Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie Jestem nowy na tym forum tak więc proszę o wyrozumiałość Nie posiadam jeszcze passata ale jestem na jego kupnie i chciałbym uzyskać od was jakąś radę pomocną Mianowicie na co zwrócić uwagę przy kupnie samochodu z automatem Passat jest z roku 98 z silnikiem 1.9 tdi 110KM Wielkie dzięki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stan automatu :)

cała reszta to pikuś przy ew. kosztach remontu skrzyni.

ten silnik, nadwozie, elektryka/elektronika, czy wreszcie zawieszenie - do tego masz części oryginalne i zamienniki w baaardzo szerokim przedziale cenowym i jakościowym - do wyboru, do koloru, poza tym większość warsztatów zrobi przy passku praktycznie wszystko.

 

chcesz automat to na nim się skup, to najdroższa i najtrudniejsza część przy ew. naprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógł by ktoś coś podpowiedzieć jak we własnym zakresie sprawdzić stan automatu Na co zwrócić uwagę podczas jazdy próbnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nie szarpie przy ruszaniu, czy nie dochodzą jakieś hałasy, czy nie wali jak zmieniasz biegi, no i zobacz czy z łatwością sam ruszy i czy podjedzie sam pod górkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, szukam paska b5 fl 1.9 tdi 130 KM kombi, 2004-05 czy w kwocie ( auto +oplaty ,tlumaczenia) 28 tys pln jest mozliwe dostac to auto? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś Kolego jakiekolwiek portlale aukcyjne,ogłoszenia etc.??Włącz Alledrogo,otomoto,użyj filtrów i do dzieła.Myślę,że za powyższą kwotę znajdziesz,trzeba jedynie wytrwałości i rozwagi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na w/w portalach ogladalem juz sporo paskow, moje pytanie mialo na celu porownanie czy ceny na portalach sa adekwatne do realnej wartosci auta, a duza czesc handlarzy ''duzo'' mysli przed sprzedaniem, ''nie bitego ,z malym przebiegiem...itp "" btw,dzieki kolego za Twoja opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie nie wiem czemu ale mój post zniknął z forum, a potrzebuję pomocy przy zakupie paska. Szukam benzyny przykładowo 2.0, 130 kM, w sieci znalazłem ofertę B5 FL Highline z 2004 roku, trochę wgięte drzwi od strony kierowcy i błotnik . Gościu chce 23500 za autko sprowadzone z Niemiec, zostaje tylko opłata 250 zł. Dziwi mnie trochę przebieg bo ma przelatane tylko 135 tys km, Nie oglądałem go jeszcze z bliska ale czy za taką kasę możliwy jest zakup takiej benzynki ? Z góry dzięki za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czemu ale mój post zniknął z forum

Bo do pytań o konkretne auto z ogłoszenia jest TEN wątek. Gdybyś przeczytał regulamin, to byś o tym wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki postaram się nie wprowadzać chaosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość duck

Witam!

Przymierzam się do zakupu Passata. Śledzę od ponad dwóch tygodni różne fora i opinie. Mam przeznaczone max. 25000 ale nie chcę wydawać pełnej kwoty. Passat musi być w dieslu z skrzynią manualną 6 przełożeń. Planuję zakup 110 KM lub 130 KM 1.9 TDI.

I tu zaczyna się problem.

Z którego roku wybrać Passata? Które są wytrzymałe? Czy zainwestować większe pieniądze na Passata z przedziału 2002-2004 roku czy kupić sprawdzonego, ale z dużym przebiegiem z 2000 roku z mniejsze pieniądze?

Salonowy raczej mnie mnie przekonuje. Polskie drogi są bezlitosne. Wolę świeżo sprawdzonego. I jeszcze jedno pytanie. Którą wersję B5 wybrać? Zależy mi na bezpieczeństwie, ponieważ niedługo spodziewam się małego dziecka. Wszystkie cenne odpowiedzi mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z którego roku wybrać Passata? Które są wytrzymałe?

Liczysz na powtórkę ponad 1500 postów tego wątku??

Czytaj od początku a wszystkiego się dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skrzynia ma być 6, to AVF (chyba tylko) w B5(3BG) (czyli FL). W/g jakiś tam testów 3GB bezpieczniejszy jest, bo lepiej się składa w zderzeniach. Z tą skrzynią 6 i AVF, to niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy AVF miał 6 ale zdarzały się też AWX z 6 ale rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy AVF miał 6 ale zdarzały się też AWX z 6 ale rzadko.

dokładnie, dzisiaj z pewnej perspektywy czasu wcale bym sie przy 6-ce nie upierał, wręcz byłbym ostrożny bo lubi się sypnąć, poza tym 5-ką jeździło mi sie wcale nie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam Passata b5 pomiędzy rokiem 98/02 w kombi (koniecznie) ale nie mogę się zdecydować jaki silnik (diesel czy benzyna) i jaką skrzynię wybrać...

Jako pierwszym autem jeździłem Octavią 1.9 TDi a później przesiadłem się na Octavie II RS 2.0 TDi więc mam pewien sentyment do silników diesla...No ale nadszedł czas na zmianę i tu zwracam się do starszych i doświadczonych kolegów o pomoc w doborze najlepszej jednostki dla nowego użytkownika Passata...

 

Oba auta miałem w manualu i jestem otwarty na nową skrzynię jak automatyczna...

nigdy nie jeździłem benzyną i nie wiem czego się spodziewać

 

Auto potrzebne jest mi na dojazdy do pracy jak i sporadyczne trasy po 740 km...

Nie szukam bolidu WV tylko komfortowego wygodnego pakownego i niezawodnego autka

 

Podpowiedzcie doradźcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem passata b5 1,8 20V z gazem sekwencyjnym .. nie chciałem diesla z uwagi że mała jest na nim oszczędność .. auto z tym silnikiem może nie jest demonem szybkości, ale poruszać się można na prawdę sprawnie, co do automatu, mam manual, ale wcześniej jeździłem automatami w BMW i Oplu .. powiem szczerze po kontakcie z tego rodzaju skrzyniami, żałuję że mój passat ma manual .. no ale trafił się ładny, nigdy nie bity, w bdb stanie technicznym to trzeba było brać ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Po krótkiej przerwie z marką VW (poprzednie auto był citroen a przed nim Passat B4) mam na oku Passata B5 z silnikiem 2.3 VR5 tiptronic w kaście KOMBI z 99r. Co powiecie o tym zestawie? Jak wygląda spalanie i koszta utrzymania? Z czasem pewnie przejde na LPG ile to może spalać LPG przy normalnej spokojnej jeździe?

Watro brać takie auto...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.3 to bardzo fajny i dynamiczny silnik polecam bo jezdzilem i przed i po liftowym ;) spali tyle ile mu wlejesz hehe a prawda takja ze zalezy jak jezdzisz ;) bardziej martwil bym sie o tiptronic bo ponad 200 tys i te skrzynie czesto klekaja a porzadny remont to ponad 4 tys zloty!

Co do gazu to nie pomoge bo nie zaznalem :P Czy warto to zalezy od stanu rocznika u ceny ale sam silnik jest wsam raz do passata jak dla mnei ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam odłowionego paska 2001 z 130konnym silnikiem z przebiegiem podobno 180tys ;) czy warto kupować taki wózek czy lepiej poszukać z innym silnikiem i moze zapodać golfa z 1.9 sdi czekam na dobre rady bo samochód jest 300 kilometrów od miejsca w którym mieszkam z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności