Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Janusz jestem ciekawy czy Ty się nie mylisz jak piszesz panie dokładny.

http://www.opony.com.pl/artykul/rzezba-bieznika-budowa-i-rodzaje/?id=105

Jak niewiesz co to "rzeźba bieżnika" poczytaj sobie a dopiero się udzielaj.

Edytowane przez rafus1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co ma żeźba bierznika do funkcjonalności jak ktoś tak kupuje opony to jestem pełen podziwu.

Jak nie Kumho to na Goodyear Ultra Grip 7+ także jeździłem i są bardzo dobre.

 

Nie kupuję tylko stwierdzam że lepiej wygląda, a co do wyglądu to też dużo widać czy odprowadza wodę czy nie np. Więc nie wiem o co Ci zbytnio chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Janusz jestem ciekawy czy Ty się nie mylisz jak piszesz panie dokładny.

http://www.opony.com.pl/artykul/rzez...odzaje/?id=105

Jak niewiesz co to "rzeźba bieżnika" poczytaj sobie a dopiero się udzielaj.

Każdy się myli ale nie każdy ośmiesza a dobre rady zostaw dla siebie. Zamiast ubrać to w żart starasz się wdawać w polemiki - Miszczu.

pozdrawiam

A wracając do tematu opon . Dzisiaj założyłem NOKIAN WR G2 195/65/R15 na stalówki. Pojeżdzimy , zobaczymy.

Unikalny asymetryczny bieżnik, o blokach w kształcie klina ma gwarantować pewne prowadzenie na każdej nawierzchni- w błocie pośniegowym, na ośnieżonych, mokrych i suchych nawierzchniach. Dodatkowo przyczepność opony Nokian WR G2 poprawiają wygładzone rowki. Na zewnętrznej stronie opony konstruktorzy umieścili szereg ostrych krawędzi i nacięć, dzięki którym opona ma doskonale trzymać się drogi i sprawiać, że kierowanie samochodem na ostrych zakrętach nie jest problematyczne.

Tak reklamuje producent a jak wygląda w praktyce funcjonalność tej opony w tych warunkach, niebawem sie przekonam.

Edytowane przez niki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujac w maju passata przy zakupie dostalem ultragripy z konca 2008roku, wiec o jezdzie na nich nie wiele napisze.

Natomiast mialem ten sam model opon w e39 2001rok touring i nie za bardzo zadowolony bylem z nich, kiepsko sprawowaly sie w wysokim sniegu, na suchej osolonej nawierzchni przy minusowej temp gdyby nie asc to bylbym w rowie - pokonujac zakret przy predkosci okolo 70km/h.

Pozostaje poczekac jak zamontuje zimowki do passka , jak one beda sie zachowywac.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Dziś zakupiłem opony zimowe Lassa Snoways ERA 91T. Czy możecie mi powiedzieć, czy dokonałem dobrego zakupu czy wyrzuciłem pieniądze w błoto??

Prosze o opinie i odpowiedź

pozdrawiam

 

zrobiłeś bardzo dobrze. będziesz 300% zadowolony.

przejeździłam poprzednią zimę na nich i przeszły moje najśmielsze oczekiwania.

uparłam się na continentale i już stały na kupce przy maszynie gotowe do zmontowania, ale małżonek uparł się, żeby założyć właśnie lassa snoways era u mnie 205/55r16. powiedział, że ten bieżnik jest super i na pewno będą dobre. nie byłam zadowolona z wyboru tym większe było moje zaskoczenie, że się tak rewelacyjnie sprawują. w tym roku po raz pierwszy od jakiegoś czasu nie zmieniam zimówek na inne. tak dobrze, to jeździło mi się tylko na nokianach wr, a na tych jest jeszcze lepiej. moje opony nie mają prawa się ślizgać, bo ja się boję - a wierzcie mi - testuję co zimę inne bo mam możliwość. poza tym opinie klientów i wciąż rosnąca sprzedaż "bo jeździłem kolegi autem i miał te opony" lub "kolega polecił" i "dowiedziałem się, że u was kupię opony lasso" :)

świadczą, że coś w tym jest. jest to opona z siliką, jest dosyć głosna i agresywna - co lubię w oponach a i jeszcze - mają rant ochronny -dobrze jak ma się zimowe alusy.

nie dziwię się, że wiele osób nie słyszało o tych oponach, ponieważ sprzedają je tylko wybrane serwisy, a niedostępne są w sprzedaży internetowej - taka polityka firmy.

jest to opona produkowana przez bridgestone w najnowocześniejszej fabryce w Europie, znajdującej się w Turcji. nie jest to opona z niskiej półki.

widziałam test w adac i osobiście na własne oczy miałam okazję zobaczyć jak opony nr.1 z tego zestawienia mieliły na nieodśnieżonym podjeździe pod bramą i musieliśmy wypchnąc auto. potem małżonek wjechał naszym autem pod sam dom i rozjeździł śnieg na całym podjeździe i dopiero opony nr1 w teście dały sobie radę z wjechaniem. oj rzucał wujek czapką, wymachiwał nam przed nosem wydrukowaną stroną z testu adac. :)

ogółem: w testy wierzymy, ale nie do końca. dobrze, jeśli mamy zaufanego gumiarza, co prawdę nam powie, dobrze jeżeli ma on pojęcie o swojej pracy - czego wszystkim życzę. bezpiecznej zimy bez poślizgów i stłuczek !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest to opona produkowana przez bridgestone w najnowocześniejszej fabryce w Europie, znajdującej się w Turcji.

 

Uściślijmy - ta fabryka znajduje się w Azji, nie w Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Turcja nie jest krajem UE

kolejny wynalazki zakłada ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolejny wynalazki zakłada ?

 

Znaczy ? Bo nie "chytam" ... Ja mam Nokiany ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem buty z indeksem T i podobno mam problem. Nasi nie, lecz policja z za Odry ściga za za niski indeks. Nieważne, że nie przekraczam określonej w indeksie prędkości, ważna jest prędkość maksymalna podana przez producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem buty z indeksem T i podobno mam problem.

Tak to się kończy jak głównym czynnikiem jest cena.

Pozostaje Ci przekonywać policjantów, że Twój bolid nie osiąga prędkości 190 km/h.

A tak na marginesie to te kapcie warte były ewentualnych kłopotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o oponach uniroyal ms66 w rozmiarze 195/65 r15? Ewentualnie jakie inne warte założenia w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem buty z indeksem T i podobno mam problem. Nasi nie, lecz policja z za Odry ściga za za niski indeks. Nieważne, że nie przekraczam określonej w indeksie prędkości, ważna jest prędkość maksymalna podana przez producenta.

Też mam opony zimowe z indeksem T ale ciekaw jestem skąd policja wie jaki indeks dla poszczególnych samochodów modeli itp. bo nawet passaty b6 mają różnie podane jak koledzy pisali więc ja podchodzę spokojnie do tematu bo w dowodzie rej. to takiego wpisu nie masz więc pytam na jakiej podstawie policja podczas kontroli może zakwestionować indeks opon w kodeksie drogowym pisze jakie mogą być opony ale o indeksie nic nie ma więc spokojnie bym podchodził do tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B5-Dunlop SP Winter Sport 3D

B6-Pirelli Sottozero W210

żadnych większych zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zadowoleni z Good Year'a UG7, jaki macie kraj produkcji? U mnie Słowenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie zadowoleni z Good Year'a UG7, jaki macie kraj produkcji? U mnie Słowenia.

U mnie Niemcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie Niemcy.

u mnie tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności