Skocz do zawartości
pogromca

Vag-Comem sprawdziłem sobie przebieg...

Rekomendowane odpowiedzi

a dlaczego u mnie w ramce nie ma przebiegu?

 

[ATTACH=CONFIG]93709[/ATTACH]

Bo masz wtryski simensa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mialem simensa, ale rok temu wymienili na bosch-a.

Kto Ci wymieniał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salon w Krakowie "Beltowski" wszystkie cztery.

Akcja dobrej woli-wymiana pomek simensa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale wydaje mi się że w ramach tej akcji nie wymieniają na boscha. Był poruszany ten temat gdzieś na forum i chłopaki pisali że odczytać przebieg można tylko z boscha z innych nie da rady. U mnie jest bosch i odczytuję bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy sterownik obsługuje tą funkcję. Twój najwyraźniej zalicza się do tych które nie obsługują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

panowie mam takie pytanko

mam passata b5 98 rok,

kupiłem sobie ostatnio kabelek vag commander full i mam program vag commander 1.4

chciałem się połączyć tym kabelkiem z moim autem i generanie podczas łączenia stycznik jakiś w aucie cyka, czyli próbuje się połączyć ale do połączenia nie dochodzi bo ja nie mam tego sterownika silnika, który zapisuje przebieg...

próbowałem się tam połączyć z czym kolwiek i z niczym się nie da,

tak jak widać na screenie ustawiłem target kombi 07, connection type K-Line

Wciskam open channel i myśli chwile czasu, stycznik jakiś cyka w aucie i wyskakuje taki komunikat jak widać...

generalnie jak byłby to passat po lifcie to połączyłoby się, i po wejściu w INSTRUMENT pokazałby się przebieg licznika który można wtedy skorygować ? Natomiast jeśli wszedłbym w Engine control units to tam też by pokazało odczyt z EDC 15 czyli ze sterownika silnika, i to byłby ten niby prawdziwy przebieg ?

 

dddff.jpg

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez bolsfanwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem sobie ostatnio kabelek vag commander full i mam program vag commander 1.4

chciałem się połączyć tym kabelkiem z moim autem i generanie podczas łączenia stycznik jakiś w aucie cyka, czyli próbuje się połączyć ale do połączenia nie dochodzi bo ja nie mam tego sterownika silnika, który zapisuje przebie ........

ja robię tak . :

najpierw odczytuję stan VCDS-em, jeśli nie idzie, tzn, że sterownik jest nie aktywowany, więc spoko.

Korekta tylko w liczniku, jeśli odczyta EDC 15 > 17, to trzeba poprawić i tam.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dalej problem,

tzn

wpinam na usb commandera full, jest to wersja podobno 3.0,

włączam program vag commander 1.4,

i wyskakuje mi na początku taki dziwny błąd Bez tytułu.jpg

 

system jaki mam to windows 7 64 BIT,

natomiast mam jakiegoś innego vag commandera 1.4, gdy go włączę to nie wyskakuje żaden błąd, ale nie ma w nim opcji z tego co widzę aby wybrać K-LINE... kombi 07 albo motor 1 można wybrać, i nie wiem o co tu chodzi... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam dalej problem,

tzn

wpinam na usb commandera full, jest to wersja podobno 3.0,

włączam program vag commander 1.4,

masz złą wersje commandera 1.4:D (nie scrakowaną i z tad ten komunikat)

TU masz full wersje

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ok,

ściągłem tą Twoją wersję, i

włącza się bez błędu, ale jak w niej wybrać K-line? Nie ma tej rubryki do wybierania ... ? commanderu.jpg w co mam wejść żeby skorygować przebieg licznika i spróbować odczytać przebieg ze sterownika silnika ??

w tym innym vag comie co włącza się z błędem to wybierało się dla licznika - kombi 07, i typ połączenia K-Line.... A dla silnika motor 1 i też K - Line...

Edytowane przez bolsfanwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to ok,

ściągłem tą Twoją wersję, i

włącza się bez błędu, ale

 

Jeszce nie wiesz gdzie jest przyczyna?

sam pisałeś że masz kabelek vag can kommander 3.0 i todla tego.

Jesli masz pojecie to przeprogramuj go (kabelek) na wersje 1.4 lub 2.5trzeba posiadac wsad do ftdi od wesji kabla 1.4 lub 2.5 i zmienic go mprogiem w Twoim interfejsie,a jak nie to zmienic kabelek tym w takim stanie nic nie zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszce nie wiesz gdzie jest przyczyna?

sam pisałeś że masz kabelek vag can kommander 3.0 i todla tego.

Jesli masz pojecie to przeprogramuj go (kabelek) na wersje 1.4 lub 2.5trzeba posiadac wsad do ftdi od wesji kabla 1.4 lub 2.5 i zmienic go mprogiem w Twoim interfejsie,a jak nie to zmienic kabelek tym w takim stanie nic nie zrobisz

 

Ręcę opadają:D

no dobra, a można najpiew jakoś sprawdzić co to mam za kabelek ? kupiłem używany na allegro, a sprzedający mówił że to "chyba" wersja 3.0... a nie ma jakiegoś commandera wersji 3.0, która będzie współpracować z tym kabelkiem, i będzie to działac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra, a można najpiew jakoś sprawdzić co to mam za kabelek ? kupiłem używany na allegro, a sprzedający mówił że to "chyba" wersja 3.0... a nie ma jakiegoś commandera wersji 3.0, która będzie współpracować z tym kabelkiem, i będzie to działac ?

no właśnie wersja 3.0 tak ma kiedyś ja uruchomiłem na kompie i nie było wyboru lini diagnostycznej

niestetysadwalk.gif

gdyby to była wersja 1.4 lub 2.5 działał by ci poprawnie z tym programen.do tego kabelka jest wersja 3.0 ale ona tez nie ma wyboru lini diagnostycznej

tak jak pisałem przeprogramowac za pomoca portu usb i programu mprog ,prosta sprawa:Dwsady tez sa dostepne gdybys sie zdecydował.

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masakraaaaaaaaaa :(

dobra, no to będziemy programować...

jest jakiś temat jak krok po kroku zaprogramować to dziadostwo ?

albo podałbyś mi swoje gg podesłał link skąd ściągnąć wsad i krótko napisałbyś mi co i jak ?

wdzięczny będę bardzo !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc mam już pierwszy problem,

mianowicie, podłączyłem kabelek do kompa,

włączyłem program mprog, weszłem w tools, następnie read,

i w instrukcji PDF wsad pokazany jest z literkami FFF...

a u mnie wygląda całkiem inaczej, nie ma tych literek FFF...

i nie mam wogole aktywnego tego przycisku do usunięcia wsadu,

w momencie gdy wejdę w open, wybiorę plik ept... to nie da sie usunąć wsadu, ponieważ przycisk jest nie aktywny

http://img818.imageshack.us/img818/4586/problemlt.jpg

tutaj pokazałem jak wygląda górna część wsadu

a tutaj jak wygląda po przewinięciu na du

http://img14.imageshack.us/img14/295/cosikinegi.jpg

cały czas przycisk do kasowania wsadu jest nie aktywny, przynajmniej ten który trzeba wcisnąć tak jak pokazują w tej instrukcji...

i też jak wejdę potem w open, i wybiorę plik ept. to wsad pokazany w programie znika, ale nie da się go usunąć tym przyciskiem, który jest nie aktywny hehe : /

Edytowane przez bolsfanwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ffff bedziesz mialn jak wsad bedzie pusty a istrukcja jest tylko obrazowa, a co do przycisku kasowania to całkiem z prawe strony okna tez jest i on widze ze jest aktywny, albo poprostu wgraj nowy wsad bez usuwania starego czyli wcisnij te błyskawice:D

A po trzecie uzyj tez czasami google tam naprawde wszystko mozna znaleźć :D

 

Ps .

Po apisie odczytaj wsad czy sie poprawnie wgrał

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kolejny problem :)

a więc po wgraniu nowego wsadu widać takie coś...

http://img820.imageshack.us/img820/2075/fdsdfsds.jpg

 

następnie jak dam tools - > read to wyskakuje ten sam wsad co przed zmianą,

próbowałem wciskać samą błyskawicę, próbowałem też usuwać tym przyciskiem po prawej, i wgrywać no i cały czas to samo.

 

no chyba że ten wsad który wgrałem to jest ten sam który miałem wgrany ?

ale w instrukcji pokazany jest napis Ross tech coś tam we wsadzie...

 

dziwne jest też to że ten comannder 1.4 od Ciebie pod otwarciu też nie ma tej rubryki z możliwością wyboru lini K-line.. . ?

http://img560.imageshack.us/img560/9434/beztytuuaan.jpg

 

włączyłem vag coma 2.5 tego z wersji naprawczej od Ciebie, i on się włączył normalnie, nie ma żadnego błądu, i ma on możliwość wybrania lini K-line.

Edytowane przez bolsfanwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności