zarzutu - po uruchomieniu silnika i załączeniu reflektorów najpierw szły w dół a potem w górę a teraz ani drgną. Nie chcę oślepiać innych jak załaduję bagażnik do pełna.

Musisz podpiąć komputer i odczytać błędy... Najprawdopodobniej padł czujnik od samopoziomowania. Jeden jest przy wahaczu lewego przedniego koła, drugi przy lewym tylnym kole.

Czujnik w ASO kosztuje ok.230zł, na Allegro znajdziesz już od 100zł w górę używki, ale chyba lepiej kupić nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z poziomowaniem lewego reflektora xenonowego. VAG wykazał błąd silniczka regulacji xenonów (przerwa lub zwarcie do plusa). Pytanie gdzie można go kupić poza ASO (może być sprawny używany), bo tam zaśpiewali sobie kwotę prawie 500zł.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VAG wykazał błąd silniczka regulacji xenonów (przerwa lub zwarcie do plusa). Pytanie gdzie można go kupić poza ASO (może być sprawny używany), bo tam zaśpiewali sobie kwotę prawie 500zł.

Pozostaje Allegro-możesz szukać samego silniczka lub rozbitego reflektora.

Mimo wszystko ja bym na początek sprawdził okablowanie w lampie i samą wtyczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak też będę robił. Mam jeszcze jedno pytanie, czy jest jakieś rozróżnienie w tych silniczkach na stonę prawą i lewą czy są identyczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie, czy jest jakieś rozróżnienie w tych silniczkach na stonę prawą i lewą czy są identyczne?

 

są identyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Mam problem z poziomowaniem lewego reflektora xenonowego. VAG wykazał błąd silniczka regulacji xenonów (przerwa lub zwarcie do plusa). Pytanie gdzie można go kupić poza ASO (może być sprawny używany), bo tam zaśpiewali sobie kwotę prawie 500zł.

 

Pozdrawiam!

 

Tomek, a czy po zdiagnozowaniu błędu spróbowałeś go wykasować?, bo u mnie pojawił się ten sam problem i po skasowaniu wszystko wróciło do normy.

 

W razie czego :http://allegro.pl/vw-passat-b5-facelifting-3b7-hella-silniczek-xenon-i1975689647.html

Edytowane przez kardynalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, skasowałem błąd a reflektor nadal zawieszony jest w tej samej pozycji. Dziękuję bardzo za linka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem z poziomowaniem xenonów, vag pokazuje 2 błedy: 01539, 01537. wiem co oznaczają te błedy tylko zastanawiające jest to ze vag na obu czujnikach pokazuje 0,02v. nie chce mi sie wierzyć że oba czujniki nagle sie zepsuły tym bardziej że 3 miesiące temu wymieniałem oba (na używane)oraz kostki na nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności