Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz to Kenwood DNX 521 DAB

 

Bardzo ładny ale cena powala!

 

Stig a powiedz mi - jesli wiesz czy np RNS 310 lub RNS 315

 

$_57.jpg

 

podejdzie do mojego CC , a jeśli tak to czy tylko trzeba wymienić radio czy trzeba jeszcze jakieś inne zabiegi będzie stosować aby pacjent ożył

 

obecnie mam RCD510 ale chce wymienic na cos z navi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz potrzebował radio i antenę, bo prawdopodobnie jej nie masz. Do tego kabelek, aby to zakodować i to wszystko.

Jak znowu ktoś pożyczy rns510 z mojego passat'a, to kupię Kenwood'a, bo aktualizacja rns to horror.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info Stig

a moze jeszcze doradzisz który model lepszy 310 czy 315

 

bo widze na jebaju po 170 funciaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rns315 jest nowszy, to jego lepiej kupić, łatwiej będzie go potem aktualizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam RNS-315 w swoim i jestem bardzo zadowolony. Nie ma bajerow, ale jest bardzo praktyczny i szybki. 315 w odroznieniu od 310 ma w sobie bluetooth, ktory swietnie paruje sie z telefonem.

 

Cena aktualizacji mapy nie jest mala. Kilka dni temu dostalem oferte na maila z VW -- koszt 687 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam RNS-315 w swoim i jestem bardzo zadowolony. Nie ma bajerow, ale jest bardzo praktyczny i szybki. 315 w odroznieniu od 310 ma w sobie bluetooth, ktory swietnie paruje sie z telefonem.

 

Cena aktualizacji mapy nie jest mala. Kilka dni temu dostałem ofertę na maila z VW -- koszt 687 PLN.

 

Dzieki Jack za info - tez doszedłem do wniosku ze po co przepłacać za rns 510 jak można mieć 315

 

co do oferty - to troszkę przesadzają z cenami :mlotkiem

 

a jest możliwość zrobienia aktualizacji bez wizyty w serwisie? bo jak tak to zapewne wkrótce ktos będzie to robi w bardziej przystępnych cenach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie w przypadku 315 nie da się chyba tak jak przy 510.... tylko serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie, pewnie wkrótce i na to znajdą jakieś rozwiązanie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie w przypadku 315 nie da się chyba tak jak przy 510.... tylko serwis

Gdzieś w internecie widziałem, że jakaś firma tym się zajmuje w UK, jak znajdę to wkleję link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w pl ale w uk to sprzedają na kartach sd, wiec

 

- czy da sie to skopiować

- czy ewentualnie ta samą karta da sie zrobić aktualizacje w kilku autkach

 

bo jeśli tak to można zebrać sie w 10 - 15 osób i koszta beda znikome

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak w pl ale w uk to sprzedają na kartach sd, wiec

 

W Polsce też jest 30 droższa niż na cd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak w pl ale w uk to sprzedają na kartach sd, wiec

 

- czy da sie to skopiować

- czy ewentualnie ta samą karta da sie zrobić aktualizacje w kilku autkach

 

bo jeśli tak to można zebrać sie w 10 - 15 osób i koszta beda znikome

 

no właśnie o to SD chodzi.....

mapa przypisana do konkretnej karty i działa jak karta w navi, kopiowanie na drugą nic nie daje, system nie rozpoznaje karty,

próbowałem się kiedyś bawić z mapami na SD, prostymi i nie tylko sposobami się nie da, na więcej prób nie miałem czasu,

ostatnio dość popularna metoda na dystrybucje z mapami (samochodowe, żeglarskie itd) póki co dość skuteczne na domorosłych hakerów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fiu, fiu, fiu. Tak pro forma wypadałoby wywalić w kosmos posty dotyczące piractwa map. Z drugiej strony, ceny aktualizacji to jakaś kpina. Całkiem dobre urządzenie w tej cenie można kupić z dożywotnią aktualizacją map. Jakaś paranoja. VW sam nie "produkuje", a dostawców map jest dwóch liczących się w świecie, więc skąd te absurdalne ceny ? Pazerność serwisów i nie dotyczy to tylko koncernu VW niestety.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

zresztą umiejscowienie navi w tym miejscu jest fatalne. Zmusza kierowcę do oderwania wzroku z toru jazdy. Audi to zmieniło, VW , Skoda i SEAT tkwią dalej w tym samym rozwiązaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widział kolega rozwiazanie w nowym pasku B8 tam juz jest troszku inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś po VIN WVWZZZ3CZ6E079334 sprawdzić i napisać mi jaki dokładnie mam silnik, oraz wersję wyposażenia a także na co zwrócić uwagę podczas pierwszych dni eksploatacji. Kupiłem kilka dni temu B6 z 2005r przebieg 201tyś i jak na razie nie mam się do czego przyczepić, wszystko fajnie działa, silnik równo pracuje a w książce jedynie wpis o wymianie turbiny przy 180tyś zwrócił moją uwagę. Cena była okazyjna więc wietrzę jakieś niespodzianki, choć poprzedni właściciel twierdzi, że z autem nigdy nie miał problemów.

Kombiak do tej pory jeździł we Francji a ostatnie dwa lata stał w Polsce w garażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , dzień dobry jako że jestem nowym użytkownikiem forum i noszę się z zakupem B6 chciałbym abyście powiedzieli mi różnice między tymi nawigacjami, czy one w PL dobrze hulają czy aktualizacje są dosyć drogie ?? Poniżej fotki tych nawigacji wszędzie szukałem różnic ale może wy mi pomożecie.

 

[ATTACH=CONFIG]123777[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]123778[/ATTACH]

 

 

[ATTACH=CONFIG]123779[/ATTACH]

 

Właśnie te passaty które oglądałem i jestem zainteresowany maja te navi i są mniej więcej w tej samej cenie. Wiem, że pytam już o szczegóły ale powiedzcie którą najlepiej wybrać ?? Za każde info będę wdzięczny :)

Dzięki i pozdrawiam

 

 

Panowie a jeszcze pytanie znalazłem taka navi jeszcze w passacie, znacie ją może ??

nawigacja.jpg

 

nawigacja 2 .jpg

 

nawigacja 3.jpg

 

lepsze od tych co sa wyzej czy gorsze ?? ktora najlepsza ??

Edytowane przez urbinio
dopisane teksu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a jeszcze pytanie znalazłem taka navi jeszcze w passacie, znacie ją może ??

[ATTACH=CONFIG]123951[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]123952[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]123953[/ATTACH]

 

 

 

 

 

lepsze od tych co sa wyzej czy gorsze ?? ktora najlepsza ??

 

 

 

1 to RNS 310 cy tam 315 jest to ori VW navi mapy zaktualizujesz tylko w ASO , to radio obsługuje OPS

 

2 to mfd 2 starsza navi nie obsługuje OPS nie wiem jak z aktualizacjami w tym przypadku

 

3 to CHINIOL jakiś tzw kombajn ma wszystko w sobie sam mam chinola u Siebie , są różne wersje co obsługują OSP i takie co nie co do map to wgrywasz na kartę pamięci auto mapę lub inną jak wolisz i działa

 

jakbym JA kupował którąś z tych to albo CHINIOLA albo RNS ( tylko tu te aktualizacje bolą )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał tylko i wyłączone RNS. Dostęp do softów i map wszelaki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A że tak głupio się zapytam co to jest OPS ??

czyli z tych 6 navi co wrzucilem (3 strona 284) ta RNS jest najlepsza ??

Łysy nie bedzie problemow z jej aktualizacja ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łysy nie bedzie problemow z jej aktualizacja ??

 

Jak dobrze popytasz kolegów na pw to nie będzie ;) chyba wiesz o czym piszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności