Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Obecnie poruszam się passatem b5 z 1999 roku 1.9 TDI, bardzo poważnie myślę nad zmianą b5 na b7 przeszukałem kilka stron internetowych i znalazłem fajny test takiej opcji którą bym sobie sprawił http://vw-passat24.com.pl/porady-i-testy/test-vw-passat-b7-2-0-tdi-177km-highline/ i teraz mam pytania: czy opłaca kupić się właśnie tą wersję passata? (jest troche droga) czy może iść w inna wersje silnikową?? i przede wszystkim czy warto go kupić? czy poczekać na b8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto jest bardzo fajne i juz dopracowane. Jesli udaloby mi sie uzyskac DOBRY rabat (rzedu 15 i wiecej procent), to bralbym B7 pod uwage. B8 na pewno bedzie drozsze i mniejsze rabaty beda, no ale to cos nowego :) Jesli bym sie nie liczyl bardzo z groszem, to kupilbym pewnie B8 :)

 

Mowiac inaczej: B7 bralbym tyko pod uwage ze wzgledu na potencjalne wysokie rabaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz :) A możesz cos powiedzieć na temat skrzyni DSG? jak się jeździ ile już masz przebiegu?

wszystkich posiadających takie autko zachecam do wydania opini :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie DSG okazal sie bardzo trafnym wyborem i juz nie chcialbym wrocic do manuala. Przebieg u mnie to dopiero 25 tys. km, ale generalnie nie sa to problematyczne skrzynie i sa ludzie co jezdza z przebiegami mocno ponad 200 tys. km bez awarii. Najlepiej przejechac sie testowka i samemu ocenic. A o awaryjnosc sie nie bac, tym bardziej, gdy kupujesz nowy samochod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do DSG: 315tys na blacie z czego wykrecilem polowe bez najmniejszej awarii skrzyni a auto kupowane uzywane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do DSG: 315tys

 

Mam nadzieje że przeczytają to ci dla których hasłem przewodnim jest : DSG po 100tys to wrodzone i kosztowane złooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze panowie - CC kupione, odbiór w piatek

 

VehicleImage.jpg

VehicleImage (1).jpg

8INoqOW.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie, gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSG i bez tempomatu. Któryś już cycek w takiej konfiguracji jakiego widzę :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysy a co miales zle doswiadczenia z dsg? Moje nowe wozidlo tyz ma byc z dsg ale czytajac twojego posta lekko sie zastanawiam. Mam dylemat passat czy turan oczywiscie tdi 170km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DSG i bez tempomatu. Któryś już cycek w takiej konfiguracji jakiego widzę :hmm

 

tez mnie to zdziwiło ale dołoży sie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie. Napisalem tak bo tu na foum sa znawcy dla ktorych dsg po 100 tys to zlo. Bierz smialo autko z dsg :) zajefajna skrzynia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobrze panowie - CC kupione, odbiór w piatek

 

[ATTACH=CONFIG]123357[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]123358[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]123360[/ATTACH]

 

Piękny środek, gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

jutro jadę oglądać B6 2,0 tdi 140 km Z 2006R kombi w highline. trochę boję się gdyż koleś napisał że wymienił prawie pol samochodu:) turbinę, dwumasę, wysprzęglik, wtryski i kilka innych części. czy ktoś może mi doradzić na co mam zwracać uwagę trakcie oględzin auta. jak komuś to pomoże to tu jest numer VIN.:WVWZZZ3CZ6E213711

 

Proszę o szybką odpowiedź i konkretną ( jestem zupełnym laikiem w tych sprawach:(jeżeli chodzi o diesla )

 

Jak komuś to pomoże to podaje adres aukcji z allegro. Aukcja jest zamknięta od tygodnia lecz oferta nadal aktualna.

 

Oto adres: http://allegro.pl/vw-passat-b6-salon-pl-highline-skora-pilne-i4559333953.html

Edytowane przez Billibo24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zajefajna skrzynia.

ja też tak uważam, juz 5 aut z tym DSG miałem, kazde ze sporymi przebiegami.

 

Warunek, regularne serwisy co 60 tkm

A te co się psują to:

po pierwesze nie były serwisowane regularnie a uzytkownik pewnie nawet nie zajrzał do ksiazki serwisowej po info że olej w skrzyni nalezy wymieniac.

A jak do tego dołozymy jeszcze bardzo polskie realia, czyli, kupują auta z przebiegiem 300tkm a na blacie 140 i potem pisza bzdury że przy 180 albo 200tkm skrzynia padła....

DSG to mistrzostwo świata, nalezy tylko o nie dbać.

 

 

 

 

przebieg jest dla mnie baaaaaaaerdzo nieprawdopodnie niski.

po modyfikacjach widać że uzytkował go jakis miłosnik albo nawet forumowicz :)

tylne lampy z ringami to nie jest fabryczna sprawa ale odbieram to na plus

kierownica ze srebrnymi aplikacjami- tez nie jest to fabryczne.

radio od wersji poliftowej - bardzo fajnie bo te stare to paździerze okropne.

kratki wlotu powietrza z chromem i podświetleniem- tez fajnie ze zrobił to bo jestes 200 zł do przodu na dalszym "tjuningu"

 

to, że facet wymienił pół auta.... no cóż wymianił to wszystko co sie psuło w tych passatach więc odbierz to na potęzny plus.

ja bym się pochylił nad ta ofertą bo wydaje sie być to fajne autko.

kolor mało chodliwy a wiec potencjalne problemy z dalsza odsprzedazą moga być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tylko nie pasuje pół auta wymienione, a cena 20 tys:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam Weso jak na wszystko ma faktury. Vin do ASO czy wymiany się pokrywają z fakturami i kupować.

 

Ps. ale na fakturze tylko jest wymiana turbo. Wiec miał swoje pytanie w jakim stanie jest ta turbina, dwumas tak samo. Tu może jest haczyk.

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena 20 tysi za b6 diesel nie jest juz obecnie jakąś mega niską ceną.

to się robi standard.

w niemcowni juz za 3-3,5 koła ojro kupisz takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bullet , pytanie co za te 20 tyś dostajesz? Jaki rok ? Silnik? Wyposażenie? i ile razy jest przekręcona szafa w nim była, oraz co jest do wymiany zaraz po zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chriso

omawiany delikwent "chwilę" już się sprzedaje, kiedyś była mowa również o nowym silniku

 

archiwum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności