Skocz do zawartości
Gość nurek

[silnik] wymiana swiec zarowych - czy demontowac pompe wtrys

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nurek

prosze o podanie sposobu na wymiane swiec zarowych w motorku 1,9TD.

Wyglada na to ze aby je wymienic potrzeba zdjac pompe wtryskowa, a nigdy tego nie robilem. Amoze jest jakis trick?

 

Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 1.9TD??? ja u siebie w 1.6TD musialem sie nagimnastykowac ale w 1.9 nie ma wiekszych problemow, nie trzeba demontowac pompy wtryskowej, wez do tego odpowiedni klucz i troche sie pomeczysz ale zalozysz nowe swiece, tylko zalatw najlepiej na wypadek nowe nakretki od swiec (bo moga sie pogubic w trakcie zakladania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wymieniaj świece bez obecności osób trzecich gdyż niecenzuralne słowa które na pewno padna przy świecach 3 i 4 przy pompie wtryskowej mogą zrazić je do ciebie ale powoli uda sie kluczyk oczkowy i cierpliwość nie pij bo jak się łapy trzęsą to zapomnij o wkręceniu 4 che che powodzenia kumplowi wymieniłem i zadowolony u siebie w 1,9D mniej grzebania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u siebie w 1,9D mniej grzebania

ja u siebie w TDI wymieniłem w chwil parę, zero problemów, pogratulować chyba panom z widablju poprawy ergonomii serwisu :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kręciłem 1,5 godziny, gdyby ocenzurować rozmowę z kolego to byśmy milczeli, kup sobie klucz oczkowy z grzechotką na końcu, elastyczne przedłużki do grzechotki zwykłej i głęboki klucz nasadkowy. Rozmiar jak dobrze pamiętam 10 i 8 do nakrętek na świecach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko ja miałem tak cenzurowany serwis też większość czasu milczałem po czasie gdy sąsiadka wyjrzała przez okno :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewody od wtryskow odkrecic, przesunac i macie luksus malina dostep, ale przyznac trzeba, ze rozwiazali to chu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boostertd

souler, ma racje, jak sie odkręci przewody od wtrysków to połowa roboty co nie zmienia faktu że przy dobrym wietrze zajmie ci to ok 1h ale musiałbyś być bardzo sprytny i miec klucze bo te przy pompie to masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności