Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Również będę wdzięczny za opinie dotyczące Passata B6 z 2006r. Kupiony w Polsce. Podobno ma przejechane niecałe 130tyś km.

Silnik benzynowy 2.0 FSI - 150 KM.

Dopiero dzisiaj trafiłem na forum i czytam od rana, natomiast wielu opinii o tym właśnie silniku nie znalazłem

Jutro jadę samochód oglądać, ale się nie znam.

Na co szczególnie zwrócić uwagę?

Mam jego VIN jeżeli pomoże to w pełniejszsej ocenie.

Pozdrawiam

Noss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na forum w dziale polecane masz kto dekoduje VIN. Nie wiem czy ktoś zrobi Ci to za free. Najlepiej mieć kogoś w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wielu opinii o tym właśnie silniku nie znalazłem

 

Jeśli chodzi o silnik to zwróć uwagę na pracę silnika na zimno tuż po odpaleniu. Jeśli grzechocze/chrobocze to albo odpuść sobie zakup, albo na dzień dobry starguj 2000-3000 tys. z ceny wywoławczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, zwrócę uwagę o ile gość go wcześniej nie odpali...

Rozumiem, że wersja o którą pytam, różni się również brakiem turbiny od Twojej

 

proszę o inne komentarze do 2.0 FSI - 150KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że wersja o którą pytam, różni się również brakiem turbiny od Twojej

 

Szczerze mówiąc jest to w zasadzie taki sam silnik, jak mój. :) Różni się tylko turbiną i elementami, które muszą być, jeśli w silniku jest turbo. Jeśli mowa o typowych usterkach/przypadłościach 2.0 FSI, to dotyczy to w takim samym stopniu 2.0 TFSI (nie mylić z 2.0 TSI). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki wielkie Cronos,

Znalazłem Twój komentarz kilka stron wcześniej dotyczący rozrządu i systemu odpowiedzialnemu za znienne fazy tegoż.

Samochód którym się interesuje, podobno ma wymieniony, dopiero co, rozdząd z napinaczami. Historia auta jest w ASO warszawskim.

Sprzedaje go drugi właściciel.

Jutro się może okaże co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem tu nowy, interesuje mnie passat cc (wlasciwie juz vw cc) mianowicie jak to jest z jego ladownoscia, poniewaz na stronach producenta podaje sie ze w 2.0 tdi dsg wynosi ona 468 kg; jednak jesli zaladujemy go w 5 osob co jest juz mozliwe do tego dolozymy jakies torby do bagaznika to czy nie robi sie za ciezko?, czy przy wiekszych felgach nie bedzie nam haczyl tyl na nierownosciach itp. ps. zwykly golf ma w/g producenta wieksza ladownosc, dziekuje pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, jestem tu nowy, interesuje mnie passat cc (wlasciwie juz vw cc) mianowicie jak to jest z jego ladownoscia, poniewaz na stronach producenta podaje sie ze w 2.0 tdi dsg wynosi ona 468 kg; jednak jesli zaladujemy go w 5 osob co jest juz mozliwe do tego dolozymy jakies torby do bagaznika to czy nie robi sie za ciezko?, czy przy wiekszych felgach nie bedzie nam haczyl tyl na nierownosciach itp. ps. zwykly golf ma w/g producenta wieksza ladownosc, dziekuje pzdr

Witam wydaje mi sie ze nowy cc jest tylko 4 osobowy(slyszalem w jakims reportazu programu telewizyjnego) a za wersje 5 osobowa trzeba oczywiscie doplacac:)

a co do tych felg to napewno nie ma takiej mozliwosci zeby obcieraly...no chyba ze ktos sobie 20`wsadzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wydaje mi sie ze nowy cc jest tylko 4 osobowy(slyszalem w jakims reportazu programu telewizyjnego) a za wersje 5 osobowa trzeba oczywiscie doplacac:)

a co do tych felg to napewno nie ma takiej mozliwosci zeby obcieraly...no chyba ze ktos sobie 20`wsadzi

 

no tak, ale chodzi mi o podana ladownosc 468 kg, np.: 5 osob po ok. 80 kg + bagaze = lekko ponad 400 kg, gdy dojda jeszcze felgi przynajmniej 17-18 myslisz, ze nie ma obaw co jazdy po naszych drogach (tak sa vw cc za doplata z 3 osobowa tylna kanapa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojego zakupu wyszły nici, kazano mi się wstrzymać z zakupem tego egzemplarza.

Cronos dzięki za pomoc.

Jednocześnie proszę o namiary na jakieś godne kupna passaty B6.

Będę wdzięczny za pomoc.

Noss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, pomóżcie

silnik 2.0Tdi o oznaczeniu BKP wart zainteresowania?

Pytam z uwagi na krążące opinie o awaryjności tych silników.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
silnik 2.0Tdi o oznaczeniu BKP wart zainteresowania?
Szukaj BMP, odpada problem pompowtrysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto hold ma tylko jedną wadę a taką że np na światłach będziemy zmuszeni odpiąć pasy to AH wyłącza się i automatycznie zaciąga hamulec ręczny , a wiadomo jakie ten hamulec na guzik ma wady i zalety
u mnie ręczny zaciągnie się dopiero jak otworzę drzwi, a wystarczy tylko wyłączyć w zegarach kontrolkę pasów, ja się w ogóle nie zapinam, wyłączyłem kontrolkę zaraz jak go kupiłem, więc nie wiem nawet, jak to jest "normalnie" ;)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie passat czarny z kremowa skore 2009rok 2.0 tdi 170 koni SEL,pelen wypas,95tys na liczniku

czy cena 66000pln nie jest za duzo nawet jak jest stan igla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce kupić passata 2,0TDi to raczej proponuje pobyt w wariatkowie, niech poczyta o problemach.

 

Wiem, że to forum passata ale nie oszukujmy się, tata motor robi lepsze auta niż passat 2,0TDI :cenzura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ktoś chce kupić passata 2,0TDi to raczej proponuje poyt w wariatkowie, niech poczyta o problemach.

 

Wiem, że to forum passata ale nie oszukujmy się, tata motor robi lepsze auta niż passat 2,0TDI :cenzura

I wnioskuje że chcesz kupić tate? Oj to chyba nie to forum. Samochód lepszy od passata?

Edytowane przez idol23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela
Jeżeli ktoś chce kupić passata 2,0TDi to raczej proponuje pobyt w wariatkowie, niech poczyta o problemach.

Chyba się troszkę zagalopowałeś. Przejechałam moim Passkiem 2,0 TDI 113 tys km i na razie (odpukać) nie było najmniejszych problemów. Pewnie, że nie są to nieśmiertelne 1,9 TDI, ale nie jest tak jak Ty piszesz.

 

nie oszukujmy się, tata motor robi lepsze auta niż passat 2,0TDI

I wszystko jasne... :wmorde Nie oszukujmy się, ale już samo porównanie VW do Taty jest ....hmm śmieszne:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ktoś chce kupić passata 2,0TDi to raczej proponuje pobyt w wariatkowie, niech poczyta o problemach.

 

Wiem, że to forum passata ale nie oszukujmy się, tata motor robi lepsze auta niż passat 2,0TDI :cenzura

 

no stary zapomniałeś że po 2008 wypuścili CR.

Co do silnika 2.0 tdi z P/W mogę ująć to w jednym zdaniu.

Konstruktor tego silnika powinien wziąć do ręki pompowtryskiwacz siemensa z 2.0 tdi i z całej siły pier... się nim w głowę

Ciekawe jak będzie z odsprzedażą tych aut w ogóle, chyba zostają Ci którzy nie mają google bo nawet moja teściowa wie że "pompowtrysków trzeba unikać"

 

pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy skupiają sie na wadah b6 jakie to on ma silniki. Przeciez passat b6 z b5 praktycznie nic nie laczy może poza uchwytem drzwi kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności