Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

kup takiego jak ci sie podoba i jedz z kims kto sie zna na samochodach

Ja tego problemu nie mam, sam zawsze jezdze ze znajomkami pomagac cos wyszperac.

Zawsze jak walniety wyciagam podnosnik, zagladam, zdejmuje pokrywy, weze z itc i turbo...

Jak ktos nie daje pogrzebac to niech sie buja, logiczne ze cos ukrywa.

Np jakbylem kupic avf'a to rozmontowalem pola auta, nawet wykladzine podnosilem zeby modul komfortu zbadac i kola sciagalem na badanie wachaczy;) koles w komisie powiedzial ze ok jak zobaczyl ze rowniez paskiem przyjechalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tu świeży pomóżcie proszę

bo chcę kupić passata b5 fl rocznik od 2001 do 2003 max uzbieram około 23tysi jaki silnik diesla wybrać 100 115 130 koni i jaki model silnika bo jest tego tyle że aż głowa boli czy szukać 130 koni by lepiej było wyprzedzać czy 100 koni by był żywotniejszy doradżcie coś ma to być sedan i ile może mieć realnie przejechane bym nim pojeżdził z 5 lat i robił ze100tys?Dzięki z góry za odpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę to kupisz może 2001 - 2002 z przebiegiem grubo ponad 350 tys. I lepiej by miał faktycznie te 350 tys niż kręcone 180. Co do silników to poczytaj opinię. Ja mam 101 KM i aktualnie 260 tys. i chwilowo spoko. Kumpel ma taki sam z przebiegiem 380 tys. i też chwilowo spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motyl888

Nawet nie wiem czy uda Ci się kupić w miare w dobrym stanie passata z 2001-2002 roku. Ja mam passata B5 3BG z silnikiem 130 konnym i jazda tym samochodem to dla mnie czysta przyjemnośc. Bardzo dynamiczny silnik i statyczna budowa auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupisz kupisz za taka kasę , tylko trzeba dobrze poszukać, a i polecam wersje 130 koni , daje dużo frajdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem tu świeży pomóżcie proszę

bo chcę kupić passata b5 fl rocznik od 2001 do 2003 max uzbieram około 23tysi jaki silnik diesla wybrać 100 115 130 koni i jaki model silnika bo jest tego tyle że aż głowa boli czy szukać 130 koni by lepiej było wyprzedzać czy 100 koni by był żywotniejszy doradżcie coś ma to być sedan i ile może mieć realnie przejechane bym nim pojeżdził z 5 lat i robił ze100tys?Dzięki z góry za odpowiedż.

jak chcesz to moge pomoc sciagnac anglika, ty poszukasz walonego na amen w pl mp na szrocie w stobnie kolo szczecina wezmiesz deske i pare gratow i bedziesz mial jeszcze z 8 tysi na wycieczke nowym autkiem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na tym forum proszę o poradę.

Chcę kupić B5FL 1,9TDI sedana za ok. 25tyś. jaką wersje silnika polecacie, autko ma służyć do codziennych dojazdów do pracy (dość spory odcinek-200 kilometrów/dziennie autostradą) czy mam kupić silnik 130 konny czy może 101 koni? Jakie są różnice w spalaniu w tych modelach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

130 koni, w trasie 5,9l ( prędkość od 100 do 180 km/h), jak dla mnie zadowalające, decyzja należy do ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
130 koni, w trasie 5,9l ( prędkość od 100 do 180 km/h), jak dla mnie zadowalające, decyzja należy do ciebie :)

 

No to ja dodam że 101KM pali tyle samo tylko że się wolniej rozpędza, co oczyeiście daje mniejszą frajdę z jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o napędzie 4x4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co sądzicie o napędzie 4x4?

nie ma roznicy, jedyne gdzie poczujesz ja to na rondzie w zimie jak cie tyl wyprzedzi, w spalaniu okolo litr wiecej i kosztach wymiany oleju przekladniowego w tylnim dyferencjale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

101 koni trochę za słaby na to autko ale w automacie przy wyprzedzaniu ( kick down itp) daje radę, spalanie na trasie 6,2 nawet przy "ciężkiej nodze" w ruchu mieszanym z przewagą miejskiego 7,4 ale to nie tragedia, jak kto chce oszczędzać to przy 90km/h pali 3,2-4,7 przy delikatnym wciśnięciu gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź lepiej zedytuj tego posta bo ktos potem kupi i będzie miał pretensje, bo takie spalanie jak podajesz w avb z mulastym automatem 4biegowym jest nie realne. Fakt 6.4 udało mi się kiedys na wyświetlaczu osiągnąć, ale jadąc stałą prędkość 100 km/h po angielskiej autostradzie w dniu bez korków i z małym natężeniem ruchu. A jesli brać pod uwagę polską trasę i to jeszcze z ciężką nogą jak piszesz to trzeba trochę dodać do tego....Jeżdżąc po śląsku w godzinach szczytu i chcąc jeżdzić dynamicznie to z 10 trzeba się przywitać. Do 8 da się zejść ale to praktycznie toczenie, a nie jazda i dosłownie muskanie gazu. Co do 3.2l/100km- no tak passat z ciężkim i przymulonym automatem 4 biegowym to lupo trzycylindrowe i spala tyle co one...

101 jest zdecydowanie za słaby do paska, a w automacie jest jeszcze bardziej słaby, po jeździe 101 w auto, wsiadając do avb w manualu ma się wrażenie, że się do 131 wsiada.

Jeśli nawet jakimś cudem osiągasz ze swoim egzemplarzem takie wartości jak podajesz to jesteś ewenementem i mało prawdopodobne by ktoś jeszcze cos takiego osiągnął ;) Swoim zjeździłem już trochę przez te 3.5 roku różnymi sposobami, avb w manualu też parę tysięcy się trafiło i mam jako takie rozeznanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej mocno trzeba się zastanawiać nad silnikiem V6 2,5 TDI 150 konnym, gdyż wśród użytkowników panuje opinia o tym, że jest to motor niedopracowany i często w nim leci wałek rozrządu.

 

Ja mam ten silnik od 1,5 roku i jak na razie (odpukać w niemalowane:hehe)wszystko pracuje dobrze. Jedyne co to rozrząd wymieniałem, olej i filtry i ostatnio sie wentylator na wisko zmielił. Wiec uważam że 2,5 + 4motion + automat to jest super sprawa a jeszcze w Variancie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w końcu kupuję kombi 03 ro kza 24500 z przebiegiem 200000 myślę że realny bo auto niezniszczone a kopa ma zajebistego

powiedzcie te silniki i osprzę t lub sprzęgło to się psują czy nie a słyszałem że tam jest turbo jakieś ze zmienną fazą czy to też się psuje

zresztą pewnie w każdym aucie jest "coś" co się psuje

zastanawiałem się nad benzyną ale diesel mniej spali i ropę taniej kupię

co wy na to chopy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie się dowiedziałem że ponad 300tysi ma to oszusty jeb...

handlarzyki! nie kupię nic od oszusta bo może jeszcze z czymś ściemnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem juz nie raz że te przebiegi to ściema

mój ma 260 tys. km. ale kolega ma identycznego i ma 380 tys. i to są realne przebiegi.

ale jeżeli stan dobry to może miec i nawet 400 tys i będzie jeździć

Edytowane przez robertno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pisałem juz nie raz że te przebiegi to ściema

mój ma 260 tys. km. ale kolega ma identycznego i ma 380 tys. i to są realne przebiegi.

ale jeżeli stan dobry to może miec i nawet 400 tys i będzie jeździć

 

Mój ma 213 tys km i jak go kupiłem z przebiegiem 140 tys to sprawdzone na VAGu real. Czyli w ciągu 3 lat auta w niemczech robią około 140 tys km, czyli reasumując kupując teraz z roku 2004, passata to trzeba liczyć minimum 280 tys km i nie ma przeproś, radzę odrzucać wersje z 2002 roku z przebiegiem no 210 tys, VAG prawdę powie....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przywizolem z Nimiec 98 rok 210 Tys sprawdzany na miejscu na Vagu i Pl narazie 250 Tys i chodzi jak zyleta:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VAG prawdę powie....

Albo to co ktoś chce, żeby powiedział...W ECU rzadziej się zmienia, aniżeli na szafie, bo drożej, ale nie jest to nie możliwe-więc nie traktować odczytu z ecu jako wyrocznię ;)

Ja mojego w UK kupiłem jako 3latka (wyprodukowany koniec kwietnia, kupiłem początek czerwca) i miał 166tyś km. Więc jak widzę przebiegi na Allegro to mi się śmiać chce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności