Skocz do zawartości
Karoll

Temperatura oleju mfa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały problem, na wyswietlaczu komputera <MFA>tam gdzie powinna byc temperatura oleju nie ma nic,tylko kreski. Mysle ze jest to czujnik temperatury oleju.ponoc sa dwa ale nie jestem pewien ktory to.Moze ktos podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik temperatury oleju jest jeden 2 są od ciśnienia oleju. Czujnik temperatury to jest ten mniejszy jest wkręcony w podstawę filtra a drugi większy to jest 1 z tych od ciśnienia.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się jeszcze czy na pewno. Jak jest zimny to mi też nic nie pokazuje, dopiero od 50 stopni wzyż jak się trochę rozgrzeje... Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik temperatury oleju jest jeden 2 są od ciśnienia oleju. Czujnik temperatury to jest ten mniejszy jest wkręcony w podstawę filtra a drugi większy to jest 1 z tych od ciśnienia.

pozdrawiam

 

to wychodzi na to ze czujnki temperatury sa dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak jest zimny to mi też nic nie pokazuje, dopiero od 50 stopni wzyż jak się trochę rozgrzeje... Pzdr

 

Sprawdzałeś to ? Ja zawsze ustawiałem na MFA na zimnym temp oleju i zanim nie wskoczyła, od 50 C to jazda emerycka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Paska od 2latek i zawsze w miejscu temp. oleju sa --- <trzy kreski>

mysle ze to jest ten czujnik temp oleju ale nie wiem jak wyglada i gzdie go szukac

przetrzrpalem forum i google i nie ma konkretnego zdjecia ani opisu... HELLP ME!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czujnik temperatury oleju jest jeden i jest on wkręcony w podstawę filtra oleju.

 

---------- Post added at 16:55 ---------- Previous post was at 16:41 ----------

 

008100.png numer 21 prawdopodobnie albo któryś obok

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ide sprawdzic...

:D

 

---------- Post added at 17:55 ---------- Previous post was at 16:55 ----------

 

kupilem nowy czujnik, rozgrzalem silnik 90*C i dalej nic została elektryka:636:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no to musisz juz po kablach iść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimne luty wyciagnij wtyczke w licznika przeczyść sytki i napewno bedzie działać juz to przechodziłem pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawil sie nowy problem gdy w nocy jechalem z trasy autem wlaczyla sie lampka oleju zaczela migac i piszczec.olej jest ok poziom ok.pierwszy raz tak mialem.a dzien wczesniej wymienilem czujnik temp. oleju(zreszta nic to nie dalo bo MFA dalej pokazuje --- ) ale to juz inna bajka.Moze komputer sygalizuje bledy???moze spotkal sie ktos z tym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dzien wczesniej wymienilem czujnik temp.

 

Jaki założyłeś , oryginał ? Jak podróba to się nie dziw że pipczy ;) a tak w ogóle to który ty czujnik wymieniłeś ? Bo mi się zdaje że od ciśnienia oleju a nie od temperatury oleju na MFA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatury - mały,bialy,na jedna wsuwke,na klucz 24 miesci sie przy filtrze oleju.plan byl taki by mfa pokazal wkoncu temp oleju.a tu nagle miganie i piszczenie.:)

moze teraz padl ktoryz z czujnikow cisnienia oleju, wydaje mi sie ze ten od gornego cisnienia bo akcja zaczela sie w granicach 2000-2500tys obr.lub pompa pada,i brak mu cisnienia.

 

---------- Post added at 16:31 ---------- Previous post was at 11:37 ----------

 

zwracam honor w sklepie pacjent wlepil mi czujnik cisnienia i na dodatek nie ten

wstawilem stary i gitara.

tylko teraz jest pytanie gdzie jest ten czujnik od temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zrób zdjęcie podstawy filtra to Ci pokarze ale patrząc od przodu to powinien być ten po lewej stronie, bo masz tam 2.

pozdrawiam

 

---------- Post added at 23:22 ---------- Previous post was at 23:08 ----------

 

wygląda tak: 7ef7b077cac83b52.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtglada na to ze u mnie jest zaslepione miejsce po lewej:(zdjecie robilem wczesniej i dobrze nie widac. amozna go jakos wstawic???jakas kombinacja alpejska...???

Zdj?cie0239.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli wisi gdzieś luźny kabelek tam w pobliżu to wykręcasz zaślepkę wkręcasz czujnik i jest cacy :) jeśli niema to trzeba sprawdzić skąd on idzie i go puścić tak czy inaczej nic trudnego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rikardo

Panowie powie mi ktoś do ilu stopni powinna max dochodzić temperatura oleju,zimom mialem jakieś 99 stopni a latem do ilu wam pokazuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że odświeżam temat :)

Jak nie działa to jest coś w liczniku weź drugi licznik i sprawdź u mnie też kiedyś kontrolka temp. oleju migała, ale liczniki w B3,B4 tak mają że luty pękają i się tak robi. Pozdro

Edytowane przez dyzio0394

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy to jest normalne w B4 1,9 TDI Z1, że jak jade stałą prędkością to temp. oleju mi wzrasta do 98 stopni a jak stoje to mi spada do 88 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stopni a jak stoje to mi spada do 88 ???

Hmm... trochę to dwuznacznie brzmi , to może usiądź:D

A tak na serio masz na myśli długie postoje w korku czy chwilowe na światłach bo u mnie -tym bardziej latem- w korkach idzie w górę jak diabli , ale olej to nie woda temperatura wrzenia jest wyższa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności