Skocz do zawartości
Gość 1fruit

[ wnętrze] Wilgotne pasy

Rekomendowane odpowiedzi

spokuj.

Dzięki za poradę, mam nadzieję że też osiągnę spokÓj jak to zrobię.

 

Tylko mi nie leciało na pas tylko po słupku na podłogę.

Mi leci i na pas i na podłogę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie ta woda tak wku.. że nawet przez moment myślałem o sprzedaży i zakupie VRa...

 

Widzę że nie tylko ja mam takie myśli....

 

 

Mi leci i na pas i na podłogę..

 

W moim przypadku podłoga sucha jak pieprz nie ma żadnej wilgoci, cieknie gdzieś na pas i podejrzewam że nie są to duże ilości tylko jakieś symboliczne a reszta ewentualnie wali słupkiem do progu a z niego na zewnątrz choc i tego pewien nie jestem bo tam w tym słupku jest jakieś wyciszenie czy coś w stylu gąbki jakiejś i jest wilgotne a nie cieknie z nich. na razie nie mam czasu przy tym dłubac ale jak znajdę chwile to podziałam bo jak Łukasz pisał to samo chce mi się robic jak po deszczy siadam do tej skorupy, najbardziej wnerwia mnie to że tylko pas kierowcy tak ma a nie pasażera....

 

EDIT:

No i wczoraj lało, a dziś pasy suche :) no i super jak na razie, na razie uporałem sie z tym najpierw zdjąłem listwę na dachu tą czarną i nic tam nie znalazłem niepokojącego tylko przy przedniej i tylnej szybie pod tą listwą troszkę popękana masa łącząca na zgrzewach uszczelniłem taka masa ( bo akurat miałem w skrzynce) a następnie lałem wodę po samochodzie duże ilości w okolice szyber dachu i drzwi (tu gdzie niby jest przeciek) nic nie kapało jak na złość, i się zdenerwowałem pomyślałem że wezmę kawałek podkładu pod panele który mięłam i podłoże od strony słupka tak żeby zakrywał rolkę z pasem na dole jak pomyślałem tak zrobiłem potem ładnie obciąłem i złożyłem wszystko do kupy ( trochę nie zbyt ładnie ani fachowo ale jak na razie spokój z mokrym pasem po deszczu:)

Edytowane przez Józefoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobnie czyli wilgoć (wodę) w aucie z tylu po obu stronach winne są folie w drzwiach (poprzerywane) a oto rozwiązanie:

trzeba kupić około 1,5 mb foli budowlanej (takiej do izolacji dachu) i silikon do klejenia szyb. Jest trochę zabawy ale efekt gwarantowany.

stara folie usunąć i resztki kleju tez ,następnie przyłożyć folie i przyciąć na miarę nożykiem do tapet lub nożyczkami ,następnie nałożyć klej (około 0,5 cm szeroki pasek na całym obwodzie i w kilku miejscach w środku ( tak jak było oryginalnie) ,przypasować folie i docisnąć, odczekać około godziny i przykręcić tapicerkę drzwi.Powinno się jeszcze sprawdzić czy odpływy w drzwiach są drożne.Podobnie postąpić z drugą stroną i mamy problem mokrych dywaników z głowy a jeżeli nie to odpływy z szyberdach są niedrożne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeżeli nie to odpływy z szyberdach są niedrożne

gorzej jak ktoś nie ma szybra i cieknie mu po pasach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam podobnie czyli wilgoć (wodę) w aucie z tylu po obu stronach winne są folie w drzwiach (poprzerywane) a oto rozwiązanie:

trzeba kupić około 1,5 mb foli budowlanej (takiej do izolacji dachu) i silikon do klejenia szyb. Jest trochę zabawy ale efekt gwarantowany.

stara folie usunąć i resztki kleju tez ,następnie przyłożyć folie i przyciąć na miarę nożykiem do tapet lub nożyczkami ,następnie nałożyć klej (około 0,5 cm szeroki pasek na całym obwodzie i w kilku miejscach w środku ( tak jak było oryginalnie) ,przypasować folie i docisnąć, odczekać około godziny i przykręcić tapicerkę drzwi.Powinno się jeszcze sprawdzić czy odpływy w drzwiach są drożne.Podobnie postąpić z drugą stroną i mamy problem mokrych dywaników z głowy a jeżeli nie to odpływy z szyberdach są niedrożne

 

Folie już przerabiałem wymieniona we wszystkich drzwiach poza tym wtedy cieknie na podłoge a nie na pasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze że nie miałeś z tym problemem styczności, ile tej wody musiało by byc w aucie żeby to parowało i ciągło w pasy i gąbki siedzeń itd, pomyśl zanim napiszesz bo problem pojawiał się u każdego po opadach a jak bys maił wode w aucie i ciepło na zewnątrz to pasy ciągle mokre prawda? A tego palca z avatara sobie wsadź...

 

"Masz powiedzieć słowo głupie - lepiej język trzymaj w d...ie" - mawiała moja babka.

 

Nie chodziłeś do szkoły - to stwierdzenie, a nie pytanie.:lol3

Edytowane przez Niegrzeczek
niewłasciwe określenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności