Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy jestem tu nowy i chcialbym zaczerpnac od was info. Mianowicie mam do kupienia Passata kombi 1.9 TDI 110KM 1998r w sumie ladnie wyglada na klapie tylko ma rdze pod szyba ale podobno to standard tylko zastanawia mnie jego przebieg bo ma przelatane juz 415tys i pytanie brzmi; Jakie przebiegi robia te silniki , czy naprawy sa drogie i jak sprawdzic turbine? Dziekuje z gory za odpowiedzi i Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Chętnie bym dołączył do Rodziny Passatów, szukam B5 po Lifcie, jęsli macie bądź znacie kogoś z dobrego źródła kto chce sprzedać to cacko (sedan) to proszę o pomoc. Przeznaczone mam póki co 10 500, może i nie wiele, ale mam nadzieje, że uda mi się coś znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam możliwość zakupu w Niemczech ciekawego Paska b5 z 2004 roku w nadwoziu kombi z silnikiem 1.8T.

Kontaktowałem się z tym sprzedającym i o dziwo to nie turas :D i nie komis, a ogłoszenie w pełni prywatne. Mam tam rodzinkę w okolicy i faktycznie autko stoi na prywatnej posesji, w środku jakieś tam papiery, dziecięcy fotelik i auto zarejestrowane tam bezpośrednio z ubezpieczeniem.

 

W ogłoszeniu stoi przebig 207 tys.. Gość dość pozytywnie opowiadał o aucie, zapewniał że wszystkie naprawy robił w ASO i podawał nawet przez tel, w którym. Ostatni przegląd w maju 2015 roku ma wbity. Autko w fajnej wersji bo ma ksenony ze spryskiwaczem , duże radio, pełny FIS, multifunkcje na kierownicy, fotele w prawdzie bez skóry ale w tej pośredniej tapicerce - niby opisywał jako sportowe. Stoi na 16 aluminiowych. W sumie jak tak patrze to brakuje tylko chromowanych listew i czujników parkowania.

 

W weekend znajomy jedzie obejrzeć auto i pogadać z właścicielem na żywo. Ja mam 1000km ale opcja wydaje mi się ciekawa.

Cena wyjściowa to 3000 euro.

Co o tym sądzicie? Zbyt piękne żeby było prawdziwe? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Koledzy jestem tu nowy i chcialbym zaczerpnac od was info. Mianowicie mam do kupienia Passata kombi 1.9 TDI 110KM 1998r w sumie ladnie wyglada na klapie tylko ma rdze pod szyba ale podobno to standard tylko zastanawia mnie jego przebieg bo ma przelatane juz 415tys i pytanie brzmi; Jakie przebiegi robia te silniki , czy naprawy sa drogie i jak sprawdzic turbine? Dziekuje z gory za odpowiedzi i Pozdrawiam.

 

U mnie przy 450 tys. km wydmuchało uszczelkę pod głowicą. Aktualnie mam 574 tys km i motorownia klepie bez uwag. AFN to twarde sztuki. Jak zadbany egzemplarz to bym brał:nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam możliwość zakupu w Niemczech ciekawego Paska b5 z 2004 roku w nadwoziu kombi z silnikiem 1.8T.

Kontaktowałem się z tym sprzedającym i o dziwo to nie turas :D i nie komis, a ogłoszenie w pełni prywatne. Mam tam rodzinkę w okolicy i faktycznie autko stoi na prywatnej posesji, w środku jakieś tam papiery, dziecięcy fotelik i auto zarejestrowane tam bezpośrednio z ubezpieczeniem.

 

W ogłoszeniu stoi przebig 207 tys.. Gość dość pozytywnie opowiadał o aucie, zapewniał że wszystkie naprawy robił w ASO i podawał nawet przez tel, w którym. Ostatni przegląd w maju 2015 roku ma wbity. Autko w fajnej wersji bo ma ksenony ze spryskiwaczem , duże radio, pełny FIS, multifunkcje na kierownicy, fotele w prawdzie bez skóry ale w tej pośredniej tapicerce - niby opisywał jako sportowe. Stoi na 16 aluminiowych. W sumie jak tak patrze to brakuje tylko chromowanych listew i czujników parkowania.

 

W weekend znajomy jedzie obejrzeć auto i pogadać z właścicielem na żywo. Ja mam 1000km ale opcja wydaje mi się ciekawa.

Cena wyjściowa to 3000 euro.

Co o tym sądzicie? Zbyt piękne żeby było prawdziwe? ;)

 

Ja bym się skusił, sam zamierzam właśnie w ten sposób kupić auto. Jeśli rozmowa znajomego z właścicielem przebiegnie pomyślnie to myślę, że warto się wybrać. Lepsze to niż te tureckie cuda :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zdobyć nr VIN, ale podobno niemcy niechętnie się nim dzielą, bo słyszałem opinię, że służy on głównie organom policji do kontroli itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupilem i mam prpoblemy z silnikiem zarzuca miczwarta swiece olejem 1.6 74 kw 98 rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po kolizji moim passatem b5 kombi z silnikiem ajm (115km) i uznaniem szkody całkowitej, postanowiłem kupić wersję po liftingu.

 

Wymagania jakie teraz mam to chciałbym spróbować ze skrzynią automatyczną, napędem 4x4 i nadal zostaję przy silniku diesla.

 

Jaką skrzynię automatyczną omijać? Jaki silnik omijać oprócz tych 2.5

Czy są jakieś minusy 4x4?

Chciałbym się dowiedzieć czy warto pchać się w takie wymogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym się dowiedzieć czy warto pchać się w takie wymogi.

Proszenie sie o kłopoty moim zdaniem.Twój wybór. Będziesz miał wiecej rzeczy do wymiany i analogicznie wiecej rzeczy moze sie popsuć. Sam wiesz, że nikt nie sprzeda Ci tanio dobrego samochodu. 4x4 bedzie więcej palił itp itd . Moim zdaniem poszukaj sobie 1.8 turbo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDi, 4x4 i automat to niestety tylko nieszczęsny 2.5tdi. 1.9 będzie 4x4 ale w manualu, a jak w automacie to bez napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o benzynę to odpada.

Poza tym taki 1.8T benzyniak będzie więcej palił niż AVF z napędem 4x4.

Liczę się z tym że koszt naprawy - jeśli coś siądzie- będzie większy.

Passaty 4x4 mają z tyłu wahacze jak dobrze pamiętam?

 

Jeśli chodzi o automat, to również wiem że koszty naprawy są 2x wyższe od manualnej, chodzi mi o to czy są jakieś wersje skrzyń, oznaczenia i jakich napewno omijać.

 

Znam kilka osób które mają pojazdy z automatyczną skrzynią i nie mieli zbytnio problemów z nimi.

Bardziej zależy mi na wyjaśnieniach negatywnej opinii niż tylko na samej opinii, ew. Będę musiał przeczytać 250 stron tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4x4 bedzie więcej palił itp itd .

 

1 litr więcej to jest nic.... ale za to ile zabawy i same plusy. Minusów ten napęd nie posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zależy kto co ma to chwali, wiem po osobach które mają 4x4 i minusem mówią że jest tylko to że koszt dodatkowy jeśli się coś uszkodzi - ale to oczywiste.

 

W planach mam kupić 130 AVF, które silniki lepiej omijać?

Które automatyczne skrzynie omijać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W planach mam kupić 130 AVF, które silniki lepiej omijać?

Które automatyczne skrzynie omijać?

 

Czy tylko ja nie kumam pytania ? w planach masz zamiar kupic silnik AVF to co chcesz omijać jak już podjąłeś decyzje o silniku ?:)

Automaty były tylko Tiptronic 5 biegowy, więc też zbytnio wyboru nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, w biegu odpisywałem i nie popatrzyłem co pisze.

Narazie wybrany jest AVF, ale zastanawiam się czy czasem nie lepiej wziąć 2.5 albo 2.3 (bo taki też znalazłem).

 

Tylko że z tego co wiem, to są one awaryjne.

Dlatego zastanawiam się czy warto się zainteresować nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli diesel to tylko avf czyli 131 6 biegow dwumas sprzeglo pd 2.0 140 km a avx to 131 5 biegow dwumas i sprzeglo od slabszego 115 1,9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o to że AWX ma sprzęgło takie jak AJM/ATJ (115KM), a AVF ma takie jak 2.0 silniki (AWB?).

Chodzi o rozmiar chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako że się na samochodach nie znam a podoba mi sie passat b5 po lifcie 130km(tdi) i nie wiem czy w automacie kupić czy w manulalu (6-ścio biegowym) na samochód mam przeznaczone 13 tyś dziękuje za podpowiedz pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wolisz jeździć automatem czy manualem ? bo jak automatem to raczej kup automata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wolisz jeździć automatem czy manualem ? bo jak automatem to raczej kup automata :)

Automatem nie jeździłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności