Skocz do zawartości
topek

Jak i jaka plyte skutecznie wypalic dla MCD/MFD

Rekomendowane odpowiedzi

ja stoczyłem wojnę z nagrywarkami i płytami cd wiec jeżeli ktoś ma problemy z ta nawigacja niech śmiało pisze na GG 3525670 trochę już w temacie jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co widze mamy wiekszosc (nie ma W. Brytanii) map w nowej edycji. Czy ktos juz ma jakies sukcesy w wypalaniu ;)?

 

-- luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Próbowałem już chyba na pięciu nagrywarkach ale DVD - i z żadnej płyta nie chciała odpalić.

Czy ktoś byłby tak dobry i mógł wypalić i podesłać płytkę?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tym nagrałem i się udało do mcd i u kolegi w mfd tez działa:devil

 

http://www.swistak.pl/a7667451,Swietna-nagrywarka-LG.html

 

http://www.swistak.pl/a7599139,Swietna-nagrywarka-LG.html

Edytowane przez wboxxt
dodatek do odpowiedzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Prosze doswiadczonych uzytkownikow o rade.

Nagrywalem juz pare plytek z 07-08 oraz 08-09 jakies pol roku temu znalazlem na necie 09-10 i od tej pory nie moge nagrac zadnej plytki ktora bedzie dzialala. Dodam ze poprzednie plyty byly roznych firm od jakis "krzak" do platinium i tym podobnych. Ostatnia plyta ktora dziala u mnie w navi to teleatlas polska czechy 08-09 lektor pl. Mam od tej plyty profil do nagrywania i nie moge wypalic plytki ktora bd dzialala. Nagrywarka ta sama. Ostatnia byla nagrana na BENQ i takie tez plyty zakupilem i zadna nie dziala . Czyta czyta i wyskakuje komunikat zeby wlozyc kompatybilne CD. Moze ktos cos poradzi? Jak ten problem rozwiazac? Sprawa pilna bo niedlugo wyjezdzam do Niemiec i potrzebuje nowej plytki.

Macie moze jakies sprawdzone strony z obrazami plyt z polska i innymi panstwami ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac ze laser byl czyszczony gdyz wyrzucal plyty w trakcie nawigacji.

I ta jedna plytka caly czas dziala ale nowo nagrywane juz nie. Tak teraz sie zastanawiam czy wersja clonecd ma znaczenie?? moze potrzebna jest jakas starsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wypalilem do passata b5 2000r naj plycie verbatim z profilem dolaczonym do map i wysyakuje ze niemoze przeczytac plyty z mapami ;/ ocb ? daice jakas instrukcje albo gotowe mapy z profilem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mapy z profilem ?
ten magiczny profil to DATA CD x1 i już, spróbuj na białej sony, wersja clone raczej nie ma znaczenia, byle była full, ja nagrywam na 5.0.3.1, ale i na starszych. Jeżeli czyszczenie soczewki nie pomogło to lepiej sobie odpuścić nagrywanie, bo wyrzucisz kasę na płyty :P
Tak teraz sie zastanawiam czy wersja clonecd ma znaczenie?? moze potrzebna jest jakas starsza?

wyrzuciłem już dwie nagrywarki lite on, które wypalały świetnie, ale laser się skończył i kosz, może i u ciebie nagrywarka padła ? Spróbuj nagrać coś dużego na najwyższym spidzie na płytkę dvd, jeśli będzie odmowa to będziesz wiedział co jest grane.

Biosu nagrywarek nie aktualizowałeś przypadkiem ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dales mi do myslenia bo na poczatku to uzwalem clona i mialem wersje full a teraz pierwsza lepsza z neta demo testowa czy jak to nazwac imoze dlatego , Nagrywarki nie aktualizowalem. I raczej sa dobre bo nagrywaja caly czas i te plyty dzialaja.

 

a pytanie troche inne co to jest ten safy disc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uzwalem clona i mialem wersje full a teraz pierwsza lepsza z neta demo testowa czy jak to nazwac imoze dlatego
no to zaciągnij full, też czasem bywa dołączona do obrazu płyty.
co to jest ten safy disc?
Safe Disc 2 to nazwa zabezpieczenia przed kopiowaniem płyt CD wymyślona i opatentowana przez firmę Macrovision. Można śmiało powiedzieć, że jest to najsłynniejsze zabezpieczenie jakie wymyślono do tej pory (rok 2001). Zabezpieczenie jest tak dobre ponieważ

 

Najśmieszniejszą rzeczą w wypadku SD2 jest fakt, że jeśli kopia aplikacji zabezpieczonej SD2 nie uruchamia się w CD-ROM-ie oznacza to, że posiada ona dodatkowe uszkodzone sektory, których nie było w oryginale! Powstaje pytanie, jak to się dzieje, skoro używamy np. programu typu CloneCD.

 

Jeśli przyjrzymy się bliżej istocie zabezpieczenia SD2 czyli "uszkodzonym" sektorom na oryginalnym nośniku z SD2, to ujrzymy ciekawą rzecz. Na pierwszy rzut oka ujrzymy jeden wielki śmietnik. Ale...

 

Każdy napęd CD/DVD-ROM oraz nagrywarki posiadają urządzenie zwane Sector Scrambler. Jeśli spojrzymy na wspomniany śmietnik uszkodzonych sektorów poprzez Sector Scrambler ujrzymy regularny wzór, coś w rodzaju: 'XYXYXYXYXY...' I to jest właśnie istota zabezpieczenia SafeDisc2. Aby ją zrozumieć, musimy wiedzieć, po co właściwie używany jest Sector Scrambler (from ECMA-130, ISO/IEC 10149):

 

"Regularne wzorce bitowe wprowadzone na wejście kodera EFM mogą spowodować pojawienie się dużych wartości cyfrowej sumy, jeśli operacja mieszania bitów nie może zredukować tej wartości. Sector Scrambler zmniejsza możliwość wystąpienia takiego przypadku przez konwersję bitów od bajtu 12 do 2351 w danym sektorze w ściśle określony sposób..."

 

Można więc powiedzieć, że błędne sektory SD2 próbują niejako "przeładować sobą" koder EFM nagrywarki CD, ponieważ po ich przejściu przez Sector Scrambler, większość nagrywarek musi zapisywać na nośnik regularne wzorce bitowe, a jak wiadomo nie każda to potrafi.

 

W najnowszej wersji zabezpieczenia oznaczonej numerem 2.51 zastosowano nowe typy sektorów EFM. Z pogłosek krążących w sieci wynika, że nowa wersja SD 2.51 jest bardzo trudna do skopiowania i tylko nieliczne nagrywarki umożliwiają wykonanie poprawnej kopii bez użycia dodatkowych narzędzi (patchy).

dodam od siebie, że jak nagrywarka radziła sobie z nagrywaniem tych obrazów, to data cd x1 raw-dao leci z nimi jak po maśle ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dzis 2 pyty sony jedna verbatim crystal i jednego czarnego maxmaxa. zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

lepiej Sonego użyj do tego i obstawiam ze maxwell ruszy pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczyść laser w navi na forum masz opis jak to nie zadziała to nagraj na innej nagrywarce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laserbyl czyszczony rok temu mam jedna plyte ktora caly czas dziala ale zadnej nowej nie czyta. dodam ze od audi navigation plus pozyczylem oryginal i tez nie czytal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam jedna plyte ktora caly czas dziala ale zadnej nowej nie czyta
nagrywarka kaput ... niestety, ale zdarza się to.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagrywarka kaput ... niestety, ale zdarza się to.

pozdr

Ale przeciez nagrywam np muzyke i to dziala normalnie .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie, probowalem dla testu wypalic Teleatlas 3 roznymi nagrywarkami:

1. Liteon 1633S CloneCD z profilem , plytka SONY i nie dziala

2. LG 8527B CloneCD z profilem, plytka Sony i dziala !!!

3. LiteON 832S, CLoneCD z profilem, plytka SONY i nie sprawdzone jeszcze czy dziala.

Pytanie moje dlaczego pomimo ze ustawiam 1x nagrywanie to i tak nagrywa jako 8x , nagrywarka jest na liscie Safe 2xx i plyta dziala w Navi?

 

Drugie sprawa, nawet jesli nagrywarka nie wystepuje na liscie tych co obsluguja Safe 2xx to jest nadzieja ze bedzie dzialac.

 

Wydaje mi sie ze model nagrywarki jest najwazniejszy, plytki nie az tak a takze wersja CLoneCD tez nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Majkez

Mam prośbę dotyczącą właśnie nagrania tejże nieszczęsnej mapy, temat mmł już przestudiowany od stóp do głów. Próbowałem nagrywać już na czterech nagrywarkach (DVD) i żadnej nie udaje mi się porządnie wypalić płytki...

Czy ktoś byłby tak dobry z forumowiczy i mógł wypalić i podesłać mi płytkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności