Skocz do zawartości
Tomi B

Najdalsza podróż PASKIEM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MARECKI 85

700 km w 2 strony w 2 dni w sumie, wychodzi 1400 km

 

no w sumie z jedego końca polski na 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wybrałem się w lipcu moim paskiem z przyczepą kempingową za koło podbiegunowe, pozwiedzać urocza Skandynawię. Promem z Świnoujścia do Ystad przez Szwecję potem Norwegia przez góry w środkowej części i fiordy na wybrzeżu, Narwik po Lofoty za kołem podbiegunowym, potem w kierunku Laponii, ponownie przez Szwecję do Finlandii. Tam poganiałem renifery, zaliczyłem wioskę Św Mikołaja i kierunek Helsinki.Promem do Talina przez Zatokę Botnicką kolejne były Estonia, Łotwa i Litwa i przekroczyłem granice z Polską powyżej Suwałk. w 3 tyg 9700km. Na szczęście bezproblemowo cała wyprawa, jedynie co stwarzało trudność to podjazdy o dużym nachyleniu na wysokościach powyżej 1800m n.p.m, bo wyraźny czuć spadek mocy spowodowany rozrzedzonym powietrzem na tych wysokościach, wibracje i hałas od silnika na stromych krętych serpentynach. Tak poza tym to wszystko ok, ani razu nie nocowałem nawet na polu kempingowym, napęd na 4 koła pozwalał mi zjechać za każdym razem w jakieś malownicze miejsce w górach, na fiordach, nad jeziorem na plaży.

Edytowane przez marcin7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj jakies foty,ja tez myslalem nadd takim wyjazdem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja wybrałem się w lipcu moim paskiem z przyczepą kempingową za koło podbiegunowe

Aach, piękna podróż, zazdroszczę ;)

Możesz przybliżony koszt podać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vitoo

HULL- WŁOCŁAWEK-HULL W jedną stronę 1890km średnia prękdość 160km/h przelotowo około 200km/h spalanie 10l. trasa robiona na jeden raz bez zadnych odpoczynków. Jedynie postoje na tankowanie. Już 4 razy i Pasek śmiga. A bym zapomniał, trzeba dolewać oleju co 1200km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociwel-Bremen 630 km około 5-6h i tak w miesiacu raz tam i spowrotem przez cały rok.Spalanie jakies 6,5-7 litrów na 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

w sobotę UK (leicester) PL (kraków) 1860 km.

czas przejazdu 48 godzin

12 godzinny korek przed promem ,i 60 - 80 km średnia prędkość francja belgia cholandia niemcy (atak Zimy)

jeszcze nigdy nie siedziałem za kiera tak długo bez snu.

niewyobrażalne zmęczenie.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dwie dalekie podróże to: 3m-ce po kupnie do Francji do Strasbourga w obie strony i sporo po okolicy, góry Vougezy wyszło 3500km w ciągu tygodnia. No i tegoroczny urlop na lazurowe wybrzeże nieco na okrętkę w ciągu 2 tyg 6500km. Przed wyjazdem na ten urlop chciałem paszczakowi dobrze zrobić i wymieniłem płyn wspomagania... Skończyło się rozszczelnieniem całego układu kierowniczego: chłodniczka, listwa, padła pompa... 2dni przed wyjazdem wymieniana listwa i chłodniczka. Pompy nie zdążyłem sprowadzić no i prawie bez wspomagania te 6500km zrobiliśmy z żoną... A przyczyna rozszczelnienia prozaiczna: poprzedni właściciel nie wymienił płynu po regeneracji listwy i ten co go spuszczałem był czarniejszy od wodu kopalnianej... Świeży wypłukał osady i pozamiatane... Zero usterek po drodze!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja najdalsza podróż to Sandomierz-Gdynia, Sandomierz-Poznań. Byłem w sobotę rano, a w niedzielę już wyjazd, jakieś 1200km i zero problemów. Spalanie na trasie wyszło 8,13l gazu na 100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BYDGOSZCZ - UK - BYDGOSZCZ, w obie strony 3840 km, 22 godziny trasy w jedną stronę. Bez problemów:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

traska na swieta 3 dni w polsce :D Hiszpania -Polska-Hiszpania 4159km bez problemu obladowany na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zaliczylem kolejna spora trase.

BOCHNIA ---> SZWAJCARIA ( Saas Fee ) 1500 km w jedna strone - 18 godzin jazdy.

Zadnych problemow, pasek szedł po Alpach, ze inni przecierali oczy ze zdumienia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 km do babci i do domu :rotfl: A tak na poważnie to chyba jak go sprowadzałem z niemiec :D bo tu po Polsce to raczej trasy takie do 300 Km wykonuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Londyn - Francja (Dijon) - Szwajcaria - Austria - Węgry - Słowacja - Polska (trochę też się tam pojeździło) - Słowacja - Austria - Szwajcaria - Francja - Londyn

Całość to 7500km, ataki zimy nie przeszkodziły (zimówki Dunlop SP Winter Sport 3 - nawet łańcuchów nie potrzeba było).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdłuższa trasa to z Niemiec :) A w kraju Elbląg - Jabłonna (k. Poznania) - Elbląg 830km w dwie strony. Chyba z 14h jechałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turek-Darmstadt(niemcy)-Turek.W sumie 1950km w obie strony, bezproblemowo i szczesliwy powrot do domu.

Pozdrawiam Magda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł 1.8T AEB

Narazie moja najdalsza podróz to Polska (okolice Krotoszyna) do Holandii (Maastricht) około 950km w jedna strone. I miałem raz przygode z modułem zapłony przestał passek palic na 1 tłok. wiec wybrałem sie do jakiegos warsztatu w holandi i tam powiedzieli mi ze nie zrobia nic bo nie maja kabli do podłączenia sie. Wiec zdecydowałem sie i wybrałem do salonu VW i zostawiłem im na dzien samochod i zdiagnozowali ze jest winien komputer a koszt u nich to 1200euro. Nie zastanawiałem sie i zabrałem auto z dala od nich. Zdecydowałem sie wracac tak do polski i dojechałem bez problemu oczywiscie spalanie było kolosalne bo ponad 15l/100km ale dał rade i max predkosci to 120km/h. Po powrocie do polski pojechałem do elektryka i wina tkwiła w module a nie komputerze a w salonie mowili ze modul jest dobry i komu tu wierzyc. Puzniej byłem jeszcze ze 4 razy w Holandi i bez problemu. Raz tylko miałem w Holandii włamanie do samochodu(jeb.. turasy) ale szczescie nic nie zginelo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeszły weekend - Koszalin - Calais - Koszalin z przyczepką jednoosiową. Łącznie jakiś 2500 km, rzutem na taśmę, czyli non stop prawie 30 godzin jazdy. Bez szaleństw z prędkościami, ale za to praktycznie bez gaszenia silnika. Jedyna awaria to przepalona żarówka prawy przód. No i spalanie na poziomie 10 - 11 litrów na 100 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie miałem ale będzie gdyż dojeżdżam do pracy 815 km .Dobrze że raz na pół roku. Trasa Sosnowiec-Ansbach. Tak ze za niedługo opuszczę Was do października

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bristol (UK) - Kraków (PL) i z powrotem = 1856 Km x2 jaki wynik, paliwo i nic więcej :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności