Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem dość wysoki (195 cm) czy to auto jest wygodne?

 

Na wszystkie pytania które wypisałeś znajdziesz odpowiedź na forum. A co do tego jednego to niestety przy wzroście 195 to Passat B5 na miejscu kierowcy nie jest najwygodniejszy.. Mimo regulacji kierownicy i fotela w wszystkich kierunkach. Ja mam 193 cm wzrostu ;) Zostaje Mercedes S albo BMW 7, tam jest więcej miejsca dla kierowcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że Passat dal osoby która ma wzrost 195cm nie będzie najwygodniejszy, no ale wygodny jest w porównaniu np. z innymi autami, którymi jeździłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do tego jednego to niestety przy wzroście 195 to Passat B5 na miejscu kierowcy nie jest najwygodniejszy.

Poprzeczne ułożenie silnika niestety zmniejszyło wnętrze w stosunku do B4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprzeczne ułożenie silnika niestety zmniejszyło wnętrze w stosunku do B4.

 

Chyba nie siedziałeś w B5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie, nie wiem jak było w B4, ale miałem b3, a w B5 zdecydowanie więcej miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie siedziałeś w B5

A ty w B4. Jeździłem B5, mam 194cm i jak odsunę sobie fotel żeby mi było wygodnie to pasażer za mną długiej trasy nie przejedzie. Dyskusja jałowa, każdy ma swoje indywidualne odczucia na temat wygody.

 

Wracając do tematu w załączniku charakterystyczne wymiary konstrukcyjne dla passata B5. Może się komuś przydadzą.

passat B5 wymiary konstrukcyjne.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprzeczne ułożenie silnika niestety zmniejszyło wnętrze w stosunku do B4.

Wzdłużne raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wzdłużne raczej.

Tak przekręciło mi się, tak to jest jak się kilka rzeczy na raz robi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TEDEI

witam. jestem nowy na forum od misiaca sledze to forum i rozpatruje kupno passka B5 i mam taki dylemat z wyborem. mam nadzizieje ze mi pomozecie.

 

Auto nr.1 B5 3B Kombi 1998 1.9TDI 90KM przebieg okolo 300000

 

Jest to auto ojca stan silnika i karoseri bardzo dobry. Wnetrze tu widac znaki przebiegu kierownica, boki drzwi, siedzenia(brak dziur) podlokietnik juz troche mocno ztarte. wyposazenie klimaautomatik, 4 el szyby, el lusterka, webasto, autko zostalo sprowadzone 2,5 lat temu z niemczech od prywatnego sprzedawcy serwisowany do konca z przebiegiem 220000km. i to chyba tyle.

 

Auto nr.2 B5 3BG Kombi EX TAXI 1.9TDI 101KM przebieg okolo 300000(rok 2002) lub 415000(rok 2005)

 

autko z wygladu ok tyle co na zdjeciach z komisu. Wyposazenie ABS ESP NAVI ogrzewanie siedzenia 2 przednie, jeden z webasto, Skurzana tapicerka, na kokpicie na srodku zabudowanie od taxometru. trzeba bedzie sprowadzic

 

 

kreci mnie to autko po taxi nowsze wiecej wyposarzenia(bajery:) od auta ojca. ale z drugiej strony czy to nie jest zajechane auto choc ojca tez malo niema ale wiem co bym kupywal a taxi ....??

 

z gory dzieki za pomoc

 

Pozdro

 

PS:cena autka identyczna z tym ze do taxi trzeba dodac koszty sprowadzenia.

Edytowane przez TEDEI
PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara dobra 90 będzie mniej awaryjna, ale słaba. 3BG po taksówce może być zajechana, ale nie musi, trzeba by sprawdzić. Wybór należy do Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TEDEI

zapomnialem jeszcze dopisac ze po zakupie moc by byla podniesiona tak do max 190KM no ale zastanawia mie jeszcze jak przy 3b poradze sobie z kontrola trakcji bo wkoncu 190KM to niebyle co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapomnialem jeszcze dopisac ze po zakupie moc by byla podniesiona tak do max 190KM no ale zastanawia mie jeszcze jak przy 3b poradze sobie z kontrola trakcji bo wkoncu 190KM to niebyle co

 

190 km z AHU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapomnialem jeszcze dopisac ze po zakupie moc by byla podniesiona tak do max 190KM no ale zastanawia mie jeszcze jak przy 3b poradze sobie z kontrola trakcji bo wkoncu 190KM to niebyle co

Do takiej przeróbki raczej bym wybrał silnik na PD, a nie na VP37. Poza tym taką moc przy tym przebiegu, to i tak pewnie silnik do remontu kapitalnego idzie, więc zajechaniem nie ma co się przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passat_b5_1,6

od czego zacząć po zakupie ?? nie wiemy jak było w rzeczywistości, kiedy co było wymienione... co polecacie wymienić aby nie było żadnych problemów ?? olej, filtr oleju, filtr powietrza, pasek rozrządu (z napinaczem czy bez) ?? prosze o wasze opinie, aby jeździć od przeglądu do przeglądu... (benzyna 1,6).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieważne jaki samochód, nigdy nie wierzysz zapewnieniom co było wymieniane. Musisz wymienić Pasek rozrządu ze wszystkimi rolkami, olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabinowy. Wypadało by wymienić filtr paliwa, jeśli masz klimę i jest ciepło to odgrzybić. Możesz, ale jeśli są dobre nie musisz wymienić resztę pasków. Ja wymieniam bo i tak je trzeba ściągnąć przy rozrządzie. Należało by dokonać oględzin stanu klocków i tarcz, żeby wiedzieć czy wymienić lub kiedy wymienić. Jak to benzyna, sprawdzić stan świec i układu wysokiego napięcia, jeśli istnieje, jak są cewki na świecach to nic nie sprawdzisz.

To chyba tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlaczego nigdy? Ja kupiłem od gościa którego znałem i nie zmieniałem rozrządu dopiero przy 270 tyś. więc to nigdy to nie reguła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
laczego nigdy? Ja kupiłem od gościa którego znałem i nie zmieniałem rozrządu dopiero przy 270 tyś. więc to nigdy to nie reguła

Dla tego, że nie wiesz jaki mechanik to robił, co gość wymienił, czy tylko pasek bo wiedział że będzie sprzedawał. Różnie bywa, a silnik wymieniać lub remontować jak pasek walnie to kiepska oszczędność. Ja nie zmieniłem paska po kupnie poprzedniego passata, ale to od ojca odkupiony, więc inna bajka.

Jak kupiłem tego passata to klient miał papiery, że wymienił pasek 30 tys km wcześniej. I może tak było, ale koła na wale głównym już nie wymienił. A ono tak podcięło zęby, że pasek na najbliższym czasie, w najlepszym wypadku by przeskoczył. Właśnie dla tego nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. A co powiecie o tym paszczuszku mam zamiar go obejrzeć w niedzielę.

Silnik 1.9 tdi 130 koni,rocznik 2003,przebieg 200 000km (troszkę duży wg mnie),wersja higline sport choc wg mnie jest to comfortline.

Oto fotki

http://photos.donedeal.ie/donedeal/photos2/Full?id=1981882

http://photos.donedeal.ie/donedeal/photos2/Full?id=2250458

http://photos.donedeal.ie/donedeal/photos2/Full?id=2250459

http://photos.donedeal.ie/donedeal/photos2/Full?id=2250460

http://photos.donedeal.ie/donedeal/photos2/Full?id=2250461

czy da się cos zauwazyć na tych zdjęciach? może ktoś coś widzi bystrym okiem.

Dziekuje za porady-wszystkie chetnie przeczytam. Pozdrawiam

Edytowane przez devil-80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przebieg 200 000km (troszkę duży wg mnie),wersja higline

Nie wiem ile się w irlandii jeździ, ale taki przebieg w 7 letnim samochodzie jest realny. To raptem między 20 a 30 tys rocznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności