Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

a jakie naprawy powinny zdyskfalifikowac samochód do tego by go kupic;>?? mowa ciagle o b6

pytanie jeszcze takie "Mimo, że w tej chwili w ASO trwa bezpłatna wymiana pompowtrysków, to kiedyś się pewnie skończy." Tzn ze jak kupuje passata jade do serwisu i wymieniaja mi od tak te pompowtryski ?? czy to raczej dotyczy aut ktore maja ksiazke serwisowa itd.

Przyblizony koszt wymiany takiego zbieraka pompy oleju?

Pytanie też czy 35.000 zł wystarczy na kupno w miare sprawnego auta?

Edytowane przez Nazgul89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wymienili Ci pompki za free musisz przywieść auto do serwisu na lawecie i musi być to usterka elektryczna pompki. Moim zdaniem 35kpln to raczej mało na zadbanego diesla b6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wracajac do pytania to jakie usterki w samochodzie powinny zdyskwalifikować go do kupna??? Albo jakie naprawy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem na etapie kupna paska B6.

Może ktoś w skrócie napisać jaki silnik jakie wady??Albo jaki najlepiej polecacie?? Zastanawiam się nad 140 konnym . Tylko który silnik jest najmniejawaryjny

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy prosilbym o pomoc albo rade. Na wiosne planuje zakupic passata b6 przeglądam forum i czytam o usterkach ogolnie zapoznaje sie z tematem tego auta na co mam byc przygotowany w razie jakichkolwiek usterek. Pisze do was bo chcialbym sie dowiedzieć jaki silnik polecacie do tego auta? Czytalem ze jest kilka rodzajów ktorych powinno sie unikac bo są awaryjne. Interesuja mnie wersje 140 km
Panowie jestem na etapie kupna paska B6.

Może ktoś w skrócie napisać jaki silnik jakie wady??Albo jaki najlepiej polecacie?? Zastanawiam się nad 140 konnym . Tylko który silnik jest najmniejawaryjny

Deja vu mam czy jaki grzyb???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIema konkretów. Myśle o czyms takim ze ktos pisze pasek B6 silnik 2.0 oznaczenie takie czy srakie lipa bo to lub jest ok kupuj. Silników jest kilka wersji a połowe tego tematu to spam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie jest bałagan, moderator śpi, a wystarczyło by podwiesic odpowiedzi dosłownie na kilka pytań, które zadawane są tu bez przerwy, a strony nabijają się błyskawicznie. Temat powinien być rozwiązany na 3 stronach a nie na 50.

Btw, silniki bmp nie były i nie są objęte darmową wymiana pompowtryskow jednak z tego co czytałem to nikomu nie padły chyba ze z pierwszych dwóch lat produkcji. U mnie był wymieniany cały silnik przy przebiegu 33kkm ale aso nie zapisało dokładnej przyczyny, choć ja właśnie stawiam na pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MA ktos taka wiedze aby opisac jaki silnik jakie oznaczenie najlepiej kupic a co omijać?? dosłownie w 3 zdaniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W temacie jest bałagan, moderator śpi, a wystarczyło by podwiesic odpowiedzi dosłownie na kilka pytań, które zadawane są tu bez przerwy, a strony nabijają się błyskawicznie. Temat powinien być rozwiązany na 3 stronach a nie na 50.
Tu masz rację, trzeba by to kiedyś ogarnąć w końcu.

A do kolegów, którzy w 3 zdaniach chcą odpowiedzi jaką wersję wybrać - ja spędziłem kilka nocy na przejrzenie całego działu B6/B7 przed zakupem auta. Zawracałem głowę Endrju telefonicznie, bo wiem, że on ten dział ma w jednym palcu, hehe. To samo z Weso - konsultacje telefoniczne i gg, Arkadego zasypywaliśmy z Weso numerami VIN - wszystko po to, żeby nie wpakować się na minę, a Wy chcecie w 3 zdaniach.

Na szybko wnioski z lektury tego działu:

- szukałem silnika 170 KM - po postach Matsila odpuściłem i zdecydowałem się na 140-stkę

- już po zakupie dowiedziałem się w ASO i na forum , że silniki z oznaczeniem BMP mają bezawaryjne (jak na razie) pompowtryski

- po zakupie wymienić profilaktycznie zabierak napędu pompy oleju

 

I tyle.

A co do wyposażenia, to rzecz gustu, wymagań i grubości portfela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodzilo wlasnie :) Napisz tylko co z tą 170 jaki ma feler? BMP szukac w 140 inne odpada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz tylko co z tą 170 jaki ma feler?

tak jak Duży napisał też szukałem 170 , a po miesiącu zacząłem szukać już i 140, i na tym zostało, teraz jestem zadowlonym użytkownikiem silnika BMP. Profilaktycznie wymienić zabierak i będzi eauto latało, chyba, że jest zajechane przez poprzedniego właściciela:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz tylko co z tą 170 jaki ma feler?

Ze względu na to odpuściłem 170 (bo o pompkach jeszcze nie wiedziałem, że w BMP siedzą Boscha, a w BMR Siemensa):

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/3808-TDI-2.0-170KM-vs-140KM/page2?p=780656&viewfull=1#post780656

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży nie przesadzaj ale swego czasu czytałem tylko o b6.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy dobrze pisza..ja zanim kupilem paska sleczelem w necie kilka dni czytajac o wadach i zaletach.. a i tak nie jestem pewien czy dokonalem trafnego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nigdy nie będziesz pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastawnawiam sie nad kupnem tego paska b6 140 KM 2.0 aktualny budzet 35.000 mozliwosc kupienia za te pieniądze to rocznik 2005-2006 widziałem na aukcjach przypadki ze byl tez rok 2007 Przebieg w tych autach to średnia 150-180 tys. Rocznie zrobie maksymalnie 10 tys km a takim autem chcialbym nacieszyc sie przez 3-4 lata. Pytanie takie gdy widze rocznik 07 przebieg 90tys powinienem od razu podziękować i trzymac się tych wczesniejszych zasad by kupic auto sprawne, tak aby na dzień dobry nie ładować kupe kasy w niego? Co lepej wybrac ? przyprowadzone np. z niemczech czy z polski? Mam kilka linków do akucji jednak nie wiem czy mozna je tu wstawiac by zainteresowaly sie tym jakies osoby i pomogly przy wyborze... Jesli temat napisalem w złym miejscu prosze o przeniesienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli robisz 10 tysiecy rocznie to kup sobie bezyne i bedziesz spal spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad tym nie myślałem.... Ale faktycznie moze to i dorby pomysł ... A na jaki silnik zwrócić uwage przy kupnie.? napewno cos od 140KM ale konkretnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam kilka linków do akucji jednak nie wiem czy mozna je tu wstawiac by zainteresowaly sie tym jakies osoby i pomogly przy wyborze...

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/25364-Porady-w-sprawie-zakupu-konkretnego-egzemplarza-samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nad tym nie myślałem.... Ale faktycznie moze to i dorby pomysł ... A na jaki silnik zwrócić uwage przy kupnie.? napewno cos od 140KM ale konkretnie??

 

Coś od 140 KM? Albo 2.0 FSI 150 KM, albo 2.0 TFSI 200 KM. Palą podobnie, miewają te same przypadłości, ale ich podaż na rynku nie jest duża. Na pewno łatwiej znaleźć samochód z realnym stosunkowo niskim przebiegiem i kupiony w RP, niż w przypadku TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności