Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ja jakieś 3 miesiące temu kupiłem UG8 produkcji Polskiej miały być inne ale wyszło że Polskiej(swoją drogą NIE polecam NORAUTO z Wrocławia) jedna pękła mi na prostej drodze dziura na 2-3 cm :( nie do załatania trzeba było kupić piątą :( Co do samych opon narazie tylko raz jeździłem po śniegu, ruszanie ok trzymanie się drogi też> natomiast na mokrej nawierzchni auto bardzo szybko wpada w poślizg ABS włącza się naprawdę szybko. I tu jestem na prawdę nie mile zaskoczony :( Dodatkowo na tych oponach auto buja się jak kołyska nie wiem dlaczego może dlatego że przesiadłem się z szerokich opon o już niskim bieżniku na węższe i dużo wyższy bieżnik. zobaczymy jak będzie po dłuższej jeździe na śniegu, ale tego się dowiem jak spadnie śnieg. Pozdrawiam Łukasz

Edytowane przez lukazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jakieś 3 miesiące temu kupiłem GU8 produkcji Polskiej

 

W listopadzie kupowałem UG8, ale PERFORMANCE i są made in germany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od listopada jeżdżę na nowych Yokohamach W-drive 195/65/15

 

Teraz troche śniegu spadło , pojeździłem po mieście jak i po trasie ( krajówka, ekspresówka ) i złego słowa powiedzieć nie mogę. Trzymanie w zakrętach dobre, hamowanie, ruszanie na śliskim także jedynym minusem to jest głośna na suchym przy prędkościach powyżej 120 km/h ;)

Testowałem w 4x4 i test nie będzie do końca miarodajny ponieważ ruszanie na śliskim to inna bajka ;) ale nie mam kontroli trakcji a więc przy wyższych prędkościach to prawie ośka jeżeli chodzi o wpadnięcie w poślizg ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miały być inne ale wyszło że Polskiej(swoją drogą

ja też mam ug8 made in germany. jestem baaardzo miło zaskoczony bo drą po śniegu jak szalone, i w świeżym kopnym i ubitym. wcześniej miałem klebery i mówie im STOP!! nie można porównać tych opon, szwagier ma bridgestony blizzaki i też mu sie miska cieszy:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szwagier ma bridgestony blizzaki

 

Też miałem je kupić, wysoka ocena w testach ale nie chciałem opon kierunkowych. Śnieg sporadycznie zalega na drogach po których uczęszczam i wolałem wybrać asymetryczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

debica frigo 2 auto na gwincie i wjeżdzam i wyjedzam gdzie i jak Chce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W listopadzie kupowałem UG8, ale PERFORMANCE i są made in germany.

 

też miałem mieć made in germany ale zorientowałem się dopiero w domu po tygodniu że mam made in Polen, to jeden powód dla którego nie polecam NORAUTO Wrocław a powodów jest dużo. Co da samych opon nie miałęm jeszcze w 100 % szans ich sprawdzić w warunkach prawdziwej zimy zobaczymy w lutym bo jadę w góry :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.passat b6 2010r.

2.goodride

3.215/65/16

4.alu

5 kontynuacja po poprzedniku

6.super trakcja na śniegu i błocie pośniegowym

7.fatalnie głośne (jak by łożyska w kołach huczały)

8.Wasza opinia na temat opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu przejechałem pół Polski i z powrotem i aż żal mi zdzierać zimówek, bo jakoś zima tej wiosny zapomniała przybyć do nas.

Mam Klebery Krisalp, są bardzo miękkie (dobiłem więcej powietrza, bo wciąż wydaje mi się, że za mało), dość ciche, ale powiedzcie gdzie ten śnieg?! pojadę i sprawdzę ich zachowanie

:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tez mam Klebery Krislapy 205,55,16 91H i tez mam wrażenie ze jest ciągle za mało powietrza :)

co do ich miekkości bo bym powiedział ze są sednio miekkie np w porównaniu do Conti to Conti jest jak gąbeczka a Kleber twardszy

co do scierania to widze ze nie jest zle a nawet bym powiedzaił ze bardzo dobrze mam porównanie na poprzedni sezon gdzie miałem Frigo to Frigo szybciej sie zdzierała niz kleber

auto mam po lekkim tuningu wiec mocy mu nie brakuje i koła napedowe dość czesto boksuja i poczatkowo to sie martwiłem o Klebery bo to nowki sztuki a mysl byla taka by starczyly na pare sezonow 3-4 ale chyba moje obawy sie nie spełnią :P

dodam iz opony pochodza z niemieckiej dystrybucji bo było taniej tam kupić jak na ogłoszeniach w internecie w PL :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie, tak obserwując allegro można trafić na jakieś tam promocje opon zimowych, zainteresowały mnie ;

- http://allegro.pl/michelin-alpin-a4-195-65r15-4szt-2013r-wys-gratis-i4131894036.html

produkcji włoskiej- nie wiem czy dobre,

i

- http://allegro.pl/wyprzedaz-195-65-r15-goodyear-germany-okazja-i4131027752.html

różnica w cenie nie zbyt duża , tylko problem w podjęciu trafnego wyboru.

Jakie byście polecili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Dayton DW 510 przód i tył. Bardzo dobra jakość i cena . Dobrze sobie radzą w śniegu, jeszcze mnie nigdy nie zawiodły, a mieszkam w górach. są w sumie ciche jak na opony zimowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja ostatnią zimę przejechałem na Uniroyal MS 66 PLUS. Bardzo stabilne i ciche. Mieszkam na osiedlu, gdzie jest pewna górka, która weryfikuje stan opon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanko o jakieś zimówki rozmiar 16 do B6 ?? Ktoś coś poleca ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ts850. Dobre są, trochę głośniejsze, nie przeszkadza to zbytnio i miękkie przez co niepewnie się czuje na zakrętach. Z wyjazdem gdziekolwiek nie miałem problemów, może tylko raz pod stromą górę po oblodzeniu drogi. Reszta na plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ktoś miał z takimi oponami do czynienia lub słyszał coś o nich :

 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/vredestein-quatrac-3-205-55-r16-91-v#69306772

 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/bridgestone-blizzak-lm32-205-55-r16-94-h-xl#67639229

 

Vredestein jakoś do mnie nie przemawia całoroczna opona , a mogę mieć obie taniej o jakieś 50 niż na oponeo może nawet i więcej to cena ciekawa myślę

 

Lub jeszcze te :

 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/fulda-kristall-control-hp-205-55-r16-91-h-mfs#64597170

 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/kleber-krisalp-hp-2-205-55-r16-91-h#65798627

 

http://allegro.pl/uniroyal-plus-77-205-55-r16-91t-gratis-2014-radom-i4453952479.html#tabsAnchor

 

Na tą chwilę wybieram fuldę , do końca miesiąca chcę zamawiać .

 

Ktoś coś ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez bartekzks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakoś do mnie nie przemawia całoroczna opona

 

Jeśli zimą nie wyjeżdżasz za bardzo poza miasto, a jeżeli już to po głównych drogach i nie w góry, to całoroczne opony możesz brać śmiało. Przejeździłem już na wielozezonówkach dwie zimy i nie mogę narzekać. Tzn. nie jest to to samo co zimówka - w typowo zimowych warunkach jest gorzej niż na zimówkach, ale przy spełnieniu warunków, o których napisałem na początku, można jeździć spokojnie.

 

P.S. Avatar trochę niefajny - utrwala negatywne stereotypy na temat kierowców VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności