Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, u mnie jest dokladnie na odwrot...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Jako, że jestem nowy, proszę o wyrozumiałość. Razem z ojcem szukamy 2-3 letniego Passata B7 (sedan). Zależy nam, aby samochód posiadał większość udogodnień takich jak park assist, lane assist czy dynamic light assist. Niestety na Allegro jak i OtoMoto bieda. Czy znacie jakieś strony, na których możemy znaleźć autka z w/w opcjami?

 

Czy lane assist i dynamic light assist to rzadkość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie,

Jako, że jestem nowy, proszę o wyrozumiałość. Razem z ojcem szukamy 2-3 letniego Passata B7 (sedan). (...)

 

Wg. mnie mało realne. Generalnie B7 jest w ofercie od 2 lat. Tak wyposażona wersja, o jakiej piszesz, to musiałaby być sprowadzona po "przygodzie". Ze znanych mi firm w Niemczech doświadczenie mam takie, że przeważnie leasing jest 3-letni. Zatem trudno się spodziewać, że taki samochód się trafi.

A jaki silnik? Do jakiego przebiegu? W ogóle do jakich jazd ma ten samochód służyć? Dlaczego tak ważne są te wymienione przez Ciebie systemy?

 

Wydaje mi się, że trochę się daliście (Ty wraz z ojcem) ponieść marzeniom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód planujemy kupić w połowie 2013 roku, może do tego czasu coś się zmieni. Co do silnika, jeszcze się zastanawiamy - powolutku czytam Wasze forum. Przebieg, wiadomo, jak najniższy. Eksploatacja będzie się ograniczać do krótkich wyjazdów, jazdy po mieście i kilku wypadów w Europę. Ojciec miał okazje jeździć Passatem z takimi właśnie systemami, jednym słowem, poezja ;)

 

Byliśmy zdecydowani na diesla, jednak naczytaliśmy się na temat problemów z dwumasą, filtrem cząsteczek stałych i doszliśmy do wniosku, że jedynym rozwiązaniem byłby zakup takiej jednostki ze skrzynią DSG. Benzyna, wiadomo, troszkę więcej pali, znika problem z powyższymi elementami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
park assist, lane assist czy dynamic light assist.

 

Z lane assist to pewnie tylko na autostradach i ekspresówkach, bo finezja naszych drogowców jeżeli chodzi o malowanie pasów na pozostałychdrogach jest nieograniczona. Czy na prawdę macie problem z utrzymaniem auta w pasie ruchu? Dynamic light assist to z tego co pamiętam wykrywanie że jedzie auto z naprzeciwka i przełącza światła drogowe na mijania - no nie mówcie że to aż tak potrzebne. Park assist - hehe, dla kogo ten park assist dla Ciebie, ojca czy żony/mamy? ;) Może za cenę tego park asisst warto kupić używanego golfa V/VI do obcierek, będzie taniej i mniej stresowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Park assist

 

Mam nie używałem ani razu :D Kolego odpuść sobie te systemy a skup się na innych rzeczach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podobnie jak kolega kilka postów wyżej, chciałbym kupić Passata B7 z 2010 roku

Moje wymagania są zdecydowanie mniejsze: 2.0tdi 140KM. Wiadomo z niewielkim przebiegiem.

Z niniejszego forum wyczytałem że warto kupić z DSG. Dodatkowo chciałbym tempomat i w sumie oprócz wymagania mojej zony że ma NIE być srebrny, czarny i biały innych wymagań nie mam :-)

Ile powinienem przeznczyć na takie auto?

 

W ogłoszeniach sporo aut pojawia się z takiej firmy automeritum. Czy ktoś miał z forumowiczów z nimi do czynienia? Warto się do nich zgłosić? Wyglądają solidnie, z innych forum też wyczytałe pozytywne opinie, ale czy ktoś z Was ma może od nich Passata?

 

Będe wdzieczny za podpowiedź gdzie szukać autka...

Pozdrawiam

Paweł Kowalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymagania mojej zony że ma NIE być srebrny, czarny i biały

 

no to może czerwony?? :)

 

 

takiej firmy automeritum. Czy ktoś miał z forumowiczów z nimi do czynienia?

 

oni nie maja aut na stanie tylko szukaja aut na konkretne zlecenie- choc przyznac trzeba ze wrazenie pierwsze jest Ok, potem juz nie jest tak pieknie bo oni po prostu sprowadzaja auta.

 

 

wyczytałem że warto kupić z DSG.

jak najbardziej polecam- rewelacja

Edytowane przez bullet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
automeritum.

 

A ja nie polecam. Złożyłem kiedyś zamówienie znaczy napisałem czego poszukuje. Miesiąc cisza zadzwoniłem do opryskliwym tonem się dowiedziałem że jak znajdą to oddzwonią. Więc podziękowałem za trud szukania i zrezygnowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z lane assist to pewnie tylko na autostradach i ekspresówkach, bo finezja naszych drogowców jeżeli chodzi o malowanie pasów na pozostałychdrogach jest nieograniczona. Czy na prawdę macie problem z utrzymaniem auta w pasie ruchu? Dynamic light assist to z tego co pamiętam wykrywanie że jedzie auto z naprzeciwka i przełącza światła drogowe na mijania - no nie mówcie że to aż tak potrzebne. Park assist - hehe, dla kogo ten park assist dla Ciebie, ojca czy żony/mamy? ;) Może za cenę tego park asisst warto kupić używanego golfa V/VI do obcierek, będzie taniej i mniej stresowo.

 

Nie mamy problemów z utrzymaniem samochodu na pasie, ani z przełączaniem świateł. Wychodzimy z założenia, że jeśli producent promuje właśnie takie nowoczesne rozwiązania, to czego mamy z nich nie skorzystać?

 

Lane Assist powstał z myślą o kierowcach, którzy z przemęczenia potrafią zasnąć za kółkiem, czyli dba o nasze bezpieczeństwo - powodując zatrzymanie jednostki (po jakimś czasie). Light Assist czy Dynamic Light Assist, kolejne ułatwienie, obalające stereotypy.

 

Może zatem polecicie, jaki silnik, benzyna czy diesel? W tych ostatnich od 2008 roku nie ma problemów z pompowtryskiem, natomiast mamy za to koło dwumasowe oraz ten nieszczęsny filtr cząsteczek stałych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to czego mamy z nich nie skorzystać?
Ja wchodzę z założenia że nie wszystko muszę mieć, co producent na siłę wciska i promuje, żeby zedrzeć kasę.

 

 

ane Assist powstał z myślą o kierowcach, którzy z przemęczenia potrafią zasnąć za kółkiem, czyli dba o nasze bezpieczeństwo - powodując zatrzymanie jednostki (po jakimś czasie)
\

 

A ile Ty i Twój tata będziecie jeździć tym samochodem? Bo jak ok 1000 km DZIENNIE to ok, może zdarzyć się zaśnięcie. Ale pisałeś że nie będą to wielkie przebiegi.

 

 

Light Assist czy Dynamic Light Assist, kolejne ułatwienie, obalające stereotypy.

 

To jest ok i cię rozumiem. Chociaż uważam, że light assist powinien być kryterium zakupu samochodu lub nie. Co najwyżej z oświetlenia to kryterium mogą być bi-xenony skrętne z doświetlaniem zakrętów.

 

 

Może zatem polecicie, jaki silnik, benzyna czy diesel? W tych ostatnich od 2008 roku nie ma problemów z pompowtryskiem, natomiast mamy za to koło dwumasowe oraz ten nieszczęsny filtr cząsteczek stałych.

 

Mam oba. Przy przebiegach ok 10-12 tys km benzyna, chyba że dużo po mieście to tym bardziej benzyna. Przy przebiegach powyżej na 20 tys km rocznie na 100% diesel. A w tym buforze to kalkulator i rozważyć wszelakie różnice w zakupie, serwisie i ew naprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dodatkow to lepiej szukac auta z kamera cofania, navi, telefonem. Ewentualnie el.klapa, el.fotele (z pamiecia - jesli wiecej niz jeden uzytkownik). Praktyczne dodatki, zwlaszcza jak duzo sie jezdzi po miescie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektryczną klapę odradzam. Sam bym sobie drugi raz nie kupił. Na równym zamyka się praktycznie zawsze (choć są wyjątki), ale na dowolnej pochyłości to już nie chce się zamykać (przytłaczająca większość wypadków).

 

Polecam ogrzewanie postojowe ("Webasto"), zestaw głośnomówiący, oczywiście DSG (ze sterowaniem łopatkami pod kierownicą).

Z miłych dodatków to dach słoneczny, elektrycznie sterowane fotele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z miłych dodatków to dach słoneczny

rozumiem ze chodzi ci o szyberdach- zwykly- bo ten solarny to totalne nieporozumienie, dmuchanie powietrza kratkami wentylacyjnymi. totalny absurd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyny chyba mniej awaryjny silnik to na Common Railu ( CBBB )

silnika Lalka:) lata jak wściekły. ON pali mi tak średnio do 7 litrów ale raz wykręciłem 1350 na zbiorniku ale to nie jazda by wykręcić tyle.... Ostatno wieliszew- bielsko+ 3x bielsko-rydułtowy+ bielsko wieliszew+ do roboty wyszło 1210km i dopiero żyd się zapalił

a co do awaryjności 2.0PD to braciak kupił nówke w 05r BKP nalatał 220tyś i brak duzych problemów problemów

Ja jak szukałem Auta to nie miałem żadnych oczekiwań co do opcji typu park asist itp.

Edytowane przez Angelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem ze chodzi ci o szyberdach- zwykly- bo ten solarny to totalne nieporozumienie, dmuchanie powietrza kratkami wentylacyjnymi. totalny absurd

 

Teraz to ja nie rozumiem :) Mówię o tym dostępnym teraz, w B7. Zajmuje solidny kawał dachu, połowa się otwiera. Nazwałem go "słoneczny", żeby odróżnić od zwykłego prostokąta ;) 70x40cm czy w podobnym rozmiarze :)

 

@ Angelus528 - moim 2.0 140KM CR (CBBB) Sportline w zupełnie przyzwoity sposób osiągałem spalanie na poziomie 4,7 zupełnie nie będąc zawalidrogą :) (inne trasy i też przyzwoite spalanie to np. Warszawa-Kraków przez Radom w 4:30, spalanie 5,2, w środku tygodnia po południu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lata jak wściekły

 

E tam PD w B5 na wirusie to lata jak wściekły CR bardziej stonowany w swoim wariactwie ;)

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem ze chodzi ci o szyberdach- zwykly- bo ten solarny to totalne nieporozumienie, dmuchanie powietrza kratkami wentylacyjnymi. totalny absurd

to czym ma dmuchać?wydechem?

fajny i przydatny gadżet,w słoneczny dzień nie wsiadam do piekarnika i ponieważ nie przepadam za klimą,to mogę się cieszyć namiastką cabrio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Elektryczną klapę odradzam. Sam bym sobie drugi raz nie kupił. Na równym zamyka się praktycznie zawsze (choć są wyjątki), ale na dowolnej pochyłości to już nie chce się zamykać (przytłaczająca większość wypadków).

 

Ciekawe, mi nigdy to się nie zdarzyło, mimo że 50% zamykania/otwierania odbywa się jak auto parkuje jedną stroną na chodniku. Minimum 2xdziennie. Może coś nie tak z regulacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
E tam PD w B5 na wirusie to lata jak wściekły CR bardziej stonowany w swoim wariactwie ;)

 

uwazam podobnie- wczesniej mialem b6 2007 i on jakis taki bardziej "drapiezny" byl niz obecny CR. CRa nazwałbym takim SMOOTH :)

 

---------- Dodano o 15:24 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:20 ----------

 

to czym ma dmuchać?wydechem?

fajny i przydatny gadżet,w słoneczny dzień nie wsiadam do piekarnika i ponieważ nie przepadam za klimą,to mogę się cieszyć namiastką cabrio

przeciez to nie chlodzi tylko miesza powietrze- kiedys w kanjapach na sufitach wisialy wielkie wiatraki co mieszaly powietrze. zobacz jaki jest gabaryt auta i jaka objetośc do wymieszania a jak duze sa kratki przez ktore powietrze jest wydmuchiwane i jak daleko od wydmuchu jest wiatrak tzn jaka droge powietrze przebywa zanim zostanie przez malutka kratke wydmuchane.

no i najwazniejsze jak na dworze upal 35 stopni to jaka temperature ma wdmuchiwane do kabiny powietrze--- ano 35 lub wiecej wiec uwazam ze jest to zbedny gadzet kosztujacy kilka tysiecy zlotych.

Ale sam szyberdach jak najbardziej bym chcial- pewnie solarem tez bym nie pogardzil gdybym kupowal auto z drugiej reki i on by juz tam byl. Ale w salonie sam bym w zyciu za to nie zaplacil

Edytowane przez bullet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności