Skocz do zawartości
Gość michalek80

Brak ABSu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu zakupiłem paszczura z niesprawnym ABS'em. Po podłączeniu pod VAG okazało się że nie ma komunikacji ze sterownikiem. Idąc na łatwiznę zakupiłem drugi sterownik od kolegi z forum lecz wynik jest ten sam :dolamam Gdzie może leżeć przyczyna tego błędu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bezpiecznik dobry? Widocznie napięcie na sterownik nie dochodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik OK. Kilkakrotnie próbowałem się połączyć i zaobserwowałem że sterownik nie może wczytać się do końca i za każdym razem wyskakiwały jakieś "hieroglify"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A innym interfejsem? Innym programem? Czym i jakim kablem się łączysz? Nie raz się spotkałem, że inny kabel sobie radzi z połączeniem a drugi nie i to zazwyczaj w ABSie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że masz racje ... będę musiał skiknąć do kumpla który posiada oryginalny interfejs. Dużo czytałem na ten temat i często wspominają o braku masy. Jak to sprawdzić (naprawić) i czy to akurat błąd przez masę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam Passata 2.0 8v z grudnia 1995r nie znalazłem żadnych informacji które mogły by mi w czymś pomóc a że także mam problem z ABSem ponieważ nie działa mi wcale odświeżę trochę temat i poproszę o jakieś rady bądź sugestie. kontrolka się nie zaświeca ani nie świeci, przy mocnym hamowaniu pedał nie pulsuje, i nie potrafię znaleźć rozwiązania, nie mam Vaga więc nie odczytam błędów, a najdziwniejsze jest to że kontrolki od AiRbagu i kierunków na konsoli środkowej także się nie świecą,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po włączeniu zapłonu lampka od ABSu się nie świeci na czas kilku sekund to masz spaloną żarówkę w kontrolce. Bez VAGa a właściwie kodów błędów, które Ci wyrzuci nikt Ci nie podpowie co może być nie tak bo przyczyn może być sporo: uszkodzony czujnik, pompa/modulator, sterownik... Zacznij od bezpiecznika czy jest w porządku - jeśli tak - podepnij pod VAG i dopiero możemy coś poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhm. w takim bądź razie sprawdzę kontrolki, bo jeśli chodzi o bezpieczniki w skrzynce wydawały mi się ok.a na działanie ABSu ma wpływ stan tarczy?? ja mam tylne do wymiany bo są spalone, z przodu mam nowe tarcze i na 4 kołach nowe klocki. wcześniej były jakieś problemy z elektryką. w tym aucie, z licznikiem itp. jest może ktoś w okolicy Chodzieży który mógł by mi dać diagnozę Vagiem mojego pasiora??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje wymienić czujnik abs koszt nie duży a problemy mogą ustapić,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponuje wymienić czujnik abs

 

skąd wiesz że to czujnik? No i co kolega sadencjusz ma sobie zrobić wyliczankę, który ma wymienić?

 

Jest wiele przyczyn niedziałającego ABSu jak już pisałem wcześniej a nie tylko czujniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponuje wymienić czujnik abs koszt nie duży a problemy mogą ustapić,

 

czujnik to dość częsty problem ale nie ma co wymieniać w ciemno. Trzeba podłączyć vaga lub sprawdzić miernikiem czujnik.

 

lampka od absu może się nie świecić bo: spaliła się żarówka, lub jest odłączona kostka od kontrolki - sprawdź to bo jesli ktoś ją odłączył to abs nie będzie działał

 

stan tarczy/klocków nie ma wpływu na działanie absu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie poprzedni właściciel miał problem z abs-em i wyją żarówkę,żeby nowy właściciel nie widział problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazało się że dioda się spaliła, perzy okazji odkryłem brak diody od airbagu, po rozmowie z poprzednim właścicielem okazało się że dawał do zrobienia wygaszenia i sprawdzenia tą sprawę świecącej kontrolki a oni ja po prostu wycieli, za zapłacone grube pieniądze, po podłączeniu Vaga wyskoczyły mi błędy

 

287 Czujnik liczby obrotów tylny prawy-G44

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

 

1274 Silnik sterujący klapy przepływu powietrza-V71

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

 

takżę kupię czujnik i problem ABS u powinien się rozwiązać,

 

najgorsze jest to że ostatnio zaczęły mi obroty spadać podczas zmiany biegów jak jadę a nawet zgasną auto, Vag żadnych błędów nie wykrył które by się pojawiały cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie zwiazane z ABS-em a nie warto nowym tematem zasmiecac forum. oplaca sie zakladac ABS kompletny moge miec za 150 zl wiem ze duzo roboty ale czy wg jest duza roznica w hamowaniu. pytam bo slyszalem rozne opinie i czy od benyny bedzie pasowal do TDI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem się opłaca

 

jak już zakładasz abs to może pokuś się o taki komplet z EDS-em? przydatny bajer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj jest 96 ale ABS-u nie ma. moze przez to ze z belgii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moj jest 96 ale ABS-u nie ma. moze przez to ze z belgii
Ten sam rok, to samo pochodzenie (poprzedni TDI) - też brak ABSu. Poduszek też nie miał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę podpiąć się pod temat. Mianowicie również mam problem z abs. Nigdzie w necie nie mogę znaleźć takich samych objawów - podobne są ale jednak to nie to samo.

Długo nie działał u mnie abs z powodu niesprawnego czujnika z tyłu. Ok. 2 miesięcy temu czujnik kupiłem - abs wrócił ale na krótko (padł tym razem prawy przód) Znowu trochę to potrwało zanim się za to zabrałem (taka zima w tym roku;P) ale dzisiaj wymieniłem na nowy i zonk - abs-u nadal nie ma. Czujniki sprawdzane miernikiem + zero błędów w sterowniku, kontrolka abs-u niestety nie działa więc nie wiem czy świeci czy nie. Nie mierzyłem rezystancji w kostce sterownika bo każdy przypadek o jakim czytam miał jakiekolwiek zapisane błędy. Sterownik błędy zbiera ponieważ gdy odepnę jeden z czujników to błąd się wyświetla i zapisuje. Po podłączeniu i skasowaniu błędów nie ma abs-u jednak też nie. Macie jakieś pomysły? Prosze o pomoc;] Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozwolę podpiąć się pod temat. Mianowicie również mam problem z abs. Nigdzie w necie nie mogę znaleźć takich samych objawów - podobne są ale jednak to nie to samo.

Długo nie działał u mnie abs z powodu niesprawnego czujnika z tyłu. Ok. 2 miesięcy temu czujnik kupiłem - abs wrócił ale na krótko (padł tym razem prawy przód) Znowu trochę to potrwało zanim się za to zabrałem (taka zima w tym roku;P) ale dzisiaj wymieniłem na nowy i zonk - abs-u nadal nie ma. Czujniki sprawdzane miernikiem + zero błędów w sterowniku, kontrolka abs-u niestety nie działa więc nie wiem czy świeci czy nie. Nie mierzyłem rezystancji w kostce sterownika bo każdy przypadek o jakim czytam miał jakiekolwiek zapisane błędy. Sterownik błędy zbiera ponieważ gdy odepnę jeden z czujników to błąd się wyświetla i zapisuje. Po podłączeniu i skasowaniu błędów nie ma abs-u jednak też nie. Macie jakieś pomysły? Prosze o pomoc;] Pozdrawiam

 

Nie ten dział...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności