Skocz do zawartości
Martinez

Ile powinien palić na gazie?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój : miasto - w zależności od stylu jazdy 12-14L, trasa nawet potrafi zejść poniżej 10L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 1.6 (75KM) r.1989 - LovatoII

 

Miasto - 11-12l/100km

wieś i trasa - 9l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelekk24

proponuje zaczac wpisywac rodzaj elektroniki gazowej do wynikow spalania to bedzie wiadomo gdzie szukac przyczyny duzego spalania bo moj pali w miescie 20l gazu wymienilem juz co sie dalo i spodziewam sie ze tyle pali i to wlasnie wina jest elektroniki gazowej bo mam stag l plus a to jakas atrapa komputera wstawiana tylko dla norm zeby dostac homologacje wiekszosc ma nie podpiety tps i odlaczony silnik krokowy i istalacja dziala tak jak 1 generacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja srednio na butli do ktorej wchodzi 32l minimalnie przejezdzam 260km czyli ok. 12/100. Minimalnie bo zdazalo sie w trasie ze ok 400km przejechalem na tym zbiorniku ze srednia predkoscia 130km/h czyli 8/100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej_POZ

Mój Pasek 2.0 115PS, który na gazie zrobił już prawie 200tys km pali w ruchu miejskim przy stosunkowo dynamicznej jeździe - ok 16l/100 - ale to chyba nic dziwnego przy takim przebiegu i korkach, w jakich stoje dojeżdżając i wracając z pracy (centrum poznania rano i popołudniu.)

 

Przy normalnej jeździe potrafi zejść do 14l/100 Przy cięższym bucie 18l/100 to nie problem. (wciąż mowa bardziej o staniu niż jeździe...)

 

 

W trasie 12l/100 (do 120km/h) i do 16l/100 gdy predkośc podróżna to 140-160km/h

 

Szczerze mówiąc nie sprawdzałem jak wygląda spalanie na benzynie, bo szkoda mi kasy na takie testy (trzeba zatankować dwukrotnie do pełna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój Pasek 2.0 115PS, który na gazie zrobił już prawie 200tys km pali w ruchu miejskim przy stosunkowo dynamicznej jeździe - ok 16l/100 - ale to chyba nic dziwnego przy takim przebiegu i korkach, w jakich stoje dojeżdżając i wracając z pracy (centrum poznania rano i popołudniu.)

 

Przy normalnej jeździe potrafi zejść do 14l/100 Przy cięższym bucie 18l/100 to nie problem. (wciąż mowa bardziej o staniu niż jeździe...)

 

 

W trasie 12l/100 (do 120km/h) i do 16l/100 gdy predkośc podróżna to 140-160km/h

 

Szczerze mówiąc nie sprawdzałem jak wygląda spalanie na benzynie, bo szkoda mi kasy na takie testy (trzeba zatankować dwukrotnie do pełna).

Zdecydowanie za dużo Ci pali. U mnie, maksymalnie co udało mi się uzyskać do nieco podna 10 l/100 gazu. Na autostradzie, przy ciągłej jeździe z praędkością 160-170 km/h spalił mi równo 10 l/100 km. W mieście zazwyczaj mieści się w 9,5 litrach, a na trasie spokojnie schodzi poniżej 8. Zresztą raporty spalania z ostatniego roku - klikając w ikonkę dystrybutora w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej_POZ

Witam,

 

właśnie wróciłem ze stacji i z radością stwierdzam, że moje próby spokojniejszego jeżdżenia (stania w korku :() przynoszą efekty. Trzeci raz z rzędu przy tankowaniu wyszło mi spalanie na poziomie 13,5-14l/100km. Baaardzo dużo zależy od techniki jazdy.

 

Dodam tylko, że mój pasiorek ma 300tys przebiegu (kapitalka silnika przy 260tkm) i jest w mojej rodzinie od 9 lat. Nie sądzicie, że przy takim przebiegu spalanie na tym poziomie jest dopuszczalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie, maksymalnie co udało mi się uzyskać do nieco podna 10 l/100 gazu. Na autostradzie, przy ciągłej jeździe z praędkością 160-170 km/h spalił mi równo 10 l/100 km. W mieście zazwyczaj mieści się w 9,5 litrach, a na trasie spokojnie schodzi poniżej 8. Zresztą raporty spalania z ostatniego roku - klikając w ikonkę dystrybutora w podpisie
A ja mam słonia w karafce... Jeśli te liczby dotyczą benzyny to się mogę zgodzić, przy gazie to mało realne. Wg podręcznika średnie spalanie przy V=90km/h to 6,5l, przy V=120km/h to 8,2 a w cyklu miejskim 11,1l benzyny. Jedynym sensownym wytłumaczeniem tak niskiego spalania może być jazda na krótkich odcinkach, na niedogrzanym silniku kiedy auto jeździ jeszcze na benzynie np przejazd 4km gdzie 2km to jazda na benzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj 2.0 pali gazu

- minimum udalo mi sie uzyskac wynik w trasie 8.47 przy jezdzie maks 100km/h

- przy predkosciach 100-120 okolo 10 l gazu

- predkosci 120-140 okolo 11 l gazu

w miescie nie przekroczylem 13 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam słonia w karafce... Jeśli te liczby dotyczą benzyny to się mogę zgodzić, przy gazie to mało realne. Wg podręcznika średnie spalanie przy V=90km/h to 6,5l, przy V=120km/h to 8,2 a w cyklu miejskim 11,1l benzyny. Jedynym sensownym wytłumaczeniem tak niskiego spalania może być jazda na krótkich odcinkach, na niedogrzanym silniku kiedy auto jeździ jeszcze na benzynie np przejazd 4km gdzie 2km to jazda na benzynie.

 

Te liczby dotyczą gazu. W mieście , na krótkich dystansach faktycznie zapalam zawsze na benzynie i staram się trochę na niej przejechać (w zależności od temperatury od kilkuset metrów do kilometra). Na trasie natomiast bez problemów na gazie schodzę poniżej 7,5 litra. Zresztą tak jak pisałem - pod ikonką dystrybutora są dane dotyczące zużycia zarówno gazu i jak i benzyny z ostatniego roku. Z nich ewidentnie wynika, że auto spala średnio 8,6 l gazu na 100 km - chyba sam bym sobie tego nie wymyślał przez rok, bo i po co? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak nie bardzo wierzę w te wyniki. Zatankuj gazu do pełna, wyjeździj i zatankuj ponownie. Zobacz ile spaliłeś gazu i ile przejechałeś kilometrów. Normalnie auto powinno palić 20% więcej litrów gazu niż benzyny, a w Twoim przypadku wyniki wskazują na spalanie benzyny i to na bardzo przyzwoitym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tankuje zawsze do pełna, choć do końca wyjeździłem tylko kilka razy i wyniki się potwierdzają, co jasno dowodzi, że spalanie jest takie, a nie inne. Zresztą do butli wchodzi 32 litry (sprawdzone) i na trasie spokojnie robię na tym 420-450 km. A że tyle mi pali? Też się dziwię, ale nie narzekam. Fakt, że jeżdżę raczej delikatnie, nie kręcę silnika za wysoko, poza tym auto jest w pełni sprawne. Sam jestem ciekaw, jakie spalanie uzyskałbym na innym zagazowanym Passacie. Choć jak sobie przypomnę, gość od którego kupowałem auto mówił, że pali mu 9-11 litrów na 100 km, więc może to jednak technika jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tak nie bardzo wierzę w te wyniki

Mi sie udalo zejsc w 2 litrowym silniku do 8.5 przy predkosciach 90-100 wiec mysle ze przy 70km/h na 5 biegu zszedlbym ponizej 8 ale za cholere (nerwy) sie nie da wyjechac baku jadac 70-tka. Juz przy tym tescie przy 90-100 malo kierwonicy nie pogryzlem.

Tankuje zawsze do pełna, choć do końca wyjeździłem tylko kilka razy

zeby poprawnie zmierzyc spalanie tankujesz do pelna ale na pustym baku i wyjezdzasz do konca caly gaz i wtedy wiesz na ilu litrach ile przejechales. Ty widze dotankowujesz samochod a wtedy wyniki moga byc bledne.Na roznych stacjach odbija roznie zawor, na jednej ci odbije przy 32 litrach a na drugiej przy 35l. Przykladowo tankujesz na stacji gdzie wejdzie ci 35 litrow pozniej przejzdzasz 100 km spalil ci 10litrow zalozmy.Zajezdzasz dotankowac na pierwsza stacje gdzie odbija zawor przy 32 i wychodzi ci ze spalil 7 litrow na 100 km a nie 10 ktore by ci weszlo na drugiej stacji.

W Twoje spalanie faktycznie az ciezko uwierzyc, tylko pozazdroscic.No chyba ze jezdzisz 70tka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi sie udalo zejsc w 2 litrowym silniku do 8.5 przy predkosciach 90-100 wiec mysle ze przy 70km/h na 5 biegu zszedlbym ponizej 8 ale za cholere (nerwy) sie nie da wyjechac baku jadac 70-tka. Juz przy tym tescie przy 90-100 malo kierwonicy nie pogryzlem.

 

zeby poprawnie zmierzyc spalanie tankujesz do pelna ale na pustym baku i wyjezdzasz do konca caly gaz i wtedy wiesz na ilu litrach ile przejechales. Ty widze dotankowujesz samochod a wtedy wyniki moga byc bledne.Na roznych stacjach odbija roznie zawor, na jednej ci odbije przy 32 litrach a na drugiej przy 35l. Przykladowo tankujesz na stacji gdzie wejdzie ci 35 litrow pozniej przejzdzasz 100 km spalil ci 10litrow zalozmy.Zajezdzasz dotankowac na pierwsza stacje gdzie odbija zawor przy 32 i wychodzi ci ze spalil 7 litrow na 100 km a nie 10 ktore by ci weszlo na drugiej stacji.

W Twoje spalanie faktycznie az ciezko uwierzyc, tylko pozazdroscic.No chyba ze jezdzisz 70tka ;)

 

Nie no, 70 to po mieście jeżdżę. Oczywiście na 5 biegu :) Na trasie też nie szaleje, ale zazwyczaj staram się jechać koło 90 km/h i przy takiej prędkości spala mi lekko powyżej 7. Wiadomo, że jakbym cisnął po 120-140 km/h, ostro wyprzedzał, przyspieszał, to na pewno spali mi ponad 10, ale po pierwsze nie czuje potrzeby tak jeździć, a po drugie nawet nie za bardzo się da na polskich "autostradach".

Co do taknowania, to tankuję od pewnego czasu prawie wyłącznie na Statoil, a spalanie wychodzi w zasadzie bardzo podobne, więc nie ma szans, żeby był tu błąd. Owszem, na jakiś podłych stacjach zdarzyło mi się w poprzednim aucie, że do bytli 32-litrowej wchodziło 42 litry, ale już się takich stacji wystrzegam. Jedynie Statoil, ewentualnie Orlen. I na tych stacjach zawsze mam bardzo zbliżone spalanie, więc raczej wszystko jest ok.

Swoją drogą kiedyś miałem Golfa II z podobnym silnikiem i on dla odmiany nie chciał spalić mniej niż 9,5, a zazwyczaj było to 12-14 litrów. I gdzie tu logika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myslalem ze Vrka duzo gazu pali ale po tym co piszecie to stwierdzam ze nie slusznie czepialem sie gazownika :)

 

miasto ok 15l

 

trasa wolna 9-10l

trasa szybka 12-13

 

Wszystkie pomiary powtarzalne :)

 

Dodam rowniez ze felgi mialem 18 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Herbu, technika jazdy na nic się nie zda jak w moim przypadku odcinek 9km przejeżdżam w 40minut. Może w Bielsku nie ma korków i praktycznie się jeździ jak za miastem, stąd niskie spalanie. Na trasie 7 litrów przy 90km/h? Całkiem możliwe. Mi na trasie pali coś koło 9 litrów, ale moja prędkość to 120km/h. Cóż, życzę dalej takiego spalania :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie slusznie czepialem sie gazownika

chcialbym zobaczyc jak gazownik spojrzal na ciebie jak podjechales Vrka i powiedziales ze za duzo ci pali (9 w trasie) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcialbym zobaczyc jak gazownik spojrzal na ciebie jak podjechales Vrka i powiedziales ze za duzo ci pali (9 w trasie) ;)

 

 

Do niego akurat pojechalem po trasie szybkiej :D

 

tak na marginesie dodam ze moj Vr po wyjeciu stozka zaczal palic okolo 2l minimum gazu mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelekk24

udało zejść się do 15l miasto trasa 10l przy 100km/h choć wydaje mi się ze powinien mniej palić ale uzyskałem taki efekt jak sam ustawiłem ten gaz i podłączyłem tps wymienione świece przewody kopułka palec podstawa wtrysku planuje wymianę elektroniki na bingo m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na trasie też nie szaleje, ale zazwyczaj staram się jechać koło 90 km/h

 

Co to za jazda ?

 

Nawet jak by mi kazali to bym tak nie potrafił przejechać dłuższej trasy .... ostatnio 2 listopada jak wracałem grzecznie razem z innymi w "ogonku" to ustawiłem 110km/h na tempomacie i tak jechali wszyscy - raptem kilka razy kogoś wyprzedziłem a trasa prawie 400km, więc jechać 90km/h w trasie to sorry ale teraz to nawet maluchy jeżdżą szybciej ...

 

Wracając do wątku - przy "wolnej" trasie z tempomatem na 110km/h to wyszło mi na trasie ok 10,5 LPG/100km, zwykle w trasie ok 14 a w mieście bez korków ok 16, z korkami ok 20 (jak się właduję do centrum albo postoje gdzieś dłużej)

 

Zatem zależnie od jazdy od 10 do 20 l LPG/100km

 

Instalacja: Landi Renzo Omegaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności