Skocz do zawartości
Gość dena5

Xenon w Passacie B4 ????

Rekomendowane odpowiedzi

nie boisz się, że po spolerowaniu szkło będzie słabsze i byle kamyk może narobić dużo ambarasu ?

gdybym mial sie tak bac wlasnego cienia to bym z domu nie wychodzil, wiadomo, ze jest to jakies ryzyko. w praniu sie okaze jak to bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:ok: do odważnych świat należy ;) a tak na marginesie są folie przeźeoczyste które nie zmieniają optyki szkła i daja dodatkowe wzmocnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

Hej lampeczki sa super ;-) polecam

 

zastosowalem w nich zarowki philps bluevision do swiatel mijania. koszt ok 90zl za 2 sztuki.

do dlugich dalem najzwyklejsze H7 bo ich zadko uzywam

po przetestowaniu doszedlem do wniosku ze ksenony nie sa potrzebne przy tych lampach i zarowkach philips bluevision. pozdrawiam

 

a jak sie wam podoba??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampki depro bardzo fajne tylko te pod zderzakiem mi nie pasują może przciemnij je nie beda sie rzucać w oczy :] ahh no i ja bym jeszcze gril zmienil na bezimienny(takie zboczenie tuningowe :evil: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

przyciemnic chce i to zrobie ;-)

co do grila ten orginalny jest spoko mysle nad czarnym znaczkiem ;-)

albo zostanie tak jak jest ;-)

z tylu daszek z 3 stopem ;-) i listwy progowe ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj w Poznaniu jechał przez pewien czas za mną passat B4 z założonym zestawem xenonowym w fabrycznych lampach. Miałem ochotę rzucić gamoniowi granat do środka.

Ludzie, nie zakładajcie tego g****a bo oprócz respectu wśród gimnazjalistów nic więcej nie zyskacie a DRAMATYCZNIE OśLEPIACIE INNYCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

hee no dlatego ja nie zakladam xenonow ;-) mi wystarczy philips blue vision ;-) ale chyba kupie teraz sobie te jeszcze lepsze philipsy a te co mam dam na dlugie ;-) a o xenonach narazie nie mysle bo te lampki co mam naprawde niezle swieca z tymi zarowkami a tu chodzi o moje bezpieczenstwo a nie o szpan ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam taki zestaw w b4 w lapach z ringami i po odpowiednim ustawieniu nie oslepiam innych - sam wielokrotnie sprawdzalem - zamienialem sie samochodami z kumplami i nikt nie narzekal - a co do Philipsow to mozemy porownac ich poswiate z odcieniem i zasiegiem moich lamp - moge powiedziec ci juz teraz jak swieczka do latarki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio we wrocki tarałem sie na światłach z passatem b4 kolor granat metallic, na felgach 17, rejestracja DJ i miał srebrne ringi i do tego xenony....powiem tlyko tyle fakt że ringi nie podobają mi sie za bardzo ale w komplecie z xenonami dają zarąbisty efekt.

 

A tak PS wie kto tym paskiem jeździ??? Nie ma z tyłu oznaczeń i zaspawany znaczek VW na klapie bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Madrid

Dajcie spokój z tymi ksenonami, jeśli macie lampę nie spełniającą wymogów odnośnie lamp ksenonowych w pojeździe, to oślepiacie innych ludzi, zwłaszcza w deszcz albo kiedy macie brudne szkła. Tak samo fabrycznie instalowana lampa ale zafajdana syfem oślepia innych.

 

@jozko czy sprawdzałeś oślepianie innych podczas brzydkiej pogody czy może był wtedy ciepły, pogodny wieczór, a reflektory były wypolerowane ściereczką?

 

Walczę z takimi światłami, bo rok temu jakiś debil z brudnymi reflektorami tak mnie oślepił, przez co nie mając widoczności przed sobą, najechałem na sporą gałąź leżącą na drodze robiąc sporo szkód w samochodzie.

 

Od tamtej pory kiedy ktoś mnie oślepia czy to ksenonami, czy nieustawionymi reflektorami, to ja robię to samo, włączam sobie długie i mam leszcza w d**ie* może w końcu jeden z drugim zatrybi, że coś ma u siebie nie tak.

 

Polecam wszystkim przeczytać TO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak taka fabryczna lampa z wypolerowanym szkłem przejdzie przegląd, przecież na szkle są nadruki homologacji. No i z tymi spryskiwaczami na lampy to przesada, czy to xenon czy to zwykły klosz to przecież tak samo się brudzi a do zwykłego klosza wymogu takiego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i z tymi spryskiwaczami na lampy to przesada, czy to xenon czy to zwykły klosz to przecież tak samo się brudzi a do zwykłego klosza wymogu takiego nie ma.
:krzeslem: poczytaj najpierw czym sie różni światło z xenonów od normalnego drogowego!! po za tym widziałeś kiedyś w aucie produkcyjnym xenon w lampie bez klaru ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj czytałem czytałem i to nie raz no i nie widziałem produkcyjnej lampy ksenonowej bez klaru i wiem też o intensywności światła żarówki zwykłej i ksenonowej ale Polak potrafi wiele Luq@sz, widziałeś lampy przerabiane z montażem soczewek do B5? http://www.vw-passat.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=304&Itemid=9

i co z homologacją?, ps:dziękuję za potraktowanie :krzeslem: jakoś tak milej się zrobiło :D

Zresztą i tak nie mam zamiaru montować ksenonów do swojego paska, może kupie angel eyes black ale jak stanieją jeszcze trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hotair, wstrzymaj sie troche z tym, przedstawie niedlugo na forum wszystkie unormowania prawne, testy i sam odpowiesz sobie na pytanie co ze spryskami i polerowaniem reflektora. Cierpliwości. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warunki prawne to jedno, a chamstwo to drugie - bo za takie właśnie uważam świadome montowanie xenonów do lamp do tego nieprzystosowanych. amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

witam ;-) pozwolicie ze sie dozuce ;-) xenony i niewypolerowane szklo ;-) przyklad Mercedes W140 czyli S klasa produkowana od 91 roku chyba... jako pierwszy fabryczny samochod z xenonami chyba w 93 albo 94 roku je zaczeli montowac ;-) potem E klasa ;-) te oczka niby ;-) brak polerki a xenony byly ;-)

fakt jest jeden wytryski na swiatla przy xenonach konieczne a to dlatego ze jak jest brud to swiatlo sie inaczej zalamuje i w niektorych miejscach swieci mocniej niz w innych ;-)

od 2001 roku chyba wprowadzili obowiazek posaidania ukladu regulujacego xenony ;-) i teraz takie pytanie jak ktos ma merca w140 bez ukladu poziomujacego to co ma zamontowac?? z tego co wiem prawo nie dziala w stecz weic moze jezdzic ;-) pozdrawiam ;-) a wiecie ze do naszych kochanych B4 sa soczewki fabryczne z Hella... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sfaragdas możesz zapodać jakiegoś linka jak to wygląda? chociaż twoje lampeczki bardzo mi się podobają i jak sie spieniężę to takie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż te soczewki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności