Skocz do zawartości
Gość gregfr

odpala na 3 gary

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gregfr

Witam. mam taki problem mój B5 1,9tdi 90km odpala tak jakby na 3 gary. Jak go za krótko pokrece rozrusznikiem to silnik szarpie, terkoce, jak ciągnik, mało nie wyleci . Jak pokręce o 0,2s dłużej to jest ok. Dodam że obroty trzyma ok. Może to pompowtryski? dzięki za odpowiedz. Greg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregfr

hmmm może ktoś coś podejrzewa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregfr, dwie sprawy. Po pierwsze AHU nie posiada pompowtrysków. Po drugie przypnij auto pod VAG, wtedy dowiesz się wstępnie co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź świece żarowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam zaśmierdły temat - od pewnego czasu pojawia się to samo w moim AFN. Dzieje się tak zawsze, kiedy silnik jest nagrzany, nigdy na zimnym. Jak za krótko przytrzymam kluczyk przy zapalaniu to wskakuje na 3 gary, telepie, rzęzi i za nic sam się nie poprawi, trzeba zgasić. Jak przytrzymam dłużej to wskakują wszystkie cylindry - o ile można tak napisać. Zapalając auto i trzymając kluczyk dłużej najpierw czuć jak zapala tylko na 3 gary a za chwilę wskakują wszystkie. Nniestety dzieje się to coraz częściej - co to może być ? Wtryski, rozrusznik, ECU, pompa - dawki ?

 

Dodam, że objawy pojawiły się po modyfikacjach softu i mechaniki, na serii nic takiego nie miało miejsca.

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w AHU, na logach nic nie widać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanie jakie grupy należało by zlogować żeby poszukać problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boruch27

Mam ten sam problem i rowniez nie wiem co sie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podjedz do kogos zeby ustawił ci dawke startową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek.K

Witam serdecznie, jestem nowym forumowiczem ... mam dość duży problem i potrzebuje rady lub kierunku problemu.. już pisze posiadam paska 1.9 tdi 115 km z 99 roku i teraz przekręcam kluczyk zapalają sie swiece żarowe i jak szybko zgasną to odpala normalnie jeśli palą się dłużej powiedzmy 3-4 sekundy silnik odpala ale wchodzi na wysokie obroty i spada ją w okolice 1000 jeśli natomiast zapali się i świeci długo nawet do 10 sekund to silnik jakby odpalał na 3 gary przy wysokich obrotach zaczyna nim telepać kopcić i tak przez jakieś 3-4 sekundy i się uspokaja i jakby było wszystko oki , sprawdzałem na kompie i to co wychodzi to sporadyczny błąd połączenia pompy paliwa .. dzieje mi się tak coraz częściej i już mam nerwy

 

Proszę o możliwą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podjedz do kogos zeby ustawił ci dawke startową.

 

Ja zwiększyłem dawkę startową na max (33268) i nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze zielonyB5 raczej chodziło o regulację na pompie - u mnie jest wyregulowana dawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, na pompie można ustawić dawkę ale nie chodzi o startową. Ja na pompie mam ustawioną na 3,0mg/R więc nie jest za mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba za duża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności