Skocz do zawartości
Gość marcin7927

poduszki silnika i skrzyni biegów passat b5 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

tam są zwykłe i tanie poduszki, do manuala AVF idą dwie takie same produkcji lemfordera. Śmiało możesz kupić je poza ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tam są zwykłe i tanie poduszki, do manuala AVF idą dwie takie same produkcji lemfordera. Śmiało możesz kupić je poza ASO.

Nie koniecznie 2 takie same tylko skrzynia 6biegowa lub automat a do skrzyni 5 biegowej już są lewa inna i prawa inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie koniecznie 2 takie same tylko skrzynia 6biegowa lub automat a do skrzyni 5 biegowej już są lewa inna i prawa inna.

Dlatego też zaznaczyłem że tyczy się to AVF'a bo takiego ma kolega Cannabinol w profilu. AVF'a z piątką nie spotkałem... ale masz rację co do piątki.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić jest poduszki z ASO czy mogą być lemfordera? W aso chcą do mojego za dwie pod silnik 800zł. Musze kupić pod silnik 2 poduszki. Te będą pasować? Ciekawe czy mają jeszcze olej w sobie. Na co zwrócić uwagę przy kupnie?

1. http://olx.pl/oferta/vw-volkswagen-passat-b5-1-8-poduszka-pod-silnik-lapa-silnika-CID5-ID8NKQn.html#7cc808ed64

Edytowane przez ZyWiecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj temat łaskawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej kupić jest poduszki z ASO czy mogą być lemfordera? W aso chcą do mojego za dwie pod silnik 800zł. Musze kupić pod silnik 2 poduszki. Te będą pasować? Ciekawe czy mają jeszcze olej w sobie. Na co zwrócić uwagę przy kupnie?

1. http://olx.pl/oferta/vw-volkswagen-passat-b5-1-8-poduszka-pod-silnik-lapa-silnika-CID5-ID8NKQn.html#7cc808ed64

 

Polecam używane poduszki. Temat dokładnie przerabiałem i uważam że nie ma sensu przepłacać w serwisie za nowe poduchy a zamienniki często nie tłumią tak dobrze drgań jak stare oryginały. Okazuje się później że po wymianie na nowe zamienniki wcale nie jest wiele lepiej. Niektóre najtansze zamienniki nawet nie są gumowo-olejowe jak oryginały ale całe gumowe co daje opłakany efekt. Oryginały na pierwszy montaż produkowała firma AVON ENGLAND a nie żaden Lamforder jak to niektórzy piszą na forach. Mało tego okazuje się że kupując Lamfordera dostajemy w jego pudełku Corteco. Pewnie zaraz się odezwą głosy ze ktoś używanych poduszek nie kupi ale wierzcie mi ze temat przerabiałem i w poduszce nic się nie może stać, silnik wam nie wypadnie jak jest zepsuta wiec nie ma ryzyka. Jedynie co się stanie to znowu będą drgania. Wachaczy używanych pewnie bym nie kupił ale poduchy silnika jak najbardziej. Tym bardziej że cena używek wacha się za około 40 zł / szt. czyli za cenę oryginalnych 2 poduszek z ASO za 800 zł kpl (jedynie te oddają jakość oryginału) masz 20 szt używek!

 

Dla kupujących poduchy:

 

- poduszki pomimo że mają inne numery liczbowe pasują na obie strony i są takie same ( na jednej z nich jest tylko nakładana guma ( gumowy kaptur - fachowo się to nazywa odbój gumowy zawieszenia silnika) który trzeba zdjąć i przełożyć na nową poduchę przy wymianie. Czyli np. jeżeli macie oznaczenie liczbowe:

8D0 199 379 - lewa

8D0 199 382 - prawa

Jest to ta sama poduszka ale numery są inne dlatego że VW na wszystkich częściach auta niezależnie czy są te same czy nie na lewą stronę nadaje numery nieparzyste a na prawą parzyste (powiedział mi to kolega który pracuje w serwisie VW)

A więc możecie spokojnie zastosować dwie poduchy 8D0 199 379 na obie strony jak i odwrotnie. Na 100 % niczym się nie różnią.

Pozostaje jeszcze oznaczenie literowe na końcu tych liczb czyli w moim przypadku były oryginalnie

 

8D0 199 379AE

8D0 199 382AE

 

I tu polecam te same oznaczenia literowe ale jeżeli nie znajdziecie takich samych to zastosujcie z innymi numerami ale do tego samego typu silnika. Czyli jak macie silnik Diesel'a to poduszki z oznaczeniem z innego Diesla (nie z benzyny).

 

Tych oznaczeń literowych jest dlatego tak dużo że producent zmieniał w przeciągu lat oznaczenia tych samych poduszek.

Jak sprawdzałem moje AE w VW zmieniły obecnie oznaczenie na końcówkę R a to te same poduchy. I pewnie podobnie jest z innymi końcówkami liter innych poduszek. Widziałem w systemie że niektóre poduchy w przeciągu paru lat zmieniły trzykrotnie oznaczenie końcowe literki ( nie wiem w sumie jaki jest cel VW w tych zmianach)

 

Jeszcze jedna ważna rzecz. Niektórzy mogą spytać kupię używkę np. na allegro i skąd mam wiedzieć że nie jest zepsuta i nie wypłynął z niej olej. A więc bardzo łatwo to sprawdzić ważąc poduchy;

dobra waży dokładnie 726 gram

po wycieku 620 gram

różnica 100 gram a więc łatwa do sprawdzenia. Sprawdzałem tak kilkanaście poduszek i wszystkie mieszczą się w tej wadze. Poza tym uszkodzone chlipią jak się je potrzęsie.

 

Są też poduchy podgrzewane ( te z takim gniazdkiem z boku) ale one najczęściej występują w 2,5 TDI i w najnowszych Passatach B5 FL z końca produkcji.

 

Ważna przy montażu poduszek jest jeszcze kwestia ułożenia się silnika na poduszkach. Luzujemy nakrętki na poduszkach i włączmy silnik na jakiś czas aż dobrze się ułoży następnie wyłączamy silnik i dokręcamy nakrętki. Następnie centrujemy tą gruchę z przodu na rurze od dolotu.

 

I to by było tyle....

Edytowane przez qubus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy proszę o pomoc

 

A więc auto passsat b5 afn problem polega na drganiach kierownicy i siedzenia na wolnych obrotach

 

-poduszki wszystkie zostały wymienione na orginały avon z aso (ułożone przed dokręceniem)

-pompa wtryskowa i nastawnik zrobione wszystko ustawione

 

a drgania jak były to nadal wystapują

 

proszę o pomoc co radzicie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy proszę o pomoc

 

A więc auto passsat b5 afn problem polega na drganiach kierownicy i siedzenia na wolnych obrotach

 

-poduszki wszystkie zostały wymienione na orginały avon z aso (ułożone przed dokręceniem)

-pompa wtryskowa i nastawnik zrobione wszystko ustawione

 

a drgania jak były to nadal wystapują

 

proszę o pomoc co radzicie ???

 

 

ale masz te drgania na postoju czy podczas jazdy też? Mój kumpel ma ten sam silnik co Ty AFN i też drgania wymienił poduchy profilaktycznie i nie polepszyło mu się. Mechanik mu ostatnio zasugerował wymianę dwumasy że to jest przyczyna jego dalszych drgań. No i kolega kombinuje co robić.

Edytowane przez qubus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam drgania tylko na postoju czuje na siedzeniu i kierownicy gdy zwieksze obroty chociaz do 920 wszystko ustepuje ,dwumasy przy zapalaniu i gaszeniu samochodu nic nie slysze podczas jazdy też nie odczuwam

 

prosze o pomoc bo już brak sił na ten problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam drgania tylko na postoju czuje na siedzeniu i kierownicy gdy zwieksze obroty chociaz do 920 wszystko ustepuje ,dwumasy przy zapalaniu i gaszeniu samochodu nic nie slysze podczas jazdy też nie odczuwam

 

prosze o pomoc bo już brak sił na ten problem

 

 

Może niech się ktoś mądrzejszy wypowie w temacie. Ja koledze mojemu też mówiłem żeby dwumasy na razie nie robił bo nie ma żadnych innych objawów a wymiana sporo kosztuje.

 

Wrzuć może temat na wątek:

Pytania nowego użytkownika

tam widzę że częściej wszyscy odpowiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może niech się ktoś mądrzejszy wypowie w temacie. Ja koledze mojemu też mówiłem żeby dwumasy na razie nie robił bo nie ma żadnych innych objawów a wymiana sporo kosztuje.

 

Wrzuć może temat na wątek:

Pytania nowego użytkownika

tam widzę że częściej wszyscy odpowiadają.

 

no własnie nie chciałbym sie niepotrzebnie pchac w dalsze koszta , także proszę o zainteresowanie się moim problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos ci wpada w rezonans ja mam podobnie. jak ci juz gdzieś napisałem wymieniłem m in. gumy tlumika i drgania sa sporo mniejsze. Dolałem jeszcze liquimoly do polepszania pracy regulatorów luzu zaworowego bo stwierdziłem ze nie zaszkodzi i poluzowałem tłumik na środkowym łączeniu żeby nie był jak sztywna rura bo wtedy skuteczniej wpada w rezonans.. szkoda że wszystko zrobiłem razem bo nie wiem co do końca zmieniło stan rzeczy.

Żeby było śmieszniej to przejechałem z 600 km od tego czasu i jest coraz lepiej. Trudno to wytłumaczyć ale drgania są coraz mniejsze praktycznie mało wyczuwalne. Zauważyłęm też że teraz jeszcze trochę występują jak auto stoi. Jak się choć trochę toczy to ich nie czuję.

Ja mam silnik PD ale ciekawi mnie czy liquimoly nie ma w tym swojego udziału bo w PD jaki AFN regulatory luzu zaworowego zdarza się ze padają.

Wymyśliłem ze może jak ciśnienie oleju jest niższe na niskich obrotach regulatorki działają trochę gorzej i silnik skacze bardziej niż powinien.

Teza trochę z takich naciąganych ale ja się cieszę ze mi pomogło. Nie jest też bez znaczenia jakie gumy wsadziłeś i jak wyfglądały stare oryginalne. moje były jak plastyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej firmy kupiłes wieszaki tlumnika ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem bosala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności