Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako właściciel Passata z silnikiem 1.9 TDI silnik AVB 101 KM, stwierdzam że to co denerwowało mnie najbardziej po zakupie (i przesiadce z benzyniaka) to wibracje i rezonansy. Udało mi się to wszystko pokonać....jednak poziom hałasu silnika może trochę zmartwić przyzwyczajonych do ciszy. Jeśli więc oczekujecie wrażeń dźwiękowych

z benzyniaka to kupcie 1.8 T.

 

Wydaje mi się, że warto też poszukać do takiej budy jak moja (kombi) jednak wersji co najmniej 115 KM.

Ja jestem po chip-tuningu więc moje doznania mocy są nieco inne niż kiedy jechałem świeżo po zakupie autka. Te 101 KM to jednak ciut za mało, nawet mimo tego że po badaniu na hamowni wyszło, że silniczek miał 110 KM w serii...

 

Moim zdaniem warto, jeśli się nadarzy taka okazja, kupić wersję z napędem na 4 koła - tzw. 4MOTION. Widziałem "toto" w akcji i byłem pod dużym wrażeniem.

Do dziś żałuję, że takiej wersji nie mam - a wszystko przez żale pewnej kobiety, której wspomniałem że pasior 4 MOTION waży prawie 300 kg więcej i spali może o 1 litr ON więcej. Baba poszła po kosztach....

 

Generalnie to przestronne i przyjemne autko i co najważniejsze bardzo, bardzo dynamiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, planuje zakup B5, jednak mam dylemat czy 110KM albo 116KM - co doradzacie?

slyszalem ze te silniki z pompowtryskami nie sa jeszcze zbytnio dopracowane, i ogolnie nie maja zbyt dobrej opini. Jednak chcialbym sie zeczywiscie przekonac jak jest od uzytkownikow owych silnikow. czy rzeczywiscie jest az tak tragicznie z nimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 130 koni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie disel.

no wolalbym 130 jednak budzet troche okrojony ;/

cena max to ok 17 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy i mam kilka pytań.

 

To może zaczne tutaj :)

 

Mam do kupienia paska z 2002 silnik 1.9 131km przebieg 255000km wersja highline czarny zadbany w automacie tiptronic. cena 25tys. samochod z polskiego salonu i serwis do konca

 

Pierwsze pytanie jak sprawuje sie ta skrzynia z takim przebiegiem ?

Drugie Czego sie obawiac przy kupnie?

Trzecie co sprawdzic przy kupnie?

Czwarte czy mozna ciagnąć przyczepę ok. 800kg Chorwacja góry i dolinki?

I ostatnie czy cena nie jest za duza jak na taki samochód i przebieg?

 

 

Proszę o wasze za i przeciw :)

 

Pozdrawiam Kamil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przebieg autentyczny i samochód salonowy to cena adekwatna i według mnie atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawuja sie automaty w tych samochodach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukii
ziomal-stm, co do anglików... Oczywiście są też sztuki zrobione mniej estetycznie, tzn. było kilka przypadków na forum, że człowiek miał wątpliwość co do autka, że mu się szyki zamiast opuszczać podnosiły, że lewarek od hamulca ręcznego był bliżej fotela pasażera i że uchwyt do napojów otwierał się również w stronę pasażera, że czujnik temperatury klimatornika też był po stronie pasażera. Wyszło, że był to kiepsko przerobiony angol.

Obecnie mieszkam w Dublinie i mam angola jak w opisie, uchwyt na napoje otwiera sie w strona pasazera , lewarek recznego jest także od strony pasazera. tymi elementami nie ma sie co sugerowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam sie do zakupu paska b5 fl 1.9 w dieslu. Jaki silnik wybrac? 130km czy 101km? Jak sprawuja sie te silniki? Czy jest duza roznica w osiagach i spalaniu??? Jak z awaryjnoscia?? pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Przymierzam sie do zakupu paska b5 fl 1.9 w dieslu. Jaki silnik wybrac? 130km czy 101km? Jak sprawuja sie te silniki? Czy jest duza roznica w osiagach i spalaniu??? Jak z awaryjnoscia?? pozdro.
weź AWX zdrowego i zadbanego a "będzie pan zadowolony" przy roczniku 2001/2 to wydatek koło 22 000 może więcej może mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to znaczy ze silniki 101km bardziej sie psuja? czy chodzi tylko o osiagi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to znaczy ze silniki 101km bardziej sie psuja? czy chodzi tylko o osiagi??
to jest na podobnym poziomie jeśli chodzi o usterki ale lepiej mieć więcej KM niż mniej i potem bawić się w chip ( co nie wyklucza chipa do 130KM wersji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku,czyżby Twój AFN nie wystarczał,czy najzwyczajniej się zestarzał?Ja mam po wirusie AFN-a i na dzień dzisiejszy i jakże skromne możliwości naszych dróg wystarcza,powiem więcej-zapi...la:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś większość jeździ po A4 to i 130 KM może nie wystarczyć...

Ale mądrze ktoś tu napisał...gdzie na lokalnych drogach wykorzystać nawet te 101 KM...

To czy wystarczy czy nie to uczucie względne, wszystko zależy od tego kto co preferuje...

Mi wystarczy wolne rozpędzanie i później jazda ze stałą prędkością i wyprzedanie przy tej prędkości...więc wystarczy 90 KM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał po prostu mojgo pasia chce zamienic na mlodszego.

Chyba bede chcial paska b5 face lift 130 koni manualna skrzynia 6 biegowa... Na co szczególnie zwrócić uwage przy kupnie takiego paska? Czy w tym modelu poprawili awaryjnosc zamkow? Co jeszcze tak naprawde sie zmienilo w stosunku do b5 oprócz wygladu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, od dwóch miesięcy rozglądam się za b5 tdi.

Szczerze powiem, że ogólnie masakra...

Ale mam pytanko. Czym się różni silnik 110 KM AVG od 110 KM AFN ?

AFN-a troszkę znam, natomiast ten drugi nie mam pojęcia.

Dzięki i pozdrawiam,

Cezar

 

edit

doczytałem, że

VW Passat IV 1.9 TDi 1999-2000 AVG

a

VW Passat IV 1.9 TDi 1996-1999 AFN

Czy oba są na pompie, czy avg ma pompowtryski ?

Jakieś różnice występują ? Któryś lepszy, gorszy ?

pozdrawiam

Edytowane przez dagoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak ja się interesowałem Sharanem, to tam był właśnie AVG. Który lepszy nie mam pojęcia, obydwa na pompie, 110KM i z tego co wiem to chyba identyczne jak 1Z i AHU. Może mają nieco inny soft? Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krokodyl - wiem że się czepiam ale w opisie masz pewnie niedoprecyzowanie - masz 1/2 FIS :)

 

Ale fakt aby znaleźć z autentycznym przebiegiem 128 000 passata z 2001 no niespotykane :dobrze Ale kiedyś znałem golfa IV z przebiegiem 58 000 a więc da się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludizie patrzcie przy zakupie na wahacze :) bo po kolei moim znajomym pekają w audi a4 i pas b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ameryki Kolego nie odkryłeś,lecz wiadomość ku przestrodze warto powtórzyć:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności