Skocz do zawartości
rozwor86

[ inne] wymiana chłodnicy

Rekomendowane odpowiedzi

zauważyłem ze w moim pasku puiszczaa chłodnica, dziś byłem u mechanika i okazało sie że chłodnica jest w najbliższym czasie do wymiany :dobani: (jeszcze nie leje sie z niej ale juz podcieka), pytanie ile kosztuje chlodnica, ewentualnie zamiennik, czy wogole oplaca sie kupowac zamiennik :zdziwko: silnik to 1.8 na monowtrysku 75 KM, AAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem chłodnice rok temu i dałem 190zł normalnie w sklepie za zamiennik. w tym czasie na allegro były po 150zł, ale do mojego passka nikt nie miał takiej, bo u mnie jest ta najmniejsza. teraz widze że te chłodnice są po około 120-130zł. jest na coś takiego nawet rok gwarancji :) tylko nie kupuj używanej, bo też wydasz 150zł i zaraz zaś kupisz kolejną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem sie w sklepie i gość mi powiedział że nie całe 200zł- to chyba dobra cenz, oczywiście zamiennik :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość łary

za nową w podróbce dałem 220zł. Nie zakładaj używanej.Przy podróbce uważaj na roztaw dolnych trzpieni, zakładaj ją delikatnie bo przy montażu mi jeden się ułamał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wie ktoś może jak wymienić chłodnice cieczy w passacie b4 110 km z klimatyzacją czy muszę wymontować alternator i klime czy od przodu się dobierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąć przód i po sprawie, tj. zderzak i cały front z lampami (lamp nie trzeba wyciągać, zderzaka z resztą też- wystarczy nim wyjechać trochę do przodu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta chłodnica od klimy nie będzie przeszkadzała a od czego najlepiej zacząć rozbiórkę odkręciłem nadkola od zderzaka a dalej nie wiem tam jest tyle plastyku nic niewidać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie,: jakie powinny byc prawidlowe wymiary chlodnicy w passacie b3 1.8lpg 93r. poniewaz w poniedzialek oddalem auto do naprawy i na mojej nieswiadomce i do czego mechanik sie nie przyznal zostala mi zamontowana jakas mala chlodniczka z bialym wentylatorem od prawej str do polowy przodu a wczesniej mialem taka na calosc przodu i z czarnym wentylatorem. ogolnie sie nie bal i ... i teraz mam problem bo toche sie spinam z tego powodu bo nie wiem co bedzie jak bedzie cieplej, czy ona podola?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ona podola?

Może być jeszcze gorzej jak nie jest podpięty czujnik wentylatora.

Czujnik ten jest w chłodnicy i pewnie poszedł na złom razem ze starą chłodnicą.

Jeśli po zagrzaniu ponad 90 stopni wentylator sie włącza to niby poprawnie mechanik namodził.

Fachowo to by było jak by pozostał oryginalny wentylator a co do rozmiaru chłodnicy to prawdopodobnie miałeś ten środkowy wymiar bo były trzy. Ja bym wrócił z reklamacja i żądał wstawienia zamiennika oryginału a nie wynalazek bóg wie od czego.

Foty poniżej.

ws_serve_pic.php01.jpg

ws_serve_pic.php.jpg

ws_serve_pic.php02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie. Orientuje sie ktoś jakie wymiary ma o-ring uszczelniający króciec plastikowy od węzy płynu chłodniczego przy silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są chyba dwa rodzaje w króćcu, jeden od bloku drugi od czujników

-3.15x36x42.3 (36 mm wew, średnica

-3.5x19.5 (19.5 wew. średnica)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności