Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

to ktory bys polecil po FL z tych 1.9 tdi do miasta jak Warszawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ktory bys polecil po FL z tych 1.9 tdi do miasta jak Warszawa?

 

Każde b5 1.9 po lifcie jest po krotce takie same różni je tylko moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a duze sa roznice w spalaniu w wersjach po FL???bo nie chce jakiegos smoka ktory pali 10l i jest dieslem po miescie a ja jezdze bardzo spokojnie na codzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz lifta i koniecznie 1,9 to nie masz zbyt dużego wyboru ;) W lifcie były tylko 101ps albo 131ps.

 

Za 15k widziałem mnóstwo ogłoszeń nawet z 2005r. Jest w czym wybierać, chociaż i droższe są ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chcesz lifta i koniecznie 1,9 to nie masz zbyt dużego wyboru ;) W lifcie były tylko 101ps albo 131ps.

 

Za 15k widziałem mnóstwo ogłoszeń nawet z 2005r. Jest w czym wybierać, chociaż i droższe są ;)

 

Jeszcze masz 115 i 130 a spalanie w wszystkich wersjach na bardzo podobnym poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze masz 115

 

Ta akurat tylko w przed lifcie.

 

 

i 130

 

No to już kolega w poście wyżej wymienił tą jednostkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta akurat tylko w przed lifcie.

 

 

 

 

No to już kolega w poście wyżej wymienił tą jednostkę...

 

okej czyli tak naprawde to nie mam zbytnio wyboru bo 101km to za malo a chce wersje po lift bo mlodszy ladniejszy :) chociaz boje sie ze bd mi lykal 10-11 l w Warszawie a to juz dieslowi z tak malym motorem nie przystoi. mam nadzieje ze za ok 15tys to cos przyzwoitego kupie co nie bedzie wymagalo zaraz ingerencji mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chociaz boje sie ze bd mi lykal 10-11 l w Warszawie a to juz dieslowi z tak malym motorem nie przystoi.

 

Wejdź sobie na autocentrum i tam są zawsze podane raporty spalania dla każdego silnika ;)

Z tego co gadałem z ludźmi i do tej pory wyczytałem, to ta 130 więcej jak 8 po mieście nie bierze, ale lepiej żeby się wypowiedziały osoby które takim jeżdżą i w takich warunkach ;)

 

 

mam nadzieje ze za ok 15tys to cos przyzwoitego kupie co nie bedzie wymagalo zaraz ingerencji mechanika.

 

Tutaj to już totalna loteria + zaufany i znający się mechanik z komputerem.

Oraz szczęście trafić takie ogłoszenie, które trafi w Twój gust i będzie warte zainteresowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jumanji1987, bez strachu bierz AVF lub AWX - to super silniki. A spalanie zależy od tego jak jeździsz. Mi AVB wciąga po mieście "dychu" albo i lepiej bo lubię korzystać z momentu :jupi i jeżdżę głównie na krótkich odcinkach. Ale muszę dodać, że auto jest po chipie. Na trasie schodzi do 6 z kawałkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc nie ma znaczenia. Te auta uwielbiają wirusy więc moc ostateczna do uzgodnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za odpowiedzi:) chetnie bede szukal AVF bo ma lepszego kopa no i podobno wytrzymalsze sprzeglo a spalanie pewnie bedzie takie samo.z tego co wyczytalem na autocentrum to w miescie do 9 max a znajac moja noge to bede mogl zejsc do 7.5-8 mi sie tam nigdzie w miescie nie spieszy bo i tak zaraz swiatla beda:) narazie i tak musze jeszcze poczekac z zakupem na wiosne ( trza kasiorki troche wiecej odlozyc + na pakiet startowy:) )...

ostatnie pytanie poniewaz na wikipedi jest pokazane ze po FL mialy 3 ramienna kierownice ale to kazdy model taki byl juz produkowany po FL czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnie pytanie poniewaz na wikipedi jest pokazane ze po FL mialy 3 ramienna kierownice ale to kazdy model taki byl juz produkowany po FL czy nie?

 

Nie ;)

 

Były 4-ramienne zwykłe lub skórzane

Były 4-ramienne skórzane z multifkunkcją

Były 3-ramienne skórzane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz jezdził powoli po tym mieście to od czasu do czasu i tak trzeba go przegonić żeby w turbina ci sie nie zapchała :) mi maksymalnie w mieście spala 7-8 l max ,posiadam kierownice 3 ramienną ponieważ mam pakiet sport w wyposażeniu (zawieszenie 1BE + kubełki + kiera) ale takie kierownice też były montowane w innych wersjach ,ogólnie trafić paska w dobrym stanie nie jest łatwo ,życzę powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko :) W jakich jednostkach występował napęd 4Motion ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja w silnikach 1.9 TDI, 2.5 TDI V6 oraz 1.8 20v i 2.3 V5, a standard w silniku 2.8 V6 -Wikipedia (tak na szybko :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokladniej tak to wyglądało :

 

Screenshot 2016-01-19 17-44-19.jpg

Edytowane przez bartekj001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie :) Dziwi mnie to że nie było w 1.8T :rozpacz

Chyba najrozsądniej będzie 1.9TDI :)

Chyba że możecie coś doradzić jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszperalem troche na forum ale wole tutaj spytac i definitywnie sie dowiedziec czy jak bym kupil paska z rocznika 2003-2005 ktory ma fabrycznie xenon to tak naprawde byly tylko montowane bixenony?czy w wesji 3bg byly i xenony i bixenony i trzeba sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
były tylko bixenon

 

czyli cokolwiek co wyszlo z fabryki po 2001 z xenonami fabrycznymi ma bixenony? xenon nie wystepowal zwykly w FL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności