Skocz do zawartości
Gość misku

"MFA" i "MFA Plus" - różnice

Rekomendowane odpowiedzi

pierwszy raz widze 21 bitowego boardnet'za

 

Jutro muszę sprawdzić. To chodzi o 19-CAN Gateway?

 

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj do warsztatu tam masz opisane co ii jak właśnie z nowym wyświetlaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: otóż wchodząc w SETUP (SETTINGS) pojawiają mi się następujące opcje:

 

Lights&Vision

Time

Date

Winter Tires

Language

Units

Factory settings

Display off

Back

 

Nie mogę jednak znaleźć możliwości wejścia w "CONVENIENCE", którego również różne wersje załączam poniżej (zdjecie z "cytatu", a druga wersja "pod linkiem"). Czy w moim aucie (Comfortline, jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie) mogę uaktywnić "Convenience" np Vagiem, czy Vcds'em (jeśli tak, to w jaki sposób), czy jest to niemożliwe.

 

Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

 

MFD-Convenience-ATA_confirm.jpg

 

http://imageshack.us/photo/my-images/42/22082010493.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz uaktywnić VCDS, lub po prostu odpiąć akumulator na chwilę, potem go podłączyć i funkcja powinna wrócić. :) Mi też zniknęła, ale na razie nic z tym nie robiłem. Czekam aż ktoś mi sprezentuje VCDSa. :haha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Cronos. A u Ciebie odłączenie aku nie pomogło?

 

Fajnie, gdyby ktoś pokierował jak to uaktywnić VCDS :) Ułatwiłoby to sprawę mojemu "mechaniorowi" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A u Ciebie odłączenie aku nie pomogło?

 

Jeszcze tego nie zrobiłem, choć ta funkcja zniknęła mi w wakacje... :zawstydzony: Nie potrzebuję jej na gwałt, a jakoś cykam się nieco przed odłączaniem akumulatora w tak obładowanym elektroniką aucie. :P Poczekam chyba, aż będę miał VCDS. Może do wakacji się uda... :D

 

Wiem natomiast, że kilku userom z forum odłączenie aku pomogło i funkcja wróciła. Był o tym jakiś temat, ale ciężko teraz znaleźć, gdzie on się podział. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tego nie zrobiłem, choć ta funkcja zniknęła mi w wakacje... :zawstydzony: Nie potrzebuję jej na gwałt, a jakoś cykam się nieco przed odłączaniem akumulatora w tak obładowanym elektroniką aucie. :P Poczekam chyba, aż będę miał VCDS. Może do wakacji się uda... :D

 

Wiem natomiast, że kilku userom z forum odłączenie aku pomogło i funkcja wróciła. Był o tym jakiś temat, ale ciężko teraz znaleźć, gdzie on się podział. ;)

 

Ok, rozumiem. Sam chyba nie będę póki co odpinał aku, choć jak czytam to forum, to właśnie widzę, że odpięcie na jakiś czas aku jest takim uniwersalnym "lekarstwem" na wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam highline a mam light and vision. Ale miałem pakiet buisness light czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam Passata w wersji highline z lipca 2008r. Auto sprowadzone z Wloch. Niestety wyswietlacz komputera jest podzielony: na gorze ikonki pod spodem komunikaty. Oczywiscie w menu nie mozna wejsc a komputer jest bo pokazuje wszelkie spalania, zasieg itp. Mam takze doswietlanie drogi do domu. Wszystkie komunikaty wyswietlaja sie w jezyku wloskim. Czy przy fisie 1/2 musze jezyk wgrac vagiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle wgrać co zmienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem chyba przez cały wątek i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Mam Passata B6 2009 Bordnetz 30 i Komfor 19 i nie mam na MFA+ (biały) opcji wyświetlenia aktualnego spalania (tylko średnie), natomiast w drugim pasku z 2010 Bordnetz 30 i Komfor 23 już jest (w tym z 2010 jest też temperatura oleju, której nie ma w tym z 2009, ale to mnie akurat mało interesuje)

Z czego wynika ten brak opcji aktualnego spalania?

Oba mają MFA+ (duży wyświetlacz, bez podziału w wersji białej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącza się opcje, które kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włącza się opcje, które kto lubi.

 

Jeśli to do mnie, a taką mam nadzieję, to gdzie się to robi?

Jak coś mam VCDSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe zegary mam w golfie 6 i tam gdzieś jest takie menu, że stawia się ptaszka :) przy funkcjach kompa, które chcemy widzieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piko we wszystkich białych juz sie stawia ptaszki w paskach tez !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście macie rację :) Dało się to zaznaczyć opcję w opcjach MFD ;)

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy MFA + (czerwone) mogą wyświetlać prędkość pojazdu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie podobne do poprzednich, czy można w czerwonych zegarach pododawać wyświetlane opcje... np. aktualna prędkość albo temperatura oleju ? (bez montowania jakiś dodatkowych modułów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności