Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Nie można liczyć że ktokolwiek zwróci włozonych pieniedzy. Chcę sprzedać mojego pastuch, mimo że wsadziłem w raz z gazem ok 5,5 tyś. I czy ktoś mi da za mojego pastucha 15 tyś???? Nie. A nie zmieni to fakt ze części montowałen był w lepszej półki. Fakt pochodzinie a USA raczej na minus. Jeśli liczysz sobie 25 za Twojego pastucha to dużo. Dlaczego?? Kupisz za te pieniądze pastucha kontrukcyjnie siedzący w latach 90. A za te pieniądze kupisz, wiekszą, wygodniejszą i tańsze w utrzymaniu Vectrę C z końca produkcji. Lub o wiele bardziej dopracowane i niewiele droższe w utrzymaniu BMW e39 lub bardzo ładnego Mercedesa okulara.

Fakt w starych autach liczy się stan auta, ale nasz rynek jaki jest każdy widzi. Ludzie patrza na przebieg. Dlatego wszystkie pastuchy mają 200 tyś przebiegu. Reszta się nie liczy.

 

Ale z drugiej strony jak ktoś nie chce uszanować że jak kupi auto to przez 10-20 tyś nie musi nic przy nim robić o aż się coś gotuje w czlowieku. Niech kupują za 6-7 tyś a za miesiac wymienią czesci za 4.......hahahahah

 

 

PZDR>

Edytowane przez kris85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, teraz ja sie wypowiem odnosnie silnika 1.6 w rocnziku 99.

Auto kupilem ponad 2 lata temu od znajomego, co sprowadza okazyjnie auta, to czy uwierzycie czy nie, to tylko Wasza sprawa ale kupilem go z przebiegiem 87tys, zaryzykowalem i nie zaluje.

Wstepnie wymienilem caly rozrzad itp. co z nim zwiazane, mechanik az byl zdziwiony, ze w takim stanie auto przyjechalo (jak na Passata ponad 10letniego)

Co do eksploatacji:

-po 1,3 roku jezdzenia wahacze daly o sobie znac (robie 50km dziennie do pracy, czasem wyjazdy po 400-600km) koszt nie jest duzy, oddaje je do regeneracji, kosz na strone: +/400zl mowa tu oczywiscie o org wahaczach, od stycznia pracuja idealnie, zadnych stukow czy luzow

-koncowka drazka kierowniczego do wymiany po ponad 2 latach jazdy (koszt cos ok 70zl plus robota)

-laczniki stabilizatora x2 mialy luzy, wymiana rowniez nie taka droga

-gumy od przegubow

Naprawde, w ciagu niespelna 2,5 roku tylko to do wymiany, to sie oplaca, ale jest jedno "ale", miesiac temu okazalo sie, ze poszla maglownica, w sensie miala przeciek i zalewala mi auto od srodka, koszt uzywanej ok 1000zl, niepewnego pochodzenia, po opinii znajomych i roznych for internetowych postanowilem ja zregenerowac, cena: 550 regeneracja + 250 robota i rok gwarancji, ponoc rzadko spotykana usterka, ale mimo wszystko sie trafia

Obecnie mam przebieg 134000, wszystko ladnie zrobione, jezdzi sie az milo, spalanie w trasie 7litrow (bagaz + pasazer) a w miescie nie liczylem, bo jezdze naprawde roznie, raz zaladowany w sumie z 5cioma osobami w samochodzie, raz sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, aktualnie posiadam VW Polo 1995 rok. Rodziny mi przybyło, tak więc chciałbym zmienić na VW Passata w benzynie. Przeglądając otomoto jest wiele ofert Passatów, jednakże niektóre mają przebiegi (jak dla mnie) kosmiczne jak na wersję benzynową.

Jestem z okolic Poznania i znalazłem ofertę auta z 97r. z przebiegiem poniżej 80.000km, ale za jakieś 13.000zł oraz drugą ofertę za ok 10.000 z przebiegiem 150.000km, ale już musiałbym jechać dalej. Obie wersje comfortline, wyglądające na zadbane auta.

Wersja silnikowa 1.8 (bez turbo). Czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsze wersja drochę drogawa, ale jeśli przebieg jest realny a auto nie jest po jakiś niemieckich powodziach to bierz. Oryginalne zawieszenie wytrzyma jeszcze dobre 60-70 tyś km. A tak wogole to powiedz ile mieć auto 15 letnie skoro średnia roczna oprzebiegu dla passata w benzynie niemczech to 18 tyś km??? Liczenie jest proste. 200 tyś i tyle......i nie masz co się oszukiwac. Rodzynki co mają 80 tyś to margines sprzedaży i wteyd trzymają cenę. Weś pod uwagę ze za 13 tyś kupisz Vectrę C, konstrukcyjnie nowszy o dobre 8 lat, większy (szczególnie kombi).....

 

PZDR>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy widzę dalej chcą mieć poniżej 200 tys , to i sprzedawcy tak ustawiają .

Zobaczcie sobie ile kosztuje Passat z przebiegiem poniżej 200 tys. w interesującej Was opcji na mobile.de i porównajcie to z tym co jest u nas . Jak to możliwe że komis , handlarz , pojechał tam , znalazł , przyprowadził , zarobił , a to dalej jest tańsze niż na mobile ---- nikogo to nie zastanawia ?????????

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jest. ma mieć 100 tyśkm, pełne wyposażenie i ma kosztować 8tyś......A potem płacz, bo się okazuje ze złożony z dwóch, po powodzi lub inne tego typu historie....ale jak to mówią "nasz klient, nasz pan" więc handlarze biorą to co polscy klienci chcą.

 

PZDR>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kara bezwzględnego długiego więzienia dla cwaniaków, kilka wyroków nagłośnionych w tv i od razu na rynku przebiegi będą wyższe... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja właśnie rozglądam się za passatem i chciał bym kupić coś takiego

http://www.autotrader.pl/samochody-osobowe/sprzedam-volkswagen-passat-zielona_gora/131701184

Chodzi mi właśnie o te jasne wnętrze w vw passat b5, 1.8T z LPG tylko chciał bym by był młodszy i o ile takie były to srebrny metalik. Wie ktoś może czy były takie produkowane i w jakich latach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś byłby młodszy i tych samych pieniądzach??

 

PZDR>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten na ten rocznik jest drogi. Widziałem młodsze w tej cenie. Ale nie o cenę pytam tylko czy znajdę taki jak opisałem czyli

vw passat b5, 1.8T z LPG Z jasnym wnętrzem jak z linku , srebrny metalik od roku 98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Zamierzam kupić Passata B5fl 2003r 1,9tdi 101km highline, wszystko z nim ok pod względem technicznym i lakierniczym, od osoby prywatnej z pełną i cały czas prowadzoną książką serwisową za co duży plus.

Choć jest jedna rzecz niepokojąca, mianowicie brak komputera pokładowego - biorąc pod uwagę że to wersja highline.

Auto posiada skórzaną tapicerkę, pełną elektrykę szyb i lusterek, grzane stołki, climatronic oraz chromy a nie ma komputera, w jego miejscu są tylko kontrolki z ikonami ręcznego, grzania świec, check itp.

 

i tu moje pytanko czy jest możliwe aby nie było w tej wersji komputera?

 

z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2000 FL i 2001 FL mogło nie być komputera nawet w highline :ziew.

Edytowane przez Overloaded26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja, jak to możliwe? Wszystkie przedliftowe jakie widziałem miały komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to element wyposażenie więc jeśli nabywca nie wyposażył go zamawiając samochód w salonie to go po prostu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jaja, jak to możliwe? Wszystkie przedliftowe jakie widziałem miały komputer.

aaa nie prawda zazwyczaj wersje tdi 90 KM nie mają a 110KM 115 KM mają komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje takiego auta

http://otomoto.pl/volkswagen-passat-xenon-chrom-1-8-turbo-manual-C34852026.html

Chce taki silnik w kombi czarnym kolorze,nie musi być to Highline, może być uboższa wersja tylko nie podoba mi się ten okropny jasny środek

W ogłoszeniach jets niestety mało Passatów z tym silnikiem. Orientuje się ktoś jak to wyglada za granicą - Niemcy, Holandia ??

Czy dobrym rozwiązaniem byłoby zamówienie takiego auta u handlarza żeby znalazł mi coś takiego za granicą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aaa nie prawda zazwyczaj wersje tdi 90 KM nie mają a 110KM 115 KM mają komputer.

 

Ja mam wersje Highline model 2002 Passata i nie mam komputera , jest tak jak pisał wyżej Overloaded26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamierzam kupić passata b5 FL 2002(1.9 TDI 130KM,6-cio biegowa skrzynia) i mam kilka pytań i prosiłbym o szczere wypowiedzi.

 

A wiec tak oglądałem już go i zastanawia mnie jedno: Ma on wgłębienie w podłodze od strony kierowcy,wgłębienie jest spore bo widać je jeśli podniesie się wycieraczkę i pod nogą też ewidetnie je czuć.Czym jest to spowodowane i czy jest to groźne??

Na co zwrócić szczególną uwagę i jak sprawdzić bo nie chce kupić szrotu.

 

Za pomoc z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma on wgłębienie w podłodze od strony kierowcy,wgłębienie jest spore bo widać je jeśli podniesie się wycieraczkę i pod nogą też ewidetnie je czu

 

A jak wygląda podłoga pod autem? trzeba sprawdzić czy nie widać jakiejś ingerencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłoga pod autem niby w porządku,właściciel mówił że jest jakiś styropian czy coś i dlatego się zrobiło to wgłębienie.Nie wiem jak to jest w passatach i dlatego pisze tutaj bo chciałbym się dowiedzieć z jakich przyczyn mogło powstać to i czy jest to coś poważniejszego

 

Ma jeszcze jedną usterkę podczas otwierania drzwi od kierowcy nie pokazuje na komputerku że są drzwi otwarte i nie zapala się światło,czym to może być spowodowane i jaki jest koszt tej

naprawy

Edytowane przez vwb5fl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności