Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Patrick i midqard ! Autko juz kupione sprawia wrazenie naprawde utrzymanego auta, hmm... mam nadzieje, ze nie jest dziubane bo bylby jaja. Stronka dobra odnosnie sprawdzenia historii auta, ale nie wiem jak tam sie poruszac jak wplacic te 10 funtow to trzeba jakis przelew wykonac? Jesli mozesz Patrick mi to wytlumaczyc jak mam to sprawdzic to prosze o rade z drugiej strony to az sie boje jesli kupilem jakis niewypal.

 

Nie daj bog jak kradziony ale facio wydawal sie w porzadku mysle ze jest ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrinho

~Mój pierwszy wpis~

 

Ostatnio przejąłem "Paska" B5 3BG z przebiegiem nieco ponad 200 000 tys. i silnik igła !! Więc polecam wersje 130 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lestat tego auta nie kupuj!!!

A czy ja jestem kupujacym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stronka dobra odnosnie sprawdzenia historii auta, ale nie wiem jak tam sie poruszac jak wplacic te 10 funtow to trzeba jakis przelew wykonac?

 

Bardzo prosto o ile masz karte debetową lub kredytową z wypukłym numerem. U góry na środku masz okienko: Enter a registration number to perform a free car identification check, wpisujesz numer rejestracji i klikasz check. Jeśli mają dane na temat tego auta to wtedy napiszą, że to auto jest w ich bazie i pokażą Ci wybrane opcję sprawdzenia-najbardziej się opłaca ta za 9.95. Potem proszą o podanie adresu i danych osobowych, dane karty i za chwilę masz wszystko na ekranie, dodatkowo wysyłają certyfikat sprawdzenia na adres domowy. Jeśli nie masz nikogo w uk, to możesz podac mój adres, lub ewentualnie mogę zrobić Ci to sprawdzenie, a te 9.95 prześlesz mi na moje konto w mbank i juz ;)

Są tez inne stronki, ale nigdy nie korzystałem.

Acha, odnośnie rejestracji anglika, domyslam się, że kupiłeś od Polaka w Polsce, pamiętaj, że żeby zarejestrować auto w polskim urzędzie musisz mieć dowód rejestracyjny ( angielski dowód to V5 strona 1 i 2 ) i umowę z właścicielem pojazdu sporządzoną za granicą, bo według polskich przepisów niemożliwe jest kupienie auta z zagranicy w PL....Więc jesli ten od kogo kupiłeś samochód byl w dowodzie jako właściciel, spisz z nim umowę a miejsce zawarcia podajcie w UK. Jeśli on był tylko pośrednikiem musisz napisać umowę z właścicielem, oczywiście zawartą też w UK (sztuka się liczy ;)). W innym przypadku mogą Ci robić problemy w urzędzie chyba, że coś się wreszcie zmieniło w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrick , Dzieki Wielkie !!!!!!!!

 

Juz dzialam , a jesli mi dzisiaj przeszkodzi nadmiar piwa to jutro z ranka to zrobie , serdeczne dzieki , pozdrowionka!!!!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie ! jeszcze nie sprawdzalem legalnosci mojego auta, ale prosba do Was ogromna.

Auto kupilem od polaka ,ktory mieszka w angli i przyjechal tu do poland na 2 miesiace i transakcje kupna sprzedazy przeprowadzilismy na terenie polski ,wiec prosze jesli sie ktos orientuje czy mozna zawierac umowe kupna auta z dowodem v5c w moim przypadku polakiem ale calej operacji dokonalismy na terenie polski.

Czy prawnie moglem zakupic to auto tu czy powinienem go zakupic w anglii.

 

Czy ktos cos podobnego juz przerabial lub zna temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli mamy juz ksaizke serwisowa warto ja rowniez skonfrontowac z baza danych w ASO VW, czy wpisy sie zgadzaja... Ostatnio coraz wiecej aut ma podrabiane ksiazki serwisowe... I to nie tylko te juz sprowadzone, ale ksiazki sa tez podrabaine przez Niemcow (kolega z Golfem mial taki przypadek kilka dni temu).

Jesli auto zostalo sprowadzone z zagranicy, to mozemy ksiazke skonfrontowac w kazdym ASO VW, jesli natomisat samochod zostal zakupiony w kraju-tylko w ASO, gdzie auto bylo serwisowane.

 

Zapomniałeś dodać że jeżeli autko zostało sprowadzone z Włoch to już takiej możliwości jak sprawdzenie książki lub po numerze VIN nie ma w żadnym polskim serwisie VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zibitcom26 gdybyś przeczytał mój post wyżej to bys już nie musiał pytać...

 

---------- Post added at 16:36 ---------- Previous post was at 16:34 ----------

 

Co do miejsca dokonania transakcji-papier wszystko przyjmie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupiłem Passata 1.9 TDI 115 km z Niemiec i można wszystko sprawdzić rok 99 przede wszystkim km a resztę wiadomo trzeba wymienić paski i napinacze i nie czarujmy się że auto nie wymaga małych napraw ogólnie świetne autko ... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak ! wszystko sprawdzilem w urzedach,auto mozna kupic na terenie polski od wlasciciela pojazdu zza granicy i tu spisac umowe,ale jest tu chwyt naszych ustawodawcow i wtedy musimy zaplacic 2% wartosci auta i nie pomoze niska cena na umowie. Skarbowka ma swoja tabele wartosci pojazdow i wala swoje ceny jak z nut.

No a poza tym trzeba zaplacic wiadomo akcyze i inne oplaty tak jak w przypadku sprowadzenia auta chyba ,ze te oplaty pokryje nam sprzedajacy.

Wiec w moim przypadku musze albo zmienic umowe i niby zakupilem auto w anglii,lub zaplacic te 2% dodatkowo.

W sobote odbieram auto po przekladce, opisze jak jest zrobione i czy warto to robic.

Oczywiscie pojade ze znawcami tematu. Od wykonawcy trzeba domagac sie gwarancji przynajmniej na 5 lat.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam milo wszystkich urzytkownikow tego forum . Poniewarz jestem tu nowy i zastanawiam sie nad kupnem pasacika b5 wiec mialbym kilka pytan bo jestem calkiem zielony w tej sprawie . Interesowalo by mnie od 2000 do 2004 na co mam szczegolnie patrzec a i o silniku 1,9 tdi najlepiej 115 konnym . A czy 130 km to sa na popmpwtryskach czy na zwyklej pompie wtryskowej za odp z gory dzieki pozdrwaiam yeti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

130KM są na PD- czyli pompowtryskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba silniki i inne tdi w tych rocznikach to pompki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a koledzy uswiadomcie mnie co to jest ten vin to moze napiszcie jakie silnikiniesa na pompkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a czemu najlepiej 115-konnym?

ja patrzyłem czy nie dymi nadmiernie i czy nie słychać dziwnych odgłosów z silnika.

kupowałem paska sprowadzonego z Niemiec więc sprawdziłem również przebieg w salonie VW (koszt 100zł).

 

z mojego doświadczenia wynika że lepiej szukać samochodu z wyższej półki cenowej i próbować zbic cenę przyjajmniej do rynkowej za dany rocznik - wiadomo ze czasami zdarzają sie okazje ale ja na taka nie trafiłem:(

zawsze było super pieknie przez telefon, a jak przyjeżdżałem na miejsce oglądałem kompletne wraki)

 

a vin to numer nadwozia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIN to unikatowy numer samochodu. Vehicle Identification Number. Coś jak numer seryjny. Po numerze VIN można dość do wielu danych na temat autka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dokładnie

właśnie po numerze vin mozna sprawdzić przebieg samochodu, jeśli dany wózek był serwisiwany w salonach vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jaka jest roznica miedzi 110 a 115 km chodzi mi zeby ktorys byl na zwyklej pompie wtryskowej

 

---------- Post added at 20:36 ---------- Previous post was at 20:35 ----------

 

piszczie jakich bledow uniknac prz zakupie na co zwracac szczegolna uwage . wiem tyle ze na krancowki w zamkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy a jaka jest roznica miedzi 110 a 115 km chodzi mi zeby ktorys byl na zwyklej pompie wtryskowej

 

---------- Post added at 20:36 ---------- Previous post was at 20:35 ----------

 

piszczie jakich bledow uniknac prz zakupie na co zwracac szczegolna uwage . wiem tyle ze na krancowki w zamkach

 

No to właśnie jest różnica 110 jast na pompie a 115 na PD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piszczie jakich bledow uniknac prz zakupie na co zwracac szczegolna uwage . wiem tyle ze na krancowki w zamkach
- krańcówki to banał. Czego unikać? Powiem tak: unikać napalania się i okazji!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności