Skocz do zawartości
Gość michalek80

Brak ABSu

Rekomendowane odpowiedzi

W B4 mnie się nie udało. VCDS łączył się tylko przy wyłączonym silniku - po uruchomieniu już nie było komunikacji. Interface i program oryginalny ross-techa z licencją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to sprawdzalem pod VAG i kasowalem bledy ale nie pamietam ktore kolo to bylo komputer raczej w tych sprawach sie nie myli ? bo mechanik ktory to sprawdzal mowi ze to moze byc rowniez od pompy servo i od wielu innych czynnikow ze wywala blad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się....

 

 

nie działa abs w passku 2.0 2e b3 1991 rok. ATE .wymieniłem popmpę objawy bez zmian , czasami kontrolka się świeci czasami nie ale w ostatniej fazie hamowania zawsze się zaświeci...czasami pedał twardy czasami terkocze. wołałem błędy, coraz to inny pokaazuje, to czujnik w którymś kole, to poziom płynu, to zwór w pompie...nie ma regóły...

 

 

..... teraz najlepsze , auto stoi w warsztacie , wołam błędy i w trakcie kopnę w koło albo wachnę nadwoziem.... jep, kontrolka staje, świeci się i przekażnik pyknie i koniec, stacyjka off, stacyjka on, wołam dalej błędy, machnę nadwoziem , jep...znowu to samo.....

 

 

jakieś pomysły????? pilssssss.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu w Passacie rodziców też był taki problem jak piszesz.

nie działa abs w passku 2.0 2e b3 1991 rok. ATE .wymieniłem popmpę objawy bez zmian , czasami kontrolka się świeci czasami nie ale w ostatniej fazie hamowania zawsze się zaświeci...czasami pedał twardy czasami terkocze.

Bez mojego nadzoru została wymieniona pompa ABS na taką z ABS / EDS ale generalnie hamulce działały (tyle, że bez ABS). Po jakimś czasie powrócił problem twardego hamulca, pompa nie nabijała ciśnienia. Pamiętam, że coś grzebałem przy przekaźnikach i problem ustąpił. Auto hamowało normalnie tyle, że nadal bez ABS ale to wina złej pompy (dopiero jak wymieniłem wiązkę i komputer ABS wrócił i dodatkowo był EDS). Proponuje sprawdzić te przekaźniki od ABSu. Problemem też może być czujnik ciśnienia w pompie. Proponuje zapoznać się też z tym: http://zssplus.pl/prace_dyplomowe/praca_3_teves.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zasami kontrolka się świeci czasami nie

Podstawowe pytanie, czy zapala się też czerwona kontrolka ręcznego na zegarach?

Jeśli tak to winna jest pompka (silnik lub czujnik) która nabija ciśnienie płynu.

Jeśli natomiast zapala sie tylko żółta to albo diagnozujemy wg wytycznych z WKiŁ, co zalecam albo sprawdzamy stan czujników i koszyczków przy kołach, potem szczelność wtyczek czujników pod tylną kanapą i na podszybiu pod maską, następnie sprawdzamy czy wtyczka sterownika jest dopięta do końca, tak do końca, wtyczki na pompie też należy sprawdzić....

....jak nic sie nie zmieni to pytać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W moim przypadku też zapalała się czerwona kontrolka ręcznego na zegarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na starej pompie rano przez chwile kontrolka od ręcznego sie świeciła jakieś 5 sek , teraz na drugiej pompie nie, ok sprawdzam cztery koła wołam błędy, napisze jak mi poszło :)

 

 

 

 

 

 

 

 

a tak bajdełej też mam pakiet gt z fajnymi fotelami i szaroczerwoną tapicerką......kurde tem pasek wydląda po nawoskowaniu jak 5cioletnie auto....szzzzoooook:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro lampka od ręcznego Ci się nie świeci to kwestia ciśnienia jest raczej OK. W obecnym aucie też tak mam, że po pierwszym odpaleniu przez 20 - 30 sekund świeci mi się lampka od ręcznego dopóki pompa nie nabije ciśnienia, potem jest OK i wszystko działa. Jeśli dobrze pamiętam to w przypadku, który opisywałem wywalało błąd zaworu głównego i objawy były podobne jak u Ciebie (choć na 100% nie jestem pewien tego błędu, bo dawno to było).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kontrolka od ręcznego sie świeciła jakieś 5 sek , teraz na drugiej pompie nie

To też niedobrze.

Rano powinna się palić troszkę dłużej mimo zwolnionego ręcznego hamulca.

Wsiądź do auta, wciśnij pedał hamulca z 20 razy i przekręć na zapłon, powinno być słychać silniczek w pompie i kontrolka ( ABSu i ręcznego) powinna sie świecić do momentu aż silnik w pompie nie przestanie pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no spoko ale to raczej niuanse w porównaniu ze stanem obecnym , no co za jaja że jak rusze nadwoziem albo kopnę w koło to odrazu przekanik pyka i kontrolka abs się włącza, wczoraj nawet udało mi sie na śliskim zachamować tak z 80 do zera i abs zapracował poprawnie az do końca, potem kilka wyboi i dziekuje a piać to samo........ wianki i czujniki , potem bede wnikał w reszte, teraz wychodzi na to że wołanie błędów nie ma sensu skoro wywala co raz to inny błąd a objawy zasadniczo mam takie same jak na poprzedniej pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie odnośnie kontrolki od ręcznego, co jeśli w czasie jazdy zapala się razem z kontrolką abs-u. Po zatrzynaniu i wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu silnika gaśnie normalnie. Natomiast ta od abs-u dalej się pali przez ok. pół godz. i też gaśnie i abs powraca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim, pozwolę sobie odgrzać ten temat, ponieważ nie znalazłem takiego przypadku jak mój.

W moim pasku b3 sedan z listopada 93, silnik 1.8 ABS, nie ma ABSu. Kontrolka układu pali się tylko chwilę po uruchomieniu silnika lub gdy zaciągam hamulec ręczny. Oprócz tego - lekko żarzy się kontrolka hamulców. Powiedziałem o tym diagnoście na przeglądzie, powiedział mi że to nic takiego i można jeździć, ewentualnie mogę sprawdzić koronki na kołach. Jednak kiedy tej zimy samochód zaczął latać bokiem już przy wyjeżdżaniu z podwórka dopiero wtedy okazało się że nie można z tym jeździć.
Dzisiaj podpiąłem komputer i w VCDS - Lite przy auto-scanie pokazało brak błędów, ale gdy skanowałem moduł ABS program wyświetlił komunikat "no response from controller".

Teraz pytanie, jak sprawdzić koronki? Gdzie znajdują się czujniki? Czy może po prostu wymienić wszystkie czujniki dla świętego spokoju?

Dziękuję  bardzo za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności