Skocz do zawartości
Gość misku

"MFA" i "MFA Plus" - różnice

Rekomendowane odpowiedzi

i uważać, by nie przełączyć na chiński bo kaplica.....

 

a tak nawiasem mówiąc- u mnie jest tak, że pełne menu jest po niemiecku a w innym języku /np. angielskim/ już nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś znajomy mnie poprosił abym mu wyłączył ryglowanie drzwi w b6 kombi z 2005r. Szczęśliwy tym, że doczytałem się tu jak to się robi poleciałem do niego do garażu i nic:(

Trzymam przycisk w dół i nic się nie wyświetla. Fis ma taki że jest przedzielony na pół na dole jest wyświetlacz a nad nim są ikonki od pasów i inne.

Nie wiem czy to jest plus czy nie. Co może być przyczyną tego że nie chcę tam wejść? Ktoś jakoś włączył te ryglowanie zamków.

Kolego masz 1/2 fisu i nic nie zrobisz bez Vaga ,jedynie Vagiem możesz zmienić ryglowanie w tym aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy i tak czytam sobie wszystkie opisy, jak, gdzie i co włączyć i wyłączyć ewentualnie ustawić w menu komputera.

Posiadam Passata B6 z 2006r, z fabryczną navi RNS300 i pełny komputer. Widziałem w niektórych samochodach B6, że w miejscu napisu MFA jest wyświetlana strzałka z kierunkiem świata w jakim samochód w danej chwili się porusza. Mam w związku z tym takie pytanie, jak zmienić ten napis na taką właśnie strzałkę (może to kompas), ewentualnie gdzie to trzeba ustawić i czy trzeba kodować czy nie ??

Załączam zdjęcie o co mi chodzi.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

compass.jpg

Edytowane przez smokbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ta strzałka (czyli kompas) pojawia gdy w navi jest włożona plytka (znaznaczam ze mam MFD2 DVD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie ta strzałka (czyli kompas) pojawia gdy w navi jest włożona plytka (znaznaczam ze mam MFD2 DVD)

 

Nieprawda ;) U mnie cały czas jest kompas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli włożyć płytkę do navi, np puścić sobie radio, na wyświetlaczu MFA ustawić dane z komputera np spalanie chwilowe i wtedy w górnej części wyświetlacza powinna być ta strzałka ?? Powiem szczerze, że jeszcze nigdy nie udało mi się jej zobaczyć:dolamam.

 

---------- Post added at 15:36 ---------- Previous post was at 15:34 ----------

 

A u kolegi jak jest cały czas ten kompas (strzałka) nawet bez włożonej płytki navi, to jak ją włączyć żeby się pokazała??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzałka (kompas) bedzie jak bedzie MFD2 DVD (i byc moze wyzsze wersje) , na MFD2 DX nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wiem już wszystko.

Ja właśnie mam tą navi w systemie DX. Czyli nie pozostaje nic innego jak wymienić na 310 lub na 510.

Może ktoś wie czy można w jakiejś przyzwoitej cenie kupić 310, bo na 510 mi nie zależy. może ktoś z forumowiczów robi przekładkę na 510 i 310 chce się pozbyć w dobrej cenie.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.

mam MFA+ i wyświetla mi 2 możliwości średniego spalania. Może ktoś się orientuje jak to interpretować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam MFA+ i wyświetla mi 2 możliwości średniego spalania. Może ktoś się orientuje jak to interpretować?
Zdaje mnie się że jedno spalanie to jest od odpalenia silnika i danego przejechania odcinka, a druga jest od momentu resetowania komputera.

 

na 1 od odpalenia

na 2 od resetu MFA

 

Tak to bynajmniej jest w starszych autach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na 1 od odpalenia

Przy czym należy dodać, że to spalanie z jedynką, które liczy przebieg tylko jednego przejazdu nie kasuje się, jeśli między poszczególnymi odcinkami/odpaleniami jest mała przerwa. (nie pamiętam ile, ok 1-2h)

 

1-statystyki z ostatniej podróży

2-statystyki globalne, jeśli nie kasowane to nawet od wyjazdu z fabryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2-statystyki globalne, jeśli nie kasowane to nawet od wyjazdu z fabryki

 

Chyba nie. Mi po 99,99h jazdy się zeruje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wyjaśnienia, bo sporo informacji padło.

Dane z 1-ką są tzw. danymi z trasy i kasują sie samoczynnie po 2-ch godzinach bez włączenia zapłonu lub ręcznie poprzez przytrzymanie przyciski OK na kierownicy bądź reset na manetce wycieraczek.

Dane z 2-ką są długodystansowe i kasują się samoczynnie po przejechaniu 9999km bądź po 99h 99min - co wypadnie szybciej. Można je też skasować ręcznie jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to żadnego znaczenia - MFA jest skrótem po niemiecku, MFD jeżeli masz ustawiony język angielski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś konkretnie napisać jakie funkcjonalności ma MFA i MFA Plus oraz czy to jest to samo co FIS i 1/2 FIS tylko inna nomenklatura nazewnicza jest użyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

 

w MFA masz info na temat spalania sredniego i chwilowego predkosci sredniej i chwilowej ktore drzwi sa otwarte zasiegu na danym paliwie czasie podrozy, sredniej predkosci

 

w MFA+ dochodzi

ustawianie limitu predkosci dla zimowek, oblsuga fabrycznej navi (rewelacja), telefonu, audio, ustawianie centralnego zamka, swiatel (follow home i to drugie ), obsluga acc, park assista i chyba pare innych *******

 

pozdrawiam

 

Jakich parę innych? Ja nie zadaje pytań, zanim nie przeczytam tematu. :)

Edytowane przez natash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z pamięci:

coming i leaving home, komfortowe kierunki, ryglowanie po ruszeniu, odryglowanie po wyjęciu kluczyka, format daty i godziny, zmiana języka, pikanie przy zamykaniu/otwieraniu auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pikania w MFA+ nie mam. Gdzie to mozna ustawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pikania w MFA+ nie mam. Gdzie to mozna ustawic?

Jak jest fabryczny alarm to trzeba w module komfortu odznaczyć BIT 7 "Horn ... Blocked" [czerwona ramka]

12843759.png

Po odznaczeniu pojawia się nam dodatkowa pozycja "ATA CONFIRM" w menu komfortu które wygląda tak:

22082010493.th.jpg

22082010495.th.jpg

 

Chyba o to chodziło Piotrowi [pikopiko]

Edytowane przez n00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności