Skocz do zawartości
asluka

Poziom oleju na bagnecie - jaki prawidłowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na miarce stanu oleju w passacie b5 TDI jest "odgięty" odcinek miarki na środku którego znajduje się zakropkowany obszar. Czy stan minimum to początek odgięcia czy najniższy punkt zakropkowanego obszaru? I odwrotnie- czy tak samo ma się do maximum?W tej chwili poziom oleju znajduje się poniżej zakropkowanego obrzaru ale jeszcze w polu "odgiętego odcinka miarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakropkowane pole to informacja żebyś nie pomylił z całym bagnetem. Prawidłowy stan to zamoczone całe zakropkowane pole. Czyli 3/4 podziałki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skoro masz poniżej zakropkowanego pola, to już jest stan minimalny prawie. Absolutne minimum jest na dolnym zagięciu. A jakby ci przy "dolewce" drgnęła ręka, to górne zagiecie bagnetu oznacza poziom maxymalny. No i jak to Marek wcześniej pisał - najlepiej jest trzymać stan w górnej częsci zakropkowanego pola :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile oleju "wchodzi" pomiędzy ten zakropkowany obszar, po prostu chce wiedzieć ile oleju mi brakuje. Pisałem o tym w innym wątku ale jednoznacznej odpowiedzi nie dostałem. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dolnego zagięcia do górnego powinno wejść ok. 1l, natomiast od dolnej krawędzi pola zakropkowanego do górnej tego pola ok. 0,5 l. poziom maksymalny którego nie wolno przekraczać to górne załamanie a minimalny dolne. Poziom zalecany tak jak napisał Marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanik, który zmieniał mi olej stwierdził, że nie górne załamanie a górna granica zakropkowanego pola to stan maximum. teraz poziom oleju jest niższy od górnego zagięcia

jednak wyższy og górnej lini pola zakropkowanego. Nie wiem więc już czy jest oleju za dużo, czy dobrze. Jak jest z tym bagnetem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mechanik, który zmieniał mi olej stwierdził, że nie górne załamanie a górna granica zakropkowanego pola to stan maximum. teraz poziom oleju jest niższy od górnego zagięcia

jednak wyższy og górnej lini pola zakropkowanego. Nie wiem więc już czy jest oleju za dużo, czy dobrze. Jak jest z tym bagnetem???

 

Zmień mechanika.

Poprzedni forumowicze się dobrze wypowiadali co to zagięcia na bagnecie, więc u Ciebie stan oleju jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Teraz jużjestem spokojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ktomek

mam pytanko,

od jakiegos czasu poci mi sie spod korka wlewu oleju oraz tych gumowych podkladek (czy jak to nazwac) pod nakretki mocujace pokrywe zaworów...

sprawdzilem z ciekawości olej i...

 

tu moje pytanie:

 

gdzie jest wskazanie minimum a gdzie maksimum? czy jest to zakres od wgłębienia, czy tez zakrez wyznaczony poprzez "wykropkowanie" w tymże wgłębieniu? jak to rozumieć?

 

 

p.s. poziom oleju ok, jak na to nie patrzeć, z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolne załamanie = min

górne załamanie = max

 

pomiędzy min a max mieści się 1l oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"wykropkowanie" w tymże wgłębieniu? jak to rozumieć?
wykropkowane rozum jako poziom zalecany,jaki nalezy utrzymywać. Poza tym dokładnie i syntetycznie określił to ADAMS

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie tworzyć nowego wątku to zapytam tu.

Dziś byłem u mechanika na wymianie oleju i filtrów. Zostawiłem auto rano, potem do pracy i po pracy odebrałem Pasia.

Wróciłem do domu i postanowiłem sparwdzić ile mam oleju na bagnecie.

No i się troszkę wku...łem. Mam przekroczony max, czyli powyżej górnego zagięcia (nie kropek tylko zagięcia) o ok. 7-8 mm!!! Czyli sporo.

No i teraz dwa pytania.

Przede wszyskim na co i na jakie elementy silnika negatywnie może wpłynąć za duży poziom oleju???

I dwa - jak najlepiej pozbyć się nadmiaru oleju???

Pewnie odciągnąć jakąś strzykawką z wężykiem przez korek wlewu. No chyba, że są inne metody.

Pozdrawiam i czekam na info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś- odciągnąć strzykawką z wężykiem.Powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pierwsze pytanie???

Jakie negetywne konsekwencje jeżdżenia z przekroczonym "maxem" mogą być dla konkretnych elementów silnika???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pierwsze pytanie???

Jakie negetywne konsekwencje jeżdżenia z przekroczonym "maxem" mogą być dla konkretnych elementów silnika???

Odciągnij potrzebną ilość oleju do stanu max i w tym temacie nie staraj się ''poprawiać fabryki''.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o poprawianie kogokolwiek. Olej odcągnę tak czy tak. Chodzi o infirmację czy ponad "max" ma na ccś wpływ czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o infirmację czy ponad "max" ma na ccś wpływ czy nie.

Powywala ci uszczelki w silniku i spoci się .... i to bardzo. A co dalej za tym idzie? Domyśl się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powywala ci uszczelki w silniku i spoci się .... i to bardzo. A co dalej za tym idzie? Domyśl się :D

No i to jest konkretna odpowiedź.

Jutro się "zasysam" za to. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności