Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Taaaa - jak się jeździ do 100 km/h :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 1.8T AEB pokazuje średnie spalanie 8,4l liczone już z ponad 3k km. Jeżdżę dynamicznie 60/40 trasa/miasto. Serio nie wiem jak trzeba upalać, żeby mieć średnie spalanie ponad 10l na jakimś sensownym dystansie. No chyba, że jeździ się odcinki po 2-3km - wtedy to pokaże nawet 15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba upalać wystarczy jechać w korku , Danek dobrze pisze do 100km/h to i tyle pali ale pojedźcie ok.150 i wyprzedzanie na autostradzie to zobaczycie ile wam spali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

takie pytanie - okazało się że mój AVG ma 312 tys km (na liczniku oczywiscie ok 150 tys km) Zmieniana była skrzynia, ale wciąż oryginalne turbo i dwumasa (nie ma żadnych objawów awarii). Był lekki chip - ma około 122 KM.

Wciąż jeździ na pełnym syntetyku - wymiany co 15 tys km praktycznie nie bierze tego oleju.

 

Myślicie że to auto jeszce wytrzyma troche (chce nim pojezdzic tak z 1.5 roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprat mało kto ma tak mały przebieg - mówię o prawdziwych, nie tych widocznych na licznikach. Spokojnie wytrzyma Ci jeszcze drugie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

Nadeszła pora... Czas się uspokoić i kupić dziadkowóz... Passata B5FL... Szukam auta do 18tys zł. Interesuje mnie tylko i wyłącznie Kombi 4motion z silnikiem 1,9TDI i tempomatem. Fajnie było by z pełna skóra i navi.

 

No i teraz kilka pytań:

 

Po pierwsze co dziwnego zobaczyłem w passkach

 

położenie tylnych kół względem nadkoli: http://img04-otomoto.sogastatic.pl/C32364716_10.jpg

 

w 4motion zawieszenie wygląda tak: https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcShmVVLyNR9UBLucEIpfIt5tJvGg7BjjuHC3O4amDRftjCq6UTr

 

wiec nie powinny być tak posunięte koła do przodu. Czy się mylę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !!

 

Nadeszła pora... Czas się uspokoić i kupić dziadkowóz... Passata B5FL... Szukam auta do 18tys zł. Interesuje mnie tylko i wyłącznie Kombi 4motion z silnikiem 1,9TDI i tempomatem. Fajnie było by z pełna skóra i navi.

Jak Ci się trafi zadbany egzemplarz bez tempa to bierz. Taki bajer jak tempomat możesz w każdej chwili passka doposażyć:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem już odpowiedni tylko mnie ciekawi to ustawienie tylnych kół w nadkolach oraz wyciek przy turbinie ale to juz pytam w innym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do was pytanie. Czy możecie mi powiedzieć jak najlepiej sprawdzić skrzynie Tiptronic podczas zakupu ?? Zamierzam kupić b5 fl z silnikiem 1.8T. Znalazłem całkiem ciekawy egzemplarz tylko nie bardzo mam pojęcie na temat tego typu automatów. Gdzieś czytałem że niektórym trzeci bieg włącza się tak jakby na dwa ( tak jakby 2, 2,5 i 3) i że to normalne. O co chodzi z tym lock-up'em. Jak sprawdzić również czy konwerter hydrokinetyczny jest w dobrym stanie.

Na co dzień jeżdżę B6 z DSG ale to zupełnie inna skrzynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nie mogłem znależć odpowiedniego działu do założenia tematu to pisze tu. Chciałbym zakupić passata b5 rocznikowo 98-2000. W jakich cenach można znaleźć dobre egzemplarze ? Jak jest z awaryjnością silników 1,8T , 2,3 , 2,8 ? najbardziej mnie zastanawia ten 2,3 vr5, piękne brzmienie :) który byście polecali pod LPG. Na co najbardziej zwrócić uwagę podczas oglądania 2,8 ? Skrzynia manualna i bez różnicy jakie nadwozie

Edytowane przez kamil785

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego wszystko to było, nie raz nie dwa - trzeba szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sami specjaliści na tym forum... Tematu nie można otworzyć a jak się napisze w odpowiednim coś bardziej konkretnego to nikt nie potrafi odpowiedzieć... super forum... nie dość, że poblokowane to jeszcze bez ludzi posiadających wiedze... Bo widać, że wiedza forumowiczów ogranicza się do odsyłania do szukajki... Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bumiasty za poparcie.

Pytam bo znalazłem 2,3 benzyna sprowadzony z Francji. Jest do opłat i nie wiem czy jest warte zainteresowania. Jego cena 5700 zl kombi.

Napiszcie chociaż jaki całkowity koszt opłat i rejestracji

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dgasek , jakby coś było konkretnego tego co poszukuje odpowiedzi na pytania to bym nie pytał na forum I darmo nie smiecil ... zamiast mnie kierować do szukajki to bądź tak miły i odpowiedz na pytania

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Fachowcy i specjalismi moze są na tym forum ale jeżeli im coś trzeba to pytają i wymagają odpowiedzi a jak przyjdzie ktoś nowy to kierują zeby szukać odpowiedzi na całkowicie inne pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytam bo znalazłem 2,3 benzyna sprowadzony z Francji. Jest do opłat i nie wiem czy jest warte zainteresowania. Jego cena 5700 zl kombi.

Człowieku kto ma Ci odpisać nie widząc samochodu, nie jeżdżąc nim?? Weź się zastanów i nie pisz bzdur. Typowo polskie myślenie i główny wyznacznik cena: jak najtaniej i jak najlepszą igłę ze 180000km na blacie...

W jakich cenach można znaleźć dobre egzemplarze ?

Wejdź sobie na portale aukcyjne i zobacz sobie ceny... Czy to tak ciężko. W ogłoszeniach to wszystkie są "igły" od "dziadka Niemca"

Trzeba pojeździć pooglądać stracić trochę kasy, nerwów i się przekonać. Nikt tu na forum nie ma czarodziejskiej kuli i nie wyczaruje Ci, które auto jest godne, a które nie i za ile. Ponad to wyobraź sobie jak ktoś chce sprzedać auto za 5700zł to ile ma zarobku, a ile kosztowało we Francji, a gdzie jeszcze koszty sprowadzenia. Jak chcesz ulep z niepewną historią, bo tak jest na 90% to się interesuj. Dobre auta kosztują, a za granicą nawet drożej niż u nas.

Jak jest z awaryjnością silników 1,8T , 2,3 , 2,8 ?

Każdy z silników jest na dobrym poziomie i w każdym wszystko może się zepsuć. Nie znasz dnia ani godziny. Do każdego można założyć spokojnie LPG, które najtaniej wyjdzie do 1.8T ze względu na 4 gary. 2.3 jest mało popularnym silnikiem. Porównując spalanie względem moc to 1.8T można bezproblemowo podnieść samym programem do ok 190KM, a i spalanie będzie miał niższe niż 2.8.

Na co najbardziej zwrócić uwagę podczas oglądania 2,8 ?

Na to na co zwraca się uwagę przy każdym aucie, każdym silniku i każdym podzespole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytam bo znalazłem 2,3 benzyna sprowadzony z Francji. Jest do opłat i nie wiem czy jest warte zainteresowania. Jego cena 5700 zl kombi.

 

Popatrz na Allegro. Jeżeli wszystkie B5 z ostatniego wypustu poniżej 9k zł to druty, to pomyśl co dostaniesz za 5700. Oczywiście są wyjątki, ale to inny temat.

Warto mieć na uwagę, że mało kto kupuje samochód 150KM żeby jeździć po bułki do sklepu. Te auta jeżdżą, więc siłą rzeczy się zużywają.

 

zamiast mnie kierować do szukajki to bądź tak miły i odpowiedz na pytania

 

Ale co to za pytanie "w jakiej cenie można kupić dobry egzemplarz". Można wyłożyć 15 patoli za B5, a i tak okaże się śmietnikiem. Określ sobie kwotę i wg niej szukaj samochodu. Im wyższa cena, tym lepszy stan samochodu. Przecież nikt nie zrobi Ci prezentu i nie odda zdrowego samochodu za połowę wartości. Stan silnika sprawdzasz jak w każdym samochodzie. Silnik musi być brudny, suchy, pracować równo, cicho, wkręcać się na obroty, nie szarpać przy wysprzęglaniu czy puszczaniu nogi ze sprzęgła, nie ma prawa kopcić przy obciążeniu, na zimnym ma palić na dotyk.

Zresztą możesz sprawdzić wszystko, ale Passat po 15 latach i tak będzie miał minimum 300 tysięcy przebiegu i usterki będą wychodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę , ile razy mam pisać to samo - parę razy pisałem ile kosztuje pakiet startowy do Passata 2.8 , ale najprościej się zarejestrować i pisać wszędzie gdzie popadnie - pokolenie ludzi którym wszystko się należy.

 

Dobry Passat musi kosztować , a auto które ma 15 lat jest z zachodu i ma 180 tys to dobry żarcik. Napiszę po raz kolejny -- Stare 2.8 , 2.3 niewiadomego pochodzenia , to kłopoty i koszty , duuuuuże koszty - za tyle to mój ojciec sprzedaje Vectrę B w przyzwoitym stanie z 99r.

Zadbane B5 , B5FL z przebiegiem rzędu 160-170tys kosztuje w Rajchu 5-6k euro , a gdzie opłaty i koszty sprowadzenia . Chciałbym zobaczyć to coś za 800Euro :)

 

Pozdrawiam i sugeruję albo dozbierać parę razy po 5k jak się chcę passata , albo zmienić markę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

szanowni koledzy mam do dyspozycji 10 kafli i zastanawiam się nad zakupem paska w combi vs laguna 2 też combi i w oba ewent. pb

Mam wielki dylemat bo lagune można kupić z mniejszym przebiegiem i wiekszym wyposarzeniem lecz jak wiadomo laguna to laguna .

Obecnie jeżdze laguną 1 i jest fajne lecz kapryśne auto ,trzeba cos pogrzebać troche poczytać i wiekszość da się samemu naprawić .

 

Pasek ogólnie ma opinie dość solidnego auta i tez mi się podoba lecz w pasku słaby punkt to przednie zawieszenie a w lagunie tylne.

 

Pytałem na forum laguny i mimo tego że ma miano 'królowej lawet'' to ją polecają .

Ciekawi mnie wasze zdanie w zestawieniu paska vs laguna 2 ???

 

Liczę na w miare obiektywne rady ,może ktoś miał zaszczyt porównać te oba auta i ma swe jakies zdanie wiec liczę na porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety - prostej odpowiedzi nikt przy zdrowych zmysłach Ci nie da.

za paskiem przemawiają: łatwa dostępność tanich zamienników (tu zasadniczo auta z grupy VAG nie mają sobie równych), duży wybór na rynku wtórnym, stosunkowo prosta konstrukcja (pomijając przednie zawieszenie) no i oczywiście ocynk na nadwoziu.

za laguną przemawia głównie to, że nie jest "tego towaru" aż tak dużo i nie trzeba aż tak bardzo przebierać w plewach, jak w przypadku pasków. moim zdaniem to też nieco wygodniejsze auto niż passat.

Jak zawsze wszystko zależy od konkretnego egzemplarza.

ot, taka moja subiektywna opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Lagunę da się kupić w lepszym stanie za tą kasę , ale mimo wszystko uważam że 10k to za mało -- nic sensownego nie trafisz -- albo coś mniejszego , albo dozbieraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi ,niestety jak znajomym szepnołem że szukam laguny 2 to każdy ''czyś ty oci...ał???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności