Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

i targuj sie o jakieś akcesoria typu dywaniki parasolka i takie tam duperele :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breloczki i inne gadżety to na pewno dorwiesz ;) Moze i warto pomierzyc go miernikiem, ale czy nie będzie to trochę wiało wsią ? Ja bym się wstydził mierzyc NOWE auto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym się wstydził mierzyc NOWE auto

Gdybym kupował auto za 100 kafli na pewno bym się nie wstydził...

 

 

Powiedz żeby z warsztatu przynieśli Ci miernik lakieru i obadali całego. Jak nie będą chcieli odmów przyjęcia i już.

 

Najbardziej rozwaliło mnie stwierdzenie w tym ogłoszeniu :

"OFERUJĘ DO SPRZEDAŻY VW PASSATA Z NAJMOCNIEJSZYM I BARDZO OSZCZĘDNYM SILNIKIEM 2.0 TDI 170 PS(TRWALSZY, CICHSZY I OSZCZĘDNIEJSZY OD WERSJI 140 PS.)"

 

Też to wyczytałem i trochę się zaśmiałem no ale może ma TURBO mocniejsze kto wie... :D

 

W Warszawie u Szewczyka wołają za to 470pln i oprócz przebiegu i błędów niczego konkretnego się nie dowiesz.

...trochę dziwne ceny walą za sprawdzenie samochodu :D no ale czego się nie robi żeby nie mieć niespodzianek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
targuj sie o jakieś akcesoria typu dywaniki parasolka i takie tam duperele

Dziękuję wszystkim za udzielone odpowiedzi. Trochę mnie "zmroziło" z tymi uszkodzeniami w transporcie. Ale miernik i kogoś doświadczonego wezmę. A o co chodzi z tymi dywanikami - to znaczy, że wydadzą mi samochód bez dywaników ? Jak spisywałem zamówienie to sprzedawca oświadczył, że bez dywaników nikt od nich nie wyjeżdża. Ale w zamówieniu tego nie mam. Czytałem też na forum, że można nie dostać chlapaczy ale to chyba niemożliwe bo to część składowa auta i w kodeksie drogowym jest nakaz ich używania (jak apteczka). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale miernik i kogoś doświadczonego wezmę.

Nic nie bierz chłopie! Powiedz im żeby ktoś z serwisu przed wydaniem Ci go obadał i wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wszystkim za udzielone odpowiedzi. Trochę mnie "zmroziło" z tymi uszkodzeniami w transporcie. Ale miernik i kogoś doświadczonego wezmę. A o co chodzi z tymi dywanikami - to znaczy, że wydadzą mi samochód bez dywaników ? Jak spisywałem zamówienie to sprzedawca oświadczył, że bez dywaników nikt od nich nie wyjeżdża. Ale w zamówieniu tego nie mam. Czytałem też na forum, że można nie dostać chlapaczy ale to chyba niemożliwe bo to część składowa auta i w kodeksie drogowym jest nakaz ich używania (jak apteczka). Pozdrawiam

 

 

Witaj. Ja wyrwałem wszystko co się dało. Nakładki alu na progi, parasolka, apteczka, kamizelka, gaśnica, dywaniki gumowe, chlapacze też i breloka dołożyli za free. Nie wiem ile z tych 'gadżetów' i tak powinni dać i tak. ale myślę że parasolki nie dają każdemu.

 

 

Jestem tylko ciekaw (ale może to inni odpowiedzą), dostałem dywaniki gumowe ale welurowych nie dostałem. Czy z nowym paskiem powinny być dywaniki normalne czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie normalnie dają welury ale jak już tyle wydarłeś to i gumowe dostaleś :) u mnie szwedzi mieli tylko dywaniki gumowe z przodu, a z tyłu wogle nie było i na własną reke trzeba było dokupić :)

Edytowane przez rad0330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też to wyczytałem i trochę się zaśmiałem no ale może ma TURBO mocniejsze kto wie...

Turbo akurat nie podlega dyskusji, bo jest 2 razy większe ale najbardziej rozbawiło mnie, że jest oszczędniejszy - w praktyce średnio spala ok. 1ltr/100km więcej od wersji 140KM :) - sprawdzone namacalnie na kilkudziesięciu egzemplarzach (w naszej firmie 50% floty to passaty 140 i 170KM).

 

...trochę dziwne ceny walą za sprawdzenie samochodu no ale czego się nie robi żeby nie mieć niespodzianek

Jak to powiedzieli, cena zależy od modelu i marki, za Audi A4 wołają ponad 600pln :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie normalnie dają welury ale jak już tyle wydarłeś to i gumowe dostaleś :) u mnie szwedzi mieli tylko dywaniki gumowe z przodu, a z tyłu wogle nie było i na własną reke trzeba było dokupić :)

 

no właśnie welurowych nie dostałem ... chyba się tam jutro przejadę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle można wytargować przy odbiorze? :) Na 2009 pewnie łatwo, ale na 2010 to za dużo się nie wytarguje? Czyli z tym miernikiem, to śmiało można ich prosić, żeby kogoś podesłali i nie trzeba przychodzić ze swoim sprzętem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem też na forum, że można nie dostać chlapaczy ale to chyba niemożliwe bo to część składowa auta i w kodeksie drogowym jest nakaz ich używania (jak apteczka
To akurat nei trafiles bo nei sa obowiazkowe i czy je dostaniesz czy nie zalezy od salonu. nic na ten temat w kodeksie drogowym nie masz, zreszta apteczka od jakeigos czasu tez juz nei jest obowiazkowa w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą chlapacze w B6 szczególnie w wersjach sportline są tak nisko, że praktycznie przy każdej poprzecznej nierówności szorują po asfalcie. Sam ich nie mam i uważam, że auto bez nich wygląda znacznie lepiej, natomiast praktyczność mówi inaczej i za każdym razem kiedy wjeżdzam do garażu muszę namęczyć się żeby oczyścić ze śniegu całą długość podwozia pod progami i tylnym zderzakiem. Gdybym tego nie zrobił rano nie wsiadłbym do auta, bo w garażu byłoby 5cm wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i za każdym razem kiedy wjeżdzam do garażu muszę namęczyć się żeby oczyścić ze śniegu całą długość podwozia pod progami i tylnym zderzakiem

 

z chlapaczami też nie jest kolorowo :) pod tylnim zderzakiem normalnie zbiera sie śnieg, a w przednich nadkolach przez te chlapacze to juz wogle masakra :( czasami nawet łopata blota pośniegowego z jednego nadkola wychodzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w AXA wyliczylo mia wartosc pojazdu w kalkulatorze 83300zl - hehe masakra

 

 

Dlatego tyle wyliczyli, żeby pobrać większą składkę.

A jak bedziesz miał szkodę za tydzień to wezmę z innej książki i bedzie dużo mniej warty.

Poza tym casco masz na rok, więc jak bedzie szkoda za 11 mies to i tak obniżą wartość.

Mój sposób jest taki, że ubezpieczam na wartość jakby auto było o rok starsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radze sprawdzić czy lista wyposażenia sie zgadza, bo nieraz słyszałem że kogoś oszukali.

A potem były utarczki słowne.

Jak masz miernik to sprawdz grubość lakieru, często zdarza się że auta przy transporcie uszkadzają. Maluja na nowo i jak nowy.

Zrobię tak jak pisze kolega Vallentino. Jakoś nie do końca ufam sprzedawcom w salonach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego tyle wyliczyli, żeby pobrać większą składkę.

A jak bedziesz miał szkodę za tydzień to wezmę z innej książki i bedzie dużo mniej warty.

Poza tym casco masz na rok, więc jak bedzie szkoda za 11 mies to i tak obniżą wartość.

Mój sposób jest taki, że ubezpieczam na wartość jakby auto było o rok starsze...

 

a ktory ubezpieczyciel jest najbardziej sensowny. zeby nie zdarl za bardzo przy ubezpieczeniu i zeby nie bylo problemow z ewentualnym wyplaceniem odszkodowania?

a i jeszcze maly offtop ale tutaj wiecej ludzi zaglada a poniewaz mam jeszcze mala liczbe komentarzy nie moge zakladac nowych tematow...

Wie ktos skad moge sciagnac instrukcje obslugi do B6 (pdf)? mam tylko obcojezyczna:/ Pisalem tez do salonow VW i ewentualnie moge kupic za 220zl instrukcje +80zl (obsluga radia/nawigacji)

Edytowane przez login_87
uzupelnienie wpisu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ubezpieczam się od zawsze w pzu.

O ile z oc sprawcy zawsze wzywam policję i jestem w stanie wyegzekwować odszkodowanie, to z casco bywa różnie.

Z pzu nie miałem nigdy problemów, o innych różnie słyszałem.

O instrukcję napisz do vallentino albo moro1981.

Oni poratują Cię scanami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ubezpieczenia w Allianzie/Hestii to lepiej ubezpieczyć się odrazu w VW [Pakiet] bo jest taniej niż np. inwidualnie w Allianzie/Hestii przynajmniej tak było jak ja ubezpieczałem

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

u mnie oc/ac/nw w PZU wyszło o 700 zł mniej rocznie jak w VW (bez żadnych zniżek na ac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu ubezpieczenie w Hestii... takniej o 1100 zl w porownaniu z PZU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności