Skocz do zawartości
tcyzio

Zestaw głośnomówiący Siemens zamiana na NOKIA

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Od 2 dni jestem posiadaczem B5FL.

Mam pytanie:

Jest w nim zestaw głosnomówiący do Siemensa a ja mam Nokię

Czy trudno jest to zmienić i jakie elementy muszę ewentualnie dokupić?

Szukałem już na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie.

Jesli ktoś z Was byłby tak uprzejmy i wyjaśnił mi "łopatologicznie" jak to zrobić bylbym niezmiernie wdzięczny :)

aha jesli to istotne to mam navi MCD...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

tcyzio, sprawdz pod schowkiem w podlokietniku, jaka masz centralke... Pewnie do Siemensa... Bedziesz musial wowczas zmienic centralke na taka do Nokii (poszukasz na forum to znajdziesz nawet jej foto)... No i uchwyt tez musialbys zmienic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest w nim zestaw głosnomówiący do Siemensa a ja mam Nokię

 

 

czy jest to fabryczny zestaw VW czy dokladany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dołącze się - ja mam zestaw do NOKIA i chce wymienić na Sony Ericssson (k750i) - może ktoś wie co trzeba zrobić???????

 

Ma ktoś jakies pomysły?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuj abyscie zminili na standardowe bluethooth, wowczas nie ma zadnych problemow przy zmianie telefonu...ja jezdzena nokii ck7w, aczkolwiek zmienilem radyjko na Harman Becker Grand Prix - rewelacja - pisalem o nim w temacie (o radioodtwrzaczu sony w tym dziale) wyglada jak fabryczne radyjko, rewelacyjna jakosc dzwieku no genialnie dzialajacy zestaw glosnomowiacy na bluethooth w adyjku...super POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Tomczak co masz na mysli standardowe bluethooth?

Czy to oznacza, że mogę sobie dokupić urządzonko, które wpinam w tą samą kość co miałem podpięty zestaw nokia i bedzie się mój eryk łaczył z nim bezprzewodowo???

 

dodam ze mam radyjko MCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na mysli zestaw na bluethooth..np nokia ck7w patrz na allegro, laczy sie z kazdym telefonem bezprzewodowo po prastu wlaczasz zaplon w aucie i od razu laczy z telefonem, do tego wycisza radyjko w momncie gdy ktos dzwoni, malo tego mozesz go podpiac pod glosniki wiec nie potrzebny dodatkowy glosnik do zestawu, prosty montaz i mozesz wpiac z tego co pamietam pod fabryczny mikrofon jesli oczywiscie masz fabryczny w aucie

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zestaw w aucie i jest rewelacyjny zwlaszcza ze jest banalny w podlaczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Czy to oznacza, że mogę sobie dokupić urządzonko, które wpinam w tą samą kość co miałem podpięty zestaw nokia i bedzie się mój eryk łaczył z nim bezprzewodowo???

 

dodam ze mam radyjko MCD

 

tak mozna, wystarczy pokombinowac:

http://www.forum.vw-passat.pl/topics18/co-to-takiego-vt17490,7.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czyli moge sobie kupić zestaw nokia ck7 i mój sony ericsson bedzie na nim działał?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99,99% tak...jaki to model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepne się pod temat bo szukałem, szukałem i chyba znalazłem.

Mam 3BG z oryginalnym zestawem głośnomówiącym Cullmann'a, ale z mocowaniem do Siemensa S65, a nie do Nokii o której wy piszecie.

Ja mam SE K750i i szukam wszędzie w necie, gdzie mógłbym znaleść sam uchwyt właśnie do SE K750i. Ale ni cholera! Nie ma! I właśnie piszecie o możliwości podpięcia pod zestaw bluetooth. I teraz dwa pytania. Po pierwsze czy może wiecie gdzie i czy wogóle można dostać sam uchwyt pod SE K750i, po to żeby go tylko wymienić i żeby hulało. Po drugie kto może wytłumaczyć mi tak łopatologicznie, w punkcikach (dla kogoś "lewego") jak ten zestaw bluetooth podpiąć i wogóle jaki model kupić itp żeby dziełał z moją komórką.

Pozdrawiam i licze na wyrozumiałość.

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Łukasz , mam na wyposazeniu zestawy pod SE K750i,ale sama wymiana podstawy nie zda gzaminu, prawdopodobnie centralka nie obsluzy telefonu, dlatego wedlug mnie najlepszym sposobem jest montaz zestawu na bluethooth poniewaz jak za pol roku zmienisz tlefon to znowym takze sie polaczy.

 

zestaw nokii CK7W o ktorym piszemy sklada sie z :

- centralki

- miktofonu

- przycisku obslugi

- okablowania

- glosnika

 

podpiecie jest prostackie

+ staly

+ po stacyjce

- masa

przewod do wyciszenia radyjka

 

pierwsze trzy wiadomo, nie musze tlumaczyc

przewod do wyciszenia radyjka podpinasz pod przewod w radiu oznacony MUTE lub w przypadku radioodtwarzaczy SONY - ATT,

 

chowasz centralke, wyciagasz mikrofon i przylepisz w wygodne miejsce przycisk do obslugi... ot cala filozofa.

 

mozna takze podpiac ta centralke pod glosniki w samochodzie...sa przesciowki na kosci iso glosnikowe do radia wtedy nie montujesz glosnika dodatkowego - ale to opcja

 

zestaw wycisza automatycznie radyjko w momencie kiedy ktos dzwoni lub ty wybierasz numer, i raz polaczony z telefonem, za kazdym razem jak wlaczysz zaplon automatycznie laczy z telefonem.

 

wszystko...jakies pytania?

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :)

A co do pytań to jedno - te przejściówki do kości iso do głośników to wpinasz przy radio ( wyjście na głośniki) czy przy samych głośnikach w drzwiach??? Bo wolał bym nie montować dodatkowego głośnika tylko wykorzystać oryginalne od radia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam aprzejsciowka wyglada tak ze z jednej sa kosci iso, z drugiej wtyki iso i to polaczone jest z centralka, montujesz to oczywiscie za radyjkiem, wystarczy wpiac kostki i wszystko:)

cale zesatwy mam na wyposazeniu

 

pozrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cale zesatwy mam na wyposazeniu

Znaczy się handlujesz???

A jakieś szczegóły???

Cena, link itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam na http://www.proaudio.net.pl w zasadzie strona nizaktualizowana od roku, ale robi sie nowa (mam nadzieje zaplacilem juz za nowa) ale znajdziesz tam dane, anpisz do nas zapytanie, podam ceny itp.

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, a ja dodam od siebie że jak masz firmowe radio VW to nie potzrebujesz przejściówek. Radia te mają wejście nie tylko na wysiszenie sygnału jak dzwoni telefon ale także na wejście dźwięku z zestawu głośnomówiącego ( pin 7 i 12 złącza mini ISO ).

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam koledzy pytanie. Posiadam w swoim pasku zestaw glosnomowiacy (prawdopodobnie fabryczny) z uchwytem pod nokie np. 6210 , 7110 itp. Dostałem od kumpla w bardzo dobrym stanie nokie 7110 wszystko ładnie działa tz. po włozeniu do uchwytu ładuje jak ktos dzwoni rozłacza radio i nawiazuje połaczenie tylko ze ja słysze w glosnikach dzwoniacego ale dzwoniacy nie słyszy mnie. Co moze byc tego przyczyna? Mikrofon ktory mam zamocowany przy lusterku czy jakis kabelek sie rozłaczył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności