Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Passat pewnie jest ok, to raczej myk sprzedawcy..., zawsze to lepiej brzmi jak 101KM ;). Jak ktoś nie siedzi w temacie to się złapie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi nie pasiło to że 115km i nie byłem pewny co jest. Ale passat ładny w Płońsku jak coś to zobaczcie sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem, zle sie podpinam ale coz, nie znalazłem odpowiedniego miejsca, nie dawano sprowadziłem sobie z włoch paska b5 1998r 1.8 lpg , i znalazłem w nim cos takiego jak na foto, moze ktos z was wie co to jest i do czego to służy?IMG_20120728_135429 [800x600].jpg

IMG_20120728_135415 [800x600].jpg

IMG_20120728_135421 [800x600].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Planuję zakup Passata B5 FL w sedanie z końcowych lat produkcji. Szukam maksymalnej wersji wyposażenia(obowiązkowo navi, alcantra, klimatyzowany schowek, spryskiwacze lamp, max ilość poduszek itp.) Skrzynia manualna, silnik diesla. Budżet myślę do około 25tyś zł. Zależy mi na wytrzymałości i bezawaryjności. Jaki silnik diesla polecacie? 110KM czy 130KM? Czy występuje oryginalnie wersja z taką konfiguracją wyposażenia i silnikiem diesla? Co do mocy to 130KM byłoby ok, 110KM trochę za mało. W 130KM trochę boję się tych pompowtryskiwaczy, to naprawdę ich wada, często siadają? Czy to tylko mit? Myślałem też o zakupie 110KM AFN i chip tuningu tylko nie wiem jak to wpłynie na żywotność silnika, sprzęgła, skrzyni itd. Doradźcie coś ;) z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem, wiem, zle sie podpinam ale coz, nie znalazłem odpowiedniego miejsca, nie dawano sprowadziłem sobie z włoch paska b5 1998r 1.8 lpg , i znalazłem w nim cos takiego jak na foto, moze ktos z was wie co to jest i do czego to służy?[ATTACH=CONFIG]86868[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]86869[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]86870[/ATTACH]

 

Może to być zaślepka którą się wyjmuje z wtyczki aby podłączyć interfejs do sterownika gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem podobny w formie immobiliser, taki dodatkowy. Ale wątpię aby to było immo bo jak sądzę bez tego odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndreVB4 w 3BG nie był silnika o mocy 110KM w 1.9 TDI jest tylko 101KM lub 130KM. Jeżeli boisz się PD to zostaje Ci zakup 2.5 TDI V6, które były na VP lub jakiejś benzyny.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może to być zaślepka którą się wyjmuje z wtyczki aby podłączyć interfejs do sterownika gazu.

 

nie do sterownika gazu mam 3 piny, a w srodku tego czegos sa wtyki wiec do czegos to sie podpina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AndreVB4 w 3BG nie był silnika o mocy 110KM w 1.9 TDI jest tylko 101KM lub 130KM. Jeżeli boisz się PD to zostaje Ci zakup 2.5 TDI V6, które były na VP lub jakiejś benzyny.;)

 

A który tańszy w eksploatacji? Chodzi mi o koszt rozrządu itd. Chyba 130 konny będzie najlepszym rozwiązaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gmurek

Mam zamiar właśnie zmienić swojego Passata tylko zastanawiam się czy jest jakaś znacząca różnica między 1.8 a 1.8T oprócz oczywiście większej mocy silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zamiar właśnie zmienić swojego Passata tylko zastanawiam się czy jest jakaś znacząca różnica między 1.8 a 1.8T oprócz oczywiście większej mocy silnika?

Raczej to właśnie jest ta różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zamiar właśnie zmienić swojego Passata tylko zastanawiam się czy jest jakaś znacząca różnica między 1.8 a 1.8T oprócz oczywiście większej mocy silnika?

 

1.8 jest silnikiem wolnossącym a 1.8T jest z turbosprężarką i na tym polega zasadnicza różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.8 jest silnikiem wolnossącym

Błyszczysz ;)

zastanawiam się czy jest jakaś znacząca różnica między 1.8 a 1.8T oprócz oczywiście większej mocy silnika?

"Pytanie retoryczne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie stalem sie posiadaczem passata b5 z 98' silnik 1,8t 150KM i powiem szczerze ze nie przypuszczalem ze te silniki moga zejsc ponizej 10l/100km benzynki w miescie (liczone od pelnego baku do kolejnej wizyty na stacji paliw), oczywiscie nie jezdze jak emeryt ani nie zmieniam biegow jak zobacze wskazowke na czerwonym polu tylko tak srednio okolo 4tys/ obr a na liczniku ma przejechane ponad 200tys km. Jedynie co ostatnio zauwazylem to tak jakby tylne lewe kolo mialo inna geometrie od prawego tylnego ale nic nie stuka nic nie piszczy w ukladzie zawieszenia ani autka nie sciaga, choc to moga byc moje przypuszczenia ze kolo jest krzywe poniewaz troche odstaje mi tylni zderzak. Natomiast 2 problemem jaki zauwazylem to klamka zewnetrzna od strony pasazera z tylu musiala sie poluzowac poniewaz ciezko jest otworzyc drzwi natomiast od srodka otwiera sie normalnie i wlasnie jak ten problem rozwiazac bo to jest dosc denerwujace.

 

Autko mam ponad miesiac czasu ale z calym sercem moge ten silnik polecic poniewaz zadnych wyciekow nie mam silnik tylko zabrudzony kurzem i starym olejem od uszczelki pod klawiaturka. dalem za autko 10tys zł z oberwanym tylnim zderzakiem (ale zderzaki od tego sa by byly troche zniszczonemoim zdaniem) ale z full wersja oprocz skory. wszystko elektryka wszystko jak narazie dziala bezproblematycznie. Wazne ze serce tego pojazdu jest w pelni sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A który tańszy w eksploatacji? Chodzi mi o koszt rozrządu itd. Chyba 130 konny będzie najlepszym rozwiązaniem

Szczerze passat 101hp a 130hp to te same samochody roznia sie tylko moca co prawda turbina w 130 jest troche wieksza ale moc zalezy od ustawienia w komputerze, oba maja pompowtryski ale tu nie masz sie czego obawiac poniewaz one nie padaja co jest mankamentem w b6., lepszy jest zdecydowanie passat ze skrzynia 5 biegowa niz 6 biegowa, przy zakupie zwroc uwage na sprzeglo bo 2mas w naprawie tani nie jest, co do 2.5 tdi to rozrzad jest zdecydowanie drozszy a silniki o wiele bardziej awaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich to mój pierwszy posta na forum.

Do niedawna byłem posiadaczem passata B3 1.8b (RP). Sprzedałem z zamiarem zakupu B5fl.

Rozglądam się po aukcjach w internecie i okazuje się że jednak kupno nowego auta to wcale nie taka prosta sprawa jak przypuszczałem.

Mam na aku 2 passaty:

Pierwszy z 2001 roku 1.9TDi 130km+6bieg. zarejestrowany w polsce tak że opłaty mniejsze.

Drógi z 2003roku 1.8T 150KM nie jest w polsce zarejestrowany tak że więcej opłat.

I mam dylemat, benzyna ponad 2 tys. zł droższa a na poza tym od razu chciał bym do niej zalożyć LPG, czyli w sumie auto wyjdzie ok 6 tys. zł więcej.

Czy warto dopłącać 6k zł za 2 lata młodsze auto?

Wyposażenie jest podobne w obydwóch passatach.

 

Jeśli kogoś to interesuje mogę podać linki do aukcji.

 

PS. Czy zna ktoś dobrego gazownika w okolichach Szczecina. (pisząc dobrego mam na myśłi takiego który poprawnie założy i wyreguluje LPG w 1.8T(2003r.))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy warto dopłącać 6k zł za 2 lata młodsze auto?

Warto jest zapłacić drożej za auto które jest warte tej dopłaty tzn. jest w lepszym stanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam na aku 2 passaty:

 

Kolego, bierz 1,8T. Od niedawna nim jeżdżę, bardzo zrywny, pali 9 litrów, po prostu daje frajdę, zwłaszcza jak się przesiądziesz z 1,8 90KM :P Ja niebawem jadę go gazować, za sekwencję Staga coś koło 2,5 tysiąca zeta. To jest wydatek, ale zdecydowanie się zwróci.

I nawet niech pali 11 litrów na setkę, to tak jakby palił 5,5 ropy, czyli niewykonalne w mieście. Poza tym benzyna (nawet w LPG) to niższe koszta eksploatacji. Niech cokolwiek padnie w Dieslu, to ostro szarpnie po kieszeni. W 1,8T trzeba uważać tylko na turbinkę.

 

I tak z moich uwag, to podejdź do sprawy bardzo sceptycznie. Kupić ładne B5 w naszym kraju to nie lada wyczyn. Lepiej odczekać parę tygodni szukając igiełki, niż kupić przekoszony śmietnik i pluć sobie w twarz, a sam wiem, że o to bardzo łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupić ładne B5 w naszym kraju to nie lada wyczyn.

Zaczyna to do mnie docierać, byłem oglądać dziś 4 Passaty.

- 2 z nich (w tym ten TDi130KM) to jakaś pomyłka nie będe nawet się wypowiadał,

-natomiast trzeci (to ten 1.8T o którym wspominałem post wcześniej) był by nawet ok gdyby miał komputer, a nie wiedzialem że były w ogóle wersje bez komputera! okazało się na miejscu, głównie stąd moje rozczarowanie (ale też dlatego że miał być ideał za grube pieniązde a okazało się że tylne drzwi i błotnik były malowane) + z silnika dziwny odgłos buczenia/szum dochodził przez pierwsze kilkanaście sekund pracy, człowiek z komisu nie był zbyt chętny do negocjacji ceny. odpuściłem.

-czwarty (nieplanowana wizyta w jednym z komisów w drodze powrotnej do domu) okazał się w całkiem dobrym stanie (porównójąc do tych3 poprzednio oglądanych) ale niestety nie był on tym czego szukam (1.9tdi 100km i słabe wyposażenie).

Nabrałem pokory, cierpliwości i spokoju.

Wygląda na to że tak jak pisze Phil ,nie będzie łatwo znaleźć jakąś ciekawą sztukę.

 

PS.

Jeśli kogoś to interesuje to mogę podać linki do aukcji i po któtce opisać co zastałem na miejscu.

Edytowane przez Grzegorz87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności