Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

budżet 25000zł-28000zł.
W tych pieniądzach to szukał bym zadbanej a4 z 1.9 130 KM. Passat w takiej cenie to albo straszny biedak, albo padaka. Popatrz w jakiej cenie chodzą passaty z tych roczników w niemczech od prywatnych właścicieli. Passat z tych roczników tylko z pewnych rąk i na pewno nie w tych pieniądzach. Chyba że kol. bullet załatwi ci jakiegoś rodzyna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audi a4 to konstrukcja z 2000 roku lekko podliftowana w 2005.

Jak widzisz u mnie w temacie da radę wyrwać common raila za troche ponad 30 tys.

Ja bym szedł w tym kierunku.

Volvo --- z jakiegoś powodu jest takie tanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może PB zamiast ON. Jakie przebiegi robisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rocznie ok 20-30 tys km ale od tego mam Alhambre 1,9tdi i na razie nie mam zamiaru się jej pozbywać. Jakoś zawsze miałem diesla i nie wiem czy potrafiłbym się przestawić hehe poza tym na allegro nie widziałem za dużo benzyniaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na 200KM to chyba każdy się przestawić a spalanie ok.8 l na 100 przy takiej mocy to raczej dobry wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no raczej muszę to jeszcze przemyśleć nie brałem benzyniaka pod uwagę. Z tego co widzę jesteś urzytkownikiem takiego samochodu więc może napiszesz jak to wygląda na początku w jakich pieniądzach można dostać takie Cudo?? myślę tu o roku 2006-2007, Jak z żywotnością części? czy często się sypie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze do 30kpln smiało kupisz dobrego passka 06 - 07. Ja swojego mam4-ty rok i przebieg ponad 215kkm i dopiero w tym roku wymieniłem pompę paliwa, a do tej pory zero napraw. Przy przebiegu 180kkm wymieniłem rozrząd na ori częściach za ok 500pln. Jestem zadowolony z zakupu, jeździ się super, nie jeden już się zdziwił ze passata nie może zgubić. A spalanie naprawdę jest rozsądne w stosunku do mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 30k mozna tez kupić o 3 lata nowszego diesla 170ps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze można tylko czy nim pojeździsz, albo co ma w środku, kierownicę i lewarek zmiany biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 000,00 zł. za Paska w sedanie 2.0 TDI CR 2009r. w wersji Highline - przebieg 220 tys. - manual - co sądzicie o tej cenie?

 

Auto od osoby prywatnej - 1 właściciel - kupione w PL

 

kolor: mokka perła

na wyposażeniu m.in.: Climatronic, NAVI, DVD, alcantara, czujniki parkowania tył, reflektory biksenonowe, wykończenie drewnopodobne, felgi aluminiowe z zimówkami plus opony na lato itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja szukam czegoś max do 30k i to jest max co mogę wydać niestety cena na pewno jest spoko ale nie dla mnie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 000,00 zł. za Paska w sedanie 2.0 TDI CR 2009r. w wersji Highline

 

Dobry żart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysy

 

a możesz jaśniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena jest mega, to jakis znajomy w tej cenie?? ja mialem 2 miesiace temu 2010 rok za 37 tys, ale spoznilem sie 1 dzien, auto rozeszlo sie po znajomych, firma flote zmieniała;/ 2.0 tdi 4x4 , skory xenon, ni mial tylko navi

trafiejki są, ale napewno nie na allegro i tablicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
106% z hakiem na papierze, realnie 113-115% przy 10% wpłaty własnej na 3 lata. Sęk w tym, że niby masz tani leasing, ale są ukryte koszta pod postacią różnych ubezpieczeń i przedłużenia gwarancji, więc nie wychodzi tanio. Warto przeliczyć jak się mają raty w stosunku do tego co napisali.

Liczę moją ratę i wychodzi mi dokładnie to, co Volkswagen mi przedstawił. Zawsze przy krótszym okresie leasingu i niższej wpłacie własnej masz wyższy procent. Przedłużenie gwarancji to 1200 PLN brutto, nie ma żadnych "różnych" ubezpieczeń poza RTI, co akurat uważam za bardzo przydatne. Niemniej ani jedno ani drugie nie wpływa drastycznie na podniesienie miesięcznych zobowiązań, u mnie wyszło 20 PLN netto/m-c. Myślę, że troszeczkę przesadzasz z tą nieopłacalnością leasingu od VW.

Z drugiej strony dlatego pytam o twoje parametry leasingu (czas trwania, wpłata własna i wykup), bo od tego zależy realny procent leasingu, jaki otrzymujesz. Widocznie do pewnego momentu oferta leasingu jest atrakcyjna, później "szukanie jelenia, bo u innych taniej" - być może to drugie rozwiązanie jest bliższe twojej ofercie, stąd ta opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cena jest mega, to jakis znajomy w tej cenie??

 

No właśnie nieznajomy... Kumpel z pracy twierdzi, że to drogo bo duży przebieg... w mojej opinii cena jest dobra, aczkolwiek znając moje szczęście pewnie okaże się na miejscu, że coś jest nie tak...

 

W czwartek jadę go oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no ten co ja mialem brac mial 210 tys:)

zobacz ile na allegro chodza takie auta z tych rocznikow ok 45-50 tys srednio, golasy ok 40 tys, takze to daje tez do myslenia, wez vin, sprawdz w ASO, pojedz obejrzyj, napewno nie zaszkodzi, może akurat Ci zaskoczy i bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 000,00 zł. za Paska w sedanie 2.0 TDI CR 2009r. w wersji Highline - przebieg 220 tys. - manual - co sądzicie o tej cenie?

 

Auto od osoby prywatnej - 1 właściciel - kupione w PL

Z jakiegoś powodu auto jest taniej, tylko musisz się dowiedzieć z jakiego. Może się zdarzyć, że gość ma nóż na gardle ale może to być też i szrot.

 

 

Myślę, że troszeczkę przesadzasz z tą nieopłacalnością leasingu od VW.

Dla raty leasingowej wychodziło mi więcej niż napisali, przy tym samym liczeniu w przypadku innych ofert wychodziło dobrze ;)

Po prostu lepiej napisać, aby każdy sprawdzał po 2 razy, czy aby na pewno wysokość raty jest zgodna z faktycznym oprocentowaniem.

 

z Blopem byłem kupic 2008/2009 HL CR 170 DSG salon PL, 1 własciciel serwis do konca na 202tkm

dałem za to 31k PLN i za 5 dni sprzedałem za 42.

Wiesz, miałeś auto 5 dni, może to była padaka, w której objawy wyszły zaraz po pierwszych xxx kilometrach? Z ciekawości- dlaczego gość tak tanio sprzedał?

 

1. Lepiej kupić B6 z 2010 czy dopłacić ciutke do B7 z 2011? (B7 wtedy z gorszym wyposażeniem oczywiście).

Gdybym był na Twoim miejscu wziąłbym B7- po prostu bardziej mi się podoba. Ponadto za lat kilka łatwiej i drożej sprzedasz b7 niż b6, ale pewnie i tak się nie zwróci. Pytanie czym jest to gorsze wyposażenie, trendline`a bym nie chciał, za to comfortline jest już bardzo przyzwoity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyposażenia to chodzi oczywiście o comfortline. Trendlinie i Basicy mnie dołują ;)

Wygląd to kwestia indywidualna. Na początku B7 mi się nie podobało ale teraz się to zmienia - tzn przód mi się podoba, ale tył jest ładniejszy w B6 - dzięki LEDom i oringom. Żonie też bardziej pasuje B6 z wyglądu nawet bardziej niż Audi A6 i A4 (a zawsze wolała Audi) łącznie z wnętrzem. Ale wygląd to sprawa drugorzędna. I jakby nie patrzeć, to kupując auto z roku 2011 to tylko Passat jest w nowej budzie (no i piątka, ale to inny przedział cenowy niestety). Audi śmierdzi gęsiwem, Opel jednak to nie moja bajka, Merc dobry dla dziadka i Turka. Mundek czy S Max też nie ma tego czegoś, francuskich i japońskich nie tykam a o koreańskich nawet nie wspominam. Ok, Sory za offa, trochę się rozpedzilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy silniki w Audi A4 b7 2,0TDI 2006-2007r to ten sam awaryjny silnik czy panowie z Audi byli mądrzejsi niż w VW i poradzili sobie wcześniej z usterkami???

 

to te same niestey silniki. W B7 znajdziesz jeszcze 1.9 TDI 116 KM. Przymierzałem sie do Audi B8 i dałem sobie spokój jak wsiadłem do tego samochodu. Z wyglądu, lala, ale miejsca w nim to nie szukaj za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności