Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego trzeba gaz wrzucić?

 

przecież spalanie 1.8 i 1.8T jest takie samo więc....

 

No nie powiedział bym że takie samo:) no ale mogę się mylic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak juz ktos pisał:) za 10tyś to wyrwiesz dobrego B5:) a nie B5 FL:)

Sam się zastanów czy chcesz się pchać w to:)

 

Myślę nad tym by jednak kupic paska w niemczech. Nawet jeśli nie będzie szału z racji ceny to na pewno będzie mniej stłuczony niż "polak"po przejsciach z poprzednim wlascicielem.

A co do tego ogłoszenia to dałem sobie spokoj. raczej nikt prezentów nie robi,żeby spuszcic cene sprawnego auta az tak mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież spalanie 1.8 i 1.8T jest takie samo więc....

Róznica w spalaniu jest prawie nie zauważalna ale patrząc że masz wiecej mocy , żwawsze auto więc nie ma co mówić o większym spalaniu bo to żadna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowicze, zastanawiam sie nad kupnem paska B5 z silnikiem VR5 2.3 benz. i powiam szczerze, ze trochę się obawiam tej jednostki. Proszę odpowiedzcie mi jak to z tym silnikiem jest, czy jest awaryjny, jak mocno paliwozerny itd. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam forumowicze, zastanawiam sie nad kupnem paska B5 z silnikiem VR5 2.3 benz. i powiam szczerze, ze trochę się obawiam tej jednostki. Proszę odpowiedzcie mi jak to z tym silnikiem jest, czy jest awaryjny, jak mocno paliwozerny itd. Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

2.3 Vr5 bardzo ciekawa jednostka:) sam sie zastanawialem dlugo nad nia... ale swoje łyknąc potrafi:) duzo jest na forum o tym silniku, spalanie i usterki:) Ale jak kazde auto... psuje sie i trzeba naprawiac:) najwazniejsze to szukac spokojnie fajnego egzemplarza i sie nie napalac:) bo i 1.9TDI 110km potrafi wkur... człowieka jak sie kupi cos bez głowy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.9 tdi nigdy nie wkur..;) zawsze sluzy i jest wierny hehe ale 2.3 ma niezle mruczenie i podoba sie wiekszosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.3 Vr5 bardzo ciekawa jednostka:) sam sie zastanawialem dlugo nad nia... ale swoje łyknąc potrafi:) duzo jest na forum o tym silniku, spalanie i usterki:) Ale jak kazde auto... psuje sie i trzeba naprawiac:) najwazniejsze to szukac spokojnie fajnego egzemplarza i sie nie napalac:) bo i 1.9TDI 110km potrafi wkur... człowieka jak sie kupi cos bez głowy:)

 

Różnie bywa, jednemu jego model auta sluzy, innemu nie :P Pozdrawiam

 

---------- Dodano o 18:47 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:45 ----------

 

To prawda, mruczy pieknie, bo juz mialem przyjemnosc slyszec, ale ciekawe jak jest z jego zywotnoscia, awaryjnoscią? dlatego sie zastanawiam, hmm... ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnie bywa, jednemu jego model auta sluzy, innemu nie :P Pozdrawiam

 

---------- Dodano o 18:47 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:45 ----------

 

To prawda, mruczy pieknie, bo juz mialem przyjemnosc slyszec, ale ciekawe jak jest z jego zywotnoscia, awaryjnoscią? dlatego sie zastanawiam, hmm... ;) pozdrawiam

 

 

Dlatego też mowię że nalezy sprawdzic autko najpierw:)

 

Recus:) uwierz ze i 1.9 potrafi :P co do mruczenia to chyba najwieksza jego zaleta:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 110 tdi i ani razu mnie nie zawiodl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Passata B5 FL rocznik 2004 , 96 KW . Martwi mnie to iż może to być samochód z przekładką , jak mogę to dokładnie sprawdzić ? W razie konieczności mogę podać nr. VIN . Na przykład prawe lusterko nie jest mozliwe ustawienie względem kierowcy. Bardzo proszę o pomoc . Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie to mój pierwszy post.:papa Jestem na etapie poszukiwania autka. Interesuje mnie Vw Passat 1.9 TDI 110 KM kombi lub 1.9 116 KM. Tylko teraz mam dylemat którego wybrać, bo trochę się boje tych 116 (pompowtryski). Auto będzie sprowadzane z niemiec. Który polecacie?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz 116 ;) te 6 koni więcej może ci kiedyś życie uratować np podczas wyprzedzania :D

jak się dba tak jak należy to pompowtryski się są wogóle takie straszne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie od pewnego czasu noszę się z zakupem Passata B5 3B, skupiam się na silniku benzynowym. Brałem pod uwagę silniki 1.8 oraz 1.8T choć czytając różne artykuły najkorzystniejszy byłby chyba 1.8T

Kwota jaką dysponuję to około 9 tyś. Pytanie czy jest sens patrzeć w stronę 1.8T z takimi zasobami ? Co sądzicie o tym egzemplarzu ? widzę że ma wlepkę vw-passat.pl Ktoś zna auto ?

 

http://allegro.pl/vw-passat-super-stan-i3613415134.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Flixu

Witam powoli szykuje się do zmiany auta na Paska z napędem na 4 koła, mam blisko do tego oto egzemplarza http://otomoto.pl/volkswagen-passat-2-5-tdi-4x4-160000km-C30726782.html

I mam jedno podstawowe pytanie, czy były montowane w Paskach silniki 155km ? Bo one już chyba były troche poprawione w porównaniu do 150km. Wiem że w A6 były ale w Pasku nie widziałem, a zwykłej 150km boje się kupić bo pewnie jest jeszcze ta niepoprawiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Paskach silniki 155km

 

W Passacie nie był montowany taki silnik. Tylko Audi i Skoda Superb I (kod silnika AYM). W tym Passacie jest silnik 150KM ponieważ jest z 2002r. Jeżeli szukasz wersji z poprawionymi wałkami to były 2 warianty: 163KM bez 4Motion i 180KM z 4Motion (BAU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to dział kupujemy passata to opiszę trochę moje zakupy. Auta szukałem od marca tego roku. Obejrzałem wiele aut na podlasiu, ale żaden egzemplarz mnie nie przekonał ani pod względem wizualnym ani mechanicznym. Ostatecznie zabrałem się ze znajomymi do Niemiec. Wyprawa świetna bo pewien Niemiec kupił od mojego kumpla tarpana i żeśmy tego tarpana na lawecie zaciągnęli mu pod chatę w okolice Roztocka. Zainteresowanie ludzi i komentarze na cb radiu bezcenne :). Ale do rzeczy. Mój budżet wynosił 10tys. zł. Mieliśmy upatrzone kilka aut ale po dojechaniu do nich z reguły okazywało się, że to albo padła z trawą na siedzeniach, albo już sprzedany i zatankowany i czeka tylko na kierowcę który pojechał załatwiać tranzytówki. Wieczorem w hotelu przewaliłem mobile.eu i trafiłem 3 sztuki w okolicy. Pojechaliśmy, i pierwszego oglądanego kupiłem. Passat w oryginale (nawet przednia szyba), zadbany lakier i wnętrze, motor 1,8ADR, pali na dotyk ale tłumik furczy, coś świszczy pod maską. Zaglądamy silnik w oleju, szybka rozbiórka zbędnych plastików i diagnoza, że świszczy łożysko sprzęgła kompresora klimatyzacji a olej pochodzi z cieknącej uszczelki pod klawiaturą. Tłumik środkowy pękniety więc furczy, ale i tak fura mi się spodobała do tego stopnia, że ją kupiłem i przyjechałem na kołach. Powiem wam, że okazji w Niemczech nie ma. Auto w luks stanie kosztuje więcej niż u nas. Auto z mankamentami kupi się taniej ale doliczając powrót i opłaty i naprawy to już wiem, że budżet będzie przekroczony. Passaty b5 98-99 rok oglądałem w stanie po prostu idealnym. ale ich cena zaczynała się od 3000euro w górę. To trzeba zobaczyć i doświadczyć bo opisać bez kraty piwa ciężko . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem wam, że okazji w Niemczech nie ma. Auto w luks stanie kosztuje więcej niż u nas. Auto z mankamentami kupi się taniej ale doliczając powrót i opłaty i naprawy to już wiem, że budżet będzie przekroczony. Passaty b5 98-99 rok oglądałem w stanie po prostu idealnym. ale ich cena zaczynała się od 3000euro w górę. To trzeba zobaczyć i doświadczyć bo opisać bez kraty piwa ciężko . . .

 

mieszkam w Niemczech i z tym się zgodze, że okazji tutaj jest coraz mniej ale jak się poszuka to idzie znaleźć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Nadeszła pora zakupu mojego pierwszego własnego auta - zdecydowałam, że będę szukać Passata najlepiej z okolic roku 2003 (na tyle mnie stać). Jeśli chodzi to silnik to chyba TDI 1.9 (131KM). I tutaj pytanie do Was - czy taki Passat to dobry pomysł, czy raczej duże niebezpieczeństwo trafienia na skarbonkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!

 

Nadeszła pora zakupu mojego pierwszego własnego auta - zdecydowałam, że będę szukać Passata najlepiej z okolic roku 2003 (na tyle mnie stać). Jeśli chodzi to silnik to chyba TDI 1.9 (131KM). I tutaj pytanie do Was - czy taki Passat to dobry pomysł, czy raczej duże niebezpieczeństwo trafienia na skarbonkę?

Niebezpieczeństwo wpadki przy zakupie dokładnie tak duże,jak w przypadku każdego innego samochodu,natomiast konsekwencje mogą finansowo zaboleć.Reasumując:znajdziesz zadbany egzemplarz-jeździsz,znajdziesz wrak-integrujesz się z mechanikiem,istnieje niewielka szansa,że wytrzymasz to nerwowo oraz przede wszystkim finansowo.Pamiętaj jednak,najważniejsze to zdrowym być:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności