Skocz do zawartości
kanarek30

Problem z klimatyzacją

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielki problem z klimatyzacją a raczej jej brak.Kupiłem mojego paska b4 1,9 tdi (climatronik) 2 lata temu z dziurawą chłodnicą klimy a teraz zatarła sie chyba pompa klimatyzacji bo strasznie chałasuje a jak ściągne pasek to cisza.Poradzcie co mam zrobić czy opłaca to sie naprawiać czy wyżucić klime.Prosiłbym o jakieś namiary na dobry warsztat zajmujący sie klimatyzacją z okolic Wrocławia.Za wszelką pomoc z góry Dziękuje !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyżucić
chałasuje

a obok wyslij jest pisownia

sorki ale to razi w oczy :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

bo strasznie chałasuje a jak ściągne pasek to cisza.
Na tym pasku jest jeszcze napinacz i alternator.Jeste pewien ze kompresor od klimy sie zatarl???W kompresorze obraca sie sprzegielko???ciezko tam reke wlozyc ale da sie sprawdzic!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej sprężarka bo rolke napinacza wymieniałem a alternator też sprawdzałem.A koło od sprężarki ma bardzo duży luz na boki .Może sie nie zaciera ale napewno stawia jakiś opór bo przy odpalaniu pasek piszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zna dobrego fachowca od klimy z okolic Wrocławia to będe bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

A koło od sprężarki ma bardzo duży luz na boki

Raz juz ten temat byl poruszany i tez byl luz na kole.Hmm..z tego co sprawdzalem to mozna to dokrecic!!!

http://www.vw-passat.pl/tematy14/dzwoni-pompa-klimatyzacji-vt1799.htm?highlight=#14095

Nooo wlasnie...nie da sie tego dokrecic???Czy nie probowales???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedż po świętach wyciągne sprężarke i sprubuje to dokręcić.Ale jakby ktoś miał namiar na dobrego fachowca od klimatyzacji z okolic Wrocławia bo i tak musze chłodnice dać do regeneracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rozpacz::(

Na początek to chciałbym powitać wszystkich posiadaczy passatów!!

Nie chciałbym otwierac nowego watku!

Mam mały problem i licze że ktos z Was mi pomoże!

Postanowiłem zamontować w moim Pasku B4 95 klimatronika kupilem kompletna klime(tak przynajmniej mi gwarantował)pozakladalem wszysko jak nalezało w swoich miejscach,podpiełem wszystkie wiazki z wtyczkami a panel jak nie chce zachulac to nie chce.Zostały mi 3 wtyczki przy bezpiecznikach i nie wiem czy jest potrzebne cos jeszcze?

Czy moze ktos podesłac mi na emaila schemat instalacji elektrycznej do klimatronika do passata b4 1995

Pozdrawiam tomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać ze instalacja która zalozyłem(poprzekładałem)pochodziła z passata

Vr6

AAA i podziekowania dla mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kompresor zalozyles z tego paska vr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

kompresor,węże,osuszacz,nagrzewnica jest od vr6 a po malych przerobkach z mocowaniem chlodnic chlodnica klimy,chlodnica i weze oraz wentylatory sa od 1,9 tdi.

Pic polega na tym ze po podlaczeniu wszystkich kostek nie zapala sie panel klimatronika nic zadna cyferka ani podswietlenie.Nie wiem wlasnie czy brakuje mi jakiegos przekaznika czy tez panel moze jest trafiony (sprzedajacy zapewnial mnie ze hulał)

gdybym mial schemat elektryczny klimatronika mogłbym cos posprawdzać.

Na rosyjskiej stronie nie moglem odnalezc wlasnie klimatronika

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie chce zauwazyc ze kompresory sa rozne od vr i reszty z reszta na kompresorze pisze 6 zylinder albo 4 zylinder. Moze zle podpiales kostki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spreżarka jak i cala wiazka elektryczna ktora przełozyłem jest od vr6.Nie ma innej mozliwosci podłaczenia kostek,ze sprezarki wychodza dwa czerwone przewody a w instalacji jest zielonoczarny i brazowy.ni jak nie mozna sie pomylic z wtyczkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Tomku w b4 były dwa rodzaje climatronika ten z przyciskiem off a drugi z econ .Ten pierwszy załączał sprężarke przy +4 stopniach i kompresor chodził bez przerwy , a drugim mogłeś włączać i wyłączać wedle potrzeb.Jeżeli wyświetlacz nie chodzi to gdzieś albo są zamienione przewody albo panel jest felerny .Poza tym układ klimy w b4 jest identyczny poza kompresorem (różnica vr6 lub 4 cylindry)ale i on powinien pasić do tego twojego układu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy masz + na 15 i 30.

 

wtyczka 1 pin 3 to linia 15 po stacyjce

wtyczka 3 pin 8 to linia 30 stały z skrzynki

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6531707#6531707

Edytowane przez JACU6X6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Śliczne dzięki kolego Jacku!!

Rozjaśniło mi to problem z elektryka jutro zabieram sie do definitywnego przegladu kabelka po kabelku!

Nie odpuszcze klimie bedzie działać.

Napewno juz wiem ze brakuje mi przekaznika 106na I pozycji.

Zabieram sie do przestudiowania schematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez tego przekaźnika panel się świeci i działa, nie ma nadmuchu z dmuchawy wewnętrznej i oczywiście klima nie chodzi ale panel działa sprawdziłem u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności