Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednio w 3B6 używałem Goodyear Ultragrip 7+ 195/65R15 91 T albo H. Z tego co pamiętam w teście ADAC były w pierwszej trójce. Przejechałem w trakcie trzech sezonów ponad 43500km, w tej chwili głębokość bieżnika to 5mm. Jestem bardzo z nich zadowolony. Naprawdę świetne opony. Są niestety dosyć głośne - to ich jedyna wada. Walory trakcyjne za to rewelacyjne ;)

 

Teraz do 3C5 planuję zakup Continental ContiWinterContact TS850 205/55R16 94H. W zeszłym roku nr 1 w teście ADAC (to dla mnie wiarygodne źródło informacji). Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

 

ps.

znalazłem test ADAC z 2008 roku

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2008_Winterreifen_Test_195_65_R15.aspx

faktycznie: hałas 3, za to zużycie 1,1 ;) (im mniej, tym lepiej)

Edytowane przez postmortem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja będe jeżdził na takich MYKI Winter TS790. 195/65/R15 i-continental-ts790-195-65r15-91t-bieznikowane.jpg w tą zime bedzie juz trzeci sezon jezdzenia i jak dla mnie są super :D a jesli ktoś sie boi bieżnikowanych to polecam Sava Eskimo S3+ 195/65R15 91 T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodyear Vector 4 Seasons - super opony na zimę, wiosnę, jesień i lato a także na świątek, piątek i niedzielę - bez upierdliwych wizyt u gumiarzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co założyć do passata 4x4 nie alltrack, 4 typy?

 

1. GOODYEAR ULTRA GRIP 8

2. CONTINENTAL CONTIWINTERCONTACT-TS-830 lub 850

3. Pirelli Sottozero Serie 3

4. Michelin ALPIN A4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko ja przeglądam te rankingi, również zastanawiam się jakie opony wybrać.

Zastanawiam się nad Michelin Alpin A4 lecz martwi mnie trochę opinie że są bardzo głośne a druga opcja to Continental ContiWinterContact TS850.

 

Tutaj ma dwa linki o tych oponach:

 

http://www.opony.com.pl/testy-opon-zimowych/michelin/alpin-a4/?p=2,42,4997&page=3

 

http://www.opony.com.pl/testy-opon-zimowych/continental/contiwintercontact-ts850/?p=2,25,8715#opinie

 

Ma ktoś może takie opony u siebie i zdać jakąś rzetelną relacje na ich temat

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na teraz jestem zdecydowany na GOODYEAR ULTRA GRIP 8, ale jeszcze czytam przeglądam kolega namawia mnie na uniroyale!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na UG7 i jak dla mnie porazka.

Jeździłem także na dunlop 3D i takie kupię w tym roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeździłem na UG7 i jak dla mnie porazka.

 

Zgadzam się, na sniegu i suchym ujdzie, ale jak się robi błoto pośniegowe, albo jak jest mokro... to jazda jak na łyżwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym roku kupiłem CONTINENTAL CONTIWINTERCONTACT-TS- tylko nie pamiętam czy 830 czy 850.

Co do przyczepności nie mam porównania do innych opon w tym samochodzie, ale nie narzekam. Napewno mogę je pochwalic za to że są ciche. W sumie to są cichsze od moich letnich michelin na mokrej nawierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja będe jeżdził na takich MYKI Winter TS790. 195/65/R15 [ATTACH=CONFIG]107738[/ATTACH] w tą zime bedzie juz trzeci sezon jezdzenia i jak dla mnie są super :D a jesli ktoś sie boi bieżnikowanych to polecam Sava Eskimo S3+ 195/65R15 91 T

 

Potwierdzam pozytywne wrażenia z jazdy na ESKIMO S3+, żadnych niespodzianek no i ta cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na UG8 i dla mnie na mokrym i błocie opony jak najbardziej OK. Na śniegu trochę gorzej ale tragedii też nie było. Co prawda jeździło to na golfie 3 i 14" a nie pasku, ale model ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przed ostatnią zimą KELLY 195/65/15 i nie powiem nic złego ;) Tyle że jeżdząc dość ostro "zgubiłem" 3mm bieżnika w 8 tys km :P Za to tylnia ośka jak nowa :D

 

min[1].jpg

 

W tym roku będe jeździł na nich dalej (zamienię przód z tyłem) ale jak będzie lipa to wskakują:

 

Michelin Alpin A4 195/65/15 ;)

 

225-45-17-HR-Michelin-Alpin-A4-Winter-Tyres__PI_3787_0_0_600_600_600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod długich poszukiwaniach zakupiłem właśnie cztery Michelin Alpin A4 :)

 

Mam nadzieję że będę zadowolony, poczekam do zimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za wczesnie zakupiłeś? Ja na swoich Debicach Frigo Directional smigam już 4 lata .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam omijać z daleka opony zimowe Rikken. Miałem je w poprzednim aucie (Civic), po zmianie na Dębice Frigo było duuuużo bezpieczniej.

A w Pasku mam nokian Hakkapelita 7 - bardzo przyjemne opony:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

A co myślicie na Dunlop SP Winter Response 2, nowość z tego roku, poprzednik jedynka był robiony 4 lata temu, nie ma na razie opinii, tylko opis producenta i jakieś tam artykuły poświęcone nowością. Link poniżej.... Chyba ze macie jakąś ciekawą propozycje coś sprawdzonego. Do domu mam podjazd tak ze 400 metrów ciągle pod górę, na starych oponach "no name" w ciągu zimy udało sie podjechać tylko kilka razy i nawet ASR nie pomagał :(

 

http://www.opony.com/parametry-opony/dunlop-sp-winter-response-2-195-65r15-95-t

 

dzięki za opinie i sugestie

 

Pozdraiwam

 

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie za wczesnie zakupiłeś?

 

teraz sa tańsze...

 

Obserwowałem na lokalnej tablicy komplet kół 195/65/15 z oryginalnym felgami VW. Opony 2011 rok Dunlop 3D w stanie idealnym. Telefon do gościa dwa tyg temu, cena 850 zł do wzięcia za 800. Dzwonie dzisiaj są, oczywiście, cena 950 :D

Gościu posiada kilkanaście kompletów samych kół, ma dojście gdzieś w Niemczech i tylko to sprzedaje w stanie idealnym a sezon się zbliża...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

co sadzicie o oponach zimowych typu RUN FLAT, mam okazje kupic uzywki z 2012 Pirelli z bieznikiem 7,5-8mm wiec jak nowe tylko jest jedno pytanie czy takie opony nie beda za twarde i nie ucierpi na tym komfort jazdy bo przeciez w zimie jest wiecej nierownych drog (dziury w asfalcie i lodowe nierownosci na drogach)

jakie jest wasze zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności