Skocz do zawartości
SeM@PassatB5

B5FL kombi - nowa tylna lampa zaparowuje od środka - czy tak ma być?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakupiłem nowe lampy do tyłu firmy TYC z aukcji http://www.allegro.pl/item728381377_lampa_tylna_vw_passat_b5_kombi_00_06_nowa_lewa.html. W mokre obecnie dni, po jeździe widzę parę za zewnętrzną szybką, wilgoć zbiera się pomiędzy kolorowymi szkłami a zewnętrznym szkłem i osadza się na tym ostatnim. Bardziej widoczne jest to na lewej lampie, na prawej tylko trochę. Nie wiem czy tak ma być, lampy są nówki, nie oryginały, odpowiedniki. Poprzednie też miałem zamglone, lewa była bardzo mocno (przez to wymieniałem). Widziałem tez kilka pasków, w których lewe tylne lampy są zamglone, co prawdopodobnie jest efektem tej pary. Czy Wy też tak macie w swoich paskach? Czy macie jakąś wilgoć w lampach? Nie wiem czy mam je zareklamować czy po prostu tak musi być. Dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zdecydowanie reklamuj. Zrób fotkę jak to wygląda i wyślij do nich. Mi nic nigdy nie parowało i nie paruje w deszczowe dni czy jak wyjeżdżam z myjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie oryginały delikatnie parowały po bokach, po zmianie na lampy od w8 jednej zrobiło się akwarium a przyczyną była nieszczelność między przezroczystym a kolorowym kloszem

uszczelniłem ową nieszczelność silikonem i mam spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo kolego reklamuj, jak kolega Lysy pisal, bo tak nie powinno byc. Gdy lampy paruja dochodzi do zwarc i przepalen zarowek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest taka pogoda jak teraz to moje delikatnie parują. Nie ma tragedii, widziałem bardziej zaparowane lapmy w paskach nawet te przednie.

Właściwie to kto jest producentem oryginałów MAGNETI MARELLI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widziałem bardziej zaparowane lapmy w paskach nawet te przednie

 

wg przepisów mogą parować

 

Właściwie to kto jest producentem oryginałów MAGNETI MARELLI ?

 

hella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem teraz z trasy i lewa jest zaparowana z boku, choć nie padało, a jest tylko wilgotno na zewnątrz. Prawa jest sucha. Jak padało przez dzień to nawet w prawej się pojawiła para na boku. Jutro dzwonię do gościa i popytam czy reklamacja obejmuje takie coś.

Tak myślałem czy wydech ma coś wspólnego z tym parowaniem, czy ciepłe spaliny mogą powodować takie parowanie kloszów?

Edytowane przez SeM@PassatB5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem i gościu powiedział ze mam przysłać lampę, oni muszą wysłać ją do producenta (TYC) i jak ci uwzględnią reklamację, to wtedy przyślą mi nówkę. Dołączam foto lampy

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A czy mieliście podobny problem z przednim reflektorem? U mnie po deszczu prawy reflektor jest całkowicie zaparowany :(. Czy ktoś wie, jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy nie masz zagiętej gumowej rurki odpowietrznika (albo zatkanego odpowietrznika)

 

---------- Post added at 15:20 ---------- Previous post was at 15:20 ----------

 

przyjrzyj się też dokładnie reflektorowi, czy nie jest gdzieś pęknięty lub nieszczelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki marecek,

 

Może to głupie pytanie, ale jednak je zadam ;) - gdzie jest ta rurka (czy łatwo ją można odnaleźć)? Chodzi mi o prawy (przedni) reflektor. Czy konieczny jest demontaż lampy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamiętam, to są dwie - po dwóch stronach reflektora na płaszczyźnie "tylnej" reflektora - nad gniazdem kierunkowskazu i obok gniazda żarówki od długich (ale dziś mam ze 40stopni gorączki i mogę trochę fantazjować :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marecek, jeszcze raz wielkie dzięki za inicjatywę. Po otwarciu klapy stwierdziłem BRAK zaślepki za żarówką H7 (od świateł mijania). Sądzę, że to może być przyczyna moich "dolegliwości". Spróbuję coś takiego znaleźć może na szrocie, bo w sklepie powiedzieli mi, że tylko używka lub serwis wchodzi w rachubę. Za pomoc tak, czy inaczej należy się "Pomógł". Jeszcze raz THX i pozdrawiam (może nie gorąco, bo temperatura faktycznie za wysoka :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skombinują tą zaślepkę albo zapchaj czymś ten otwór (tylko z głową), bo jak Ci się lampa zakurzy to odblask zmatowieje i dramatycznie pogorszy zasięg świateł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że tylko używka lub serwis wchodzi w rachubę.

W ASO taka gumowa nakładka kosztuje ok 18 zł

nakładka świateł mijania nr. w/g ETKI 3B0 941 607 E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J@ceq, Tobie również bardzo dziękuję za pomoc (zwłaszcza za ten numer z ETKI). Oczywiście "Pomógł" dla Ciebie!

 

marecek, już rozpocząłem poszukiwania - w sklepach tego nie mają, więc tylko ASO (jak zasugerował J@ceq) lub szrot (ale tutaj też jest z tym problem).

 

pozdrawiam

Edytowane przez quki2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do moich tylnych lamp TYC-a, po zimie porażka, jak widać na zdjęciach. Z tyłu lampy w schowkach mam powciskane woreczki pochałaniające wilgoć i nic nie dają;/ Zdaje mi się że lampy zaczęły przeciekać od góry, bo po deszczu widać krople wewnątrz lampy. Uszczelniałem je silikonem przed zimą, ale widocznie nic nie dało. Czy ktoś już rozbierał takie lampy? Chcę tę zewnętrzną szybkę odkleić, wyczyścić i wysuszyć po czym od nowa szczenie skleić. Jaki klej polecacie do tego?

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym podzielić się z innymi moim doświadczeniem. Otóż, jak to opisałem parę postów wcześniej, miałem problem z parującym przednim prawym reflektorem. Napisałem "miałem", ponieważ udało się problem rozwiązać. Okazało się, że przyczną był właśnie brak gumowej zaślepki (nr 3B0 941 607 E) na otworze, przez który wymienia się żarówki H7. Jeśli ktoś ma podobne zmartwienie, proponuję zacząć właśnie od tego.

Edytowane przez quki2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracam do moich tylnych lamp TYC-a, po zimie porażka, jak widać na zdjęciach. Z tyłu lampy w schowkach mam powciskane woreczki pochałaniające wilgoć i nic nie dają;/ Zdaje mi się że lampy zaczęły przeciekać od góry, bo po deszczu widać krople wewnątrz lampy. Uszczelniałem je silikonem przed zimą, ale widocznie nic nie dało. Czy ktoś już rozbierał takie lampy? Chcę tę zewnętrzną szybkę odkleić, wyczyścić i wysuszyć po czym od nowa szczenie skleić. Jaki klej polecacie do tego?

 

Nie rozklejaj tego bo kleju made by TYC nie ruszysz tylko połamiesz lampę.Kup 2L wody destylowanej,wlej do lampy razem z jakimś płynem do mycia naczyń,wypłucz całe zabrudzenie/kurz ze środka i dokładnie wypłucz wodą destylowaną-a to po to żeby plamki Ci nie zostały w środku :)

 

Jeżeli chodzi o przeciekanie-uszczelnij pożądnie lampę przed płukaniem.Oklej ją taśmą malarską-tak aby silikon dostał się tylko w miejsce łączeń plastików,objedź pożądnie silikonem wszystkie możliwe łączenia i będzie :ok

Po płukaniu pożądnie wysusz lampę bo inaczej będzie parowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM.Miałem taki sam problem z tylną lewą.Wyciągłem,wysuszyłem,wymyłem rozpuszczalnikiem miejsce przy styku klosza i obudowy(tam gdzie są klejone),następnie bezbarwny silikon mocno wcisnąć i gotowe.Nie widać mojej ingerencji z silikonem i nic już nie paruje (8 miesięcy temu robiłem) .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności