Skocz do zawartości
Gość -uki-

[przeniesienie napędu] Przeguby - jakiego producenta?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość -uki-

Echhhh... muszę powoli pomyśleć o wymianie przegubów w moim bolidzie, ale.. to dopiero na wiosnę :]

Zrobiło mi się telepanie kierownicy przy dodawaniu gazu, ograniczenie akustyczne prędkości do ok. 150km/h a przeguby wewnętrzne mają wyorane niezłe kratery na bieżniach kulek czego efektem są niezłe luzy (wiem, bo jak wymieniałem uszkodzoną manszetę, to jeden wyczyściłem w celu skontrolowania stanu).

W związku z tym mam pytanie:

-> Przeguby jakich producentów są warte zainteresowania? Macie jakieś doświadczenia w tej materii? Słyszałem wiele dobrego o Spidan-ach, ale są delikatnie mówiąc dość drogie :D

 

Ponieważ czeka mnie wymiana wszystkich czterech, to w/g cen Intercarsu pociągnie mnie to po kieszeni na dzień dzisiejszy jakieś 1000zł... Do tego dochodzi koszt zabawy ze skrzynią biegów, ale to inna bajka...

Stąd moje pytanie: Jakiego producenta można jeszcze wziąć pod uwagę (oprócz Spidan) jeśli chodzi o zakup przegubów?

Auto mam zamiar użytkować do momentu, aż zrealizowane ważniejsze cele pozwolą zakupić nowszego Passka :D ale mimo wszystko auto będzie miało "dożywocie" w rodzinie, więc generalnie szukam części w jakości powyżej przeciętnej.

Czekam na opinie co do producentów, mile widziane zarówno pozytywne jak i negatywne. Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzne bierz Ruville.

Ja takiego założyłem i nie narzekam. W sklepie miałem do wyboru Hart 85zł z osłoną, opaskami, smarem, itd... i Ruville 110zł tylko z nakrętką, ale jakoś solidniej mi wyglądał. Przegubów z allegro za 50zł w ogóle nie brałem pod uwage i Tobie też nie polecam.

Na wewnętrznych sie nie znam (chyba tańsze), ale nawet jakbyś kupił 4 po stówie, to skąd Ci się wzięło 1000zł? Z robocizną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Tak jak napisałem, ceny w/g intercarsu przegubów Spidan dla mojej wersji silnikowej:

-> zewnętrzny lewy/prawy po 287,27 (dla mojego numeru nadwozia);

-> wewnętrzny lewy 309,12;

-> wewnętrzny prawy 168,64;

co w sumie daje rzeczoną wcześniej kwotę :) Zapewne uda się znaleźć taniej, ale mimo wszystko będzie to kwota spora, a ponieważ chcę też zrobić przynajmniej remont dyfra skrzyni biegów, bo już ma spore luzy to nieco mnie to po kieszeni uderzy :)

Dlatego szukam w miarę trwałych przegubów w nieco niższej cenie :D

 

EDIT:

 

Dobra, poczytałem tu i ówdzie i ustaliłem sobie hierarchię jakości przegubów, których będę poszukiwał:

1. Spidan;

2. Lobro (teoretycznie ten sam producent so Spidan, ale ceny niższe, więc i jakość pewnie ciut niższa);

3. Ruville;

Innych nie biorę pod uwagę, temat uważam za zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rynio35

witam. przeguby HARTA polecam wyłącznie osobom lubiącym brak nudy...... kupiłem komplet 2x wewnętrzne i2x zewnetrzne 16.12.2008 i ..... 08.02 2009 zewnetrzny sie rozpadł adrugi zaczął grzechotać( zareklamowałem oczywiście oba) nie wiem jak długo pociągna wewnetrzne ... wymieniłem na RUVILLE. A z tego co słyszałem to "hart " to tylko hurtownia która pakuje "chinki" w swoje opakowania.... pozdro . rynio35 wv passat kombi 2.0 115km lpg 91'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy swoim passku dozo nie naprawiam ale jak naprawiam to tylko na orginalach

raz a dobrze

Narka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanko>>>czy ktoś wymieniał ostatnio przeguby w pasku 110 KM.???jesienią kupiłem jakieś taniochy na allegro Firmy DACHSTEIN no i już padły(nie polecam). lobro też mi się nie sprawdziły... jakie koledzy polecacie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Spidan;

2. Lobro (teoretycznie ten sam producent so Spidan, ale ceny niższe, więc i jakość pewnie ciut niższa);

 

Czytałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

też mam do wymiany przegub, KAGER się nie sprawdził do wymiany po 8miesiącach przy delikatnej jeździe zastanawiam się nad ruvilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kotlet i w złym dziale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam się nad ruvilem

 

Spidan. Z dobrej jakości chyba tylko to zostało teraz na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spidan lub Lobro i żadne inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Spidan lub Lobro i żadne inne.

 

Bzdura,metelli ruvile mapewno nie sa gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bzdura,metelli ruvile mapewno nie sa gorsze.

Do dlaczego nie idą na pierwszy montaż jak są takie super?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Do dlaczego nie idą na pierwszy montaż jak są takie super?

 

A masz ta pewnosc ze firma inter brakes nie produkuje dla lobro?

 

Firma Inter Brakes jest producentem między innymi przegubów napędowych.

Wszystkie przeguby produkowane przez tą firmę są wykonane w technologii jaka stosowana jest dla wyrobów na pierwotnym wyposażeniu.

Stosując technologię indukcyjnego utwardzania Inter Brakes uzyskuje identyczną twardość dla wszystkich elementów przegubu. Jest to gwarancją trwałości wyrobów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz ta pewnosc ze firma inter brakes nie produkuje dla lobro?

Nie mam pewności, mało mnie to obchodzi co dla kogo jest produkowane. Poleciłem te przeguby których ja używam i nie niszczą się po 20tkm. Innych nie założę. Poza tym to co przytoczyłeś równie dobrze może traktować o chińskich przegubach, które wg zapewnienia producenta są ach i och - ot taki "tekścik dla naiwnych" z katalogu/reklamówki.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

To ze kiedyś szły na pierwszy montaż owszem,ale teraz przeguby nie maja tej jakości.

 

Wole przegub made in italy niż chińskie lobro.

Doczytaj jeszcze na sieci może powiesz w końcu coś ciekawego,narazie błądzisz.

AMEN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doczytaj jeszcze na sieci może powiesz w końcu coś ciekawego,narazie błądzisz.

Och jak dobrze że mnie nawróciłeś :D A tak na serio - nie chce mi się szukać w sieci informacji o przegubach, mam inne rzeczy na głowie ;) EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za odgrzewanie, właśnie kupuje przeguby i padło na Ruville ale nie mam pewności że na 100% pasują, chodzi mi o ten z tej aukcji http://allegro.pl/item1166291807_audi_80_90_b3_b4_vw_passat_przegub_wewn_ruville.html

czy są różnice przy wew. przegubach między lewą a prawa stroną - bo na stronie inter carsu jest przy spidanach prawa lewa osobno. I czy te z aukcji napewno pasuja do paska 1.9 1Z.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności